Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Pamiętniki, dzienniki, listy

Pamiętniki pozwolą Ci lepiej poznać ludzi, którzy odegrali ważną rolę w literaturze, kulturze, sztuce, polityce i nie tylko. Być może książki pamiętniki lub dzienniki staną się dla Ciebie lekturą, w której odkryjesz prawdziwy charakter autora i nieznane dotychczas fakty z jego życia. Dowiesz się więcej o miejscach, które odwiedził i jego wrażeniach związanych z wydarzeniami, w jakich uczestniczył. Mamy dla Ciebie mnóstwo pasjonujących tytułów książek – pamiętników, autobiografii czy dzienników.

Pamiętniki kopalnią wspomnień

Pisanie pamiętników może być sposobem na autoterapię i metodą na radzenia sobie z trudami codzienności. Zapisywanie w dzienniku tego, co dzieje się w życiu autora, staje się zapisem faktów, choć z subiektywnego punktu widzenia. Z zapisków osób, które pisywały dzienniki, przebija wiele różnych emocji.  Czytelnik ma szansę wczuć się w ich sytuację, poznając ich myśli i uczucia.

Autor przelewa swoje wspomnienia i spostrzeżenia na papier, a później powstają książki, które doceniają kolejne pokolenia czytelników. Podobny charakter mają książki epistolograficzne, czyli zbiory listów pisanych przez znane osobistości ze świata kultury czy polityki, które pomagają w zrozumieniu czasów, w których były pisane, i często mogą służyć jako źródła wydarzeń historycznych.

Listy i książki korespondencyjne

Poznawanie myśli, uczuć i przeżyć kolejnych twórców w książkach epistolograficznych, czyli takich, w których publikowane są listy, ma w sobie coś z odkrywania najgłębiej skrywanych przez nich tajemnic. W naszej ofercie znajdziesz listy, które pisywali m.in. Zbigniew Herbert i Czesław Miłosz lub Wisława Szymborska i Stanisław Barańczak. Korespondencja pisarzy jest bardzo ważnym elementem literatury światowej, a takie pozycje pozwolą Ci spojrzeć na nich pod zupełnie innym kątem.

Sprawdź, jakie jeszcze książki biograficzne znajdują się w naszej bogatej ofercie i poznaj myśli sławnych osób, mających wpływ na rozwój kultury i świata.

więcej

Sprawdź te popularne książki:

Iron Flame. Żelazny płomień. Empireum. Tom 2, Fourth Wing. Czwarte Skrzydło, Niepoznany. Część 1, Życie, którego pragniesz. Sztuka i nauka sięgania po szczęście, Do końca moich dni, Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Extinguish the Heat. Runda finałowa, Venom. Aleksandra Kondraciuk, Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu, Dziewczyny z łagrów, Fala. Maria Krasowska, Przyjaciółka. B. A. Paris, Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole, I Wanna Fall. Bright Side, Bliskość i lęk. Jak budować lepsze relacje, Glukozowa rewolucja, Wiosenne przebudzenie. Duchy minionych lat. Tom 1, Szeptem. Becca Fitzpatrick, Bez końca. Uwolnij umysł i wygraj wewnętrzną wojnę, Kwiatowy dwór. Saga dworska. Tom 3, Postny reset dla kobiet. Spalaj tłuszcz, reguluj hormony, dodaj sobie energii, Karma dziwką czy przyjacielem?, Clone. Students. Tom 1, Wracam do domu. Tom 3, Nie spieprz tego! Jak zachować więź z dzieckiem, Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą, Sternberg, Pomoc domowa. Sekret, Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty, Zamieć. Karolina Wojciak, Patożycie. Z notatnika kuratora sądowegoAfryka to nie państwo. Pora przełamać stereotypy, Kiedy ciało mówi nie, Wszyscy byliśmy za młodzi, The Science of Temptation, Kicia Kocia się złości, Mgła. Anna Brzezińska, Hellish Heat, Psy z Essex, Porwani. Marcel Moss, Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi, Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie