Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Oprawa
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej
Sposób dostawy (oferta empik)
  • więcej

Książki o ogrodnictwie i roślinach

W naszym asortymencie znajdują się książki o ogrodnictwie, wśród których można znaleźć m.in. poradniki, encyklopedie, książki o pielęgnacji ogrodu, a także publikacje o uprawie roślin domowych oraz katalogi roślin pospolicie rosnących. Do wyboru są pozycje zaliczane do popularnych serii, m.in. „Poradnik ogrodnika” czy „Ekspert”.

Książki o ogrodnictwie – poradniki ogrodnicze

Poradniki ogrodnicze zawierają wskazówki i ciekawostki dotyczące roślin uprawnych, ich preferowanych stanowisk czy wymagań gatunkowych. Książki o ogrodnictwie są stworzone dla początkujących działkowiczów oraz doświadczonych pasjonatów.

Porady znajdujące się w poradniku ogrodniczym dotyczą m.in. projektowania działki, łączenia elementów architektury ogrodowej czy wykorzystywaniu nowoczesnych rozwiązań w uprawie. Istnieją także poradniki wskazujące, jak prowadzić ogród dla leniwych, odnowić starą działkę czy uprawiać rośliny w szklarni. Niejedna książka o ogrodnictwie wzbogacona jest o liczne fotografie i ilustracje, obrazujące gatunki roślin, układ architektoniczny czy omawiane formy uprawy. Książki o roślinach doniczkowych zawierają inspiracje do zielonej aranżacji wnętrz, balkonów i tarasów. 

Książki o roślinach ogrodowych

Wśród książek o roślinach ogrodowych można znaleźć publikacje opisujące gatunki uprawiane na skalnikach, klombach, łąkach kwietnych, warzywniakach, ogródkach zielnych czy sadach. Istnieją publikacje opisujące szczegółowo pojedyncze zagadnienia ogrodnicze, m.in. trawniki, szkodniki roślin ogrodowych czy uprawę poszczególnych grup roślin np. róż, krzewów kwitnących, ziół, itp. W niektórych książkach znajdują się kalendarze, wskazujące termin wykonywania poszczególnych prac ogrodniczych oraz wskazówki dotyczące ochrony roślin.

Książki o roślinach domowych

Książki o pielęgnacji roślin obfitują w informacje dotyczące terminu sadzenia, wysiewu oraz kwitnienia danego gatunku. Wskazują częstotliwość podlewania, nawożenia i stanowisko, w jakim powinna rosnąć roślina. Książki o roślinach domowych zawierają przykłady gatunków wraz z ich opisami i zdjęciami. Ich lektura pozwala dowiedzieć się, jakie rośliny można pielęgnować w mieszkaniach przez cały rok oraz co wolno sadzić w domu w którym są dzieci lub zwierzęta.

Zapoznaj się z naszą ofertą poradników ogrodniczych i wybierz jeden z nich, by wiedzieć, jak urządzić swój dom, ogród lub balkon.

więcej