Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Oprawa
Wydawca
  • więcej

Pamiętniki, dzienniki, listy

Pamiętniki pozwolą Ci lepiej poznać ludzi, którzy odegrali ważną rolę w literaturze, kulturze, sztuce, polityce i nie tylko. Być może książki pamiętniki lub dzienniki staną się dla Ciebie lekturą, w której odkryjesz prawdziwy charakter autora i nieznane dotychczas fakty z jego życia. Dowiesz się więcej o miejscach, które odwiedził i jego wrażeniach związanych z wydarzeniami, w jakich uczestniczył. Mamy dla Ciebie mnóstwo pasjonujących tytułów książek – pamiętników, autobiografii czy dzienników.

Pamiętniki kopalnią wspomnień

Pisanie pamiętników może być sposobem na autoterapię i metodą na radzenia sobie z trudami codzienności. Zapisywanie w dzienniku tego, co dzieje się w życiu autora, staje się zapisem faktów, choć z subiektywnego punktu widzenia. Z zapisków osób, które pisywały dzienniki, przebija wiele różnych emocji.  Czytelnik ma szansę wczuć się w ich sytuację, poznając ich myśli i uczucia.

Autor przelewa swoje wspomnienia i spostrzeżenia na papier, a później powstają książki, które doceniają kolejne pokolenia czytelników. Podobny charakter mają książki epistolograficzne, czyli zbiory listów pisanych przez znane osobistości ze świata kultury czy polityki, które pomagają w zrozumieniu czasów, w których były pisane, i często mogą służyć jako źródła wydarzeń historycznych.

Listy i książki korespondencyjne

Poznawanie myśli, uczuć i przeżyć kolejnych twórców w książkach epistolograficznych, czyli takich, w których publikowane są listy, ma w sobie coś z odkrywania najgłębiej skrywanych przez nich tajemnic. W naszej ofercie znajdziesz listy, które pisywali m.in. Zbigniew Herbert i Czesław Miłosz lub Wisława Szymborska i Stanisław Barańczak. Korespondencja pisarzy jest bardzo ważnym elementem literatury światowej, a takie pozycje pozwolą Ci spojrzeć na nich pod zupełnie innym kątem.

Sprawdź, jakie jeszcze książki biograficzne znajdują się w naszej bogatej ofercie i poznaj myśli sławnych osób, mających wpływ na rozwój kultury i świata.

więcej