Natuli – dzieci są ważne!

Wszyscy rodzice wiedzą, że wychowywanie dziecka bywa niełatwym zadaniem. Nawet najlepiej przygotowanym opiekunom zdarzają się trudne sytuacje, których nie sposób przewidzieć. Odpowiednio przemyślane poradniki stanowią idealne wsparcie na każdym etapie rozwoju. Nie tylko dają nam zestaw przydatnych narzędzi oraz wskazówek, ale też zapewniają szersze spojrzenie na ważne, skomplikowane tematy oraz związane z nim poczucie spokoju i panowania nad sytuacją

W ostatnim czasie na rynku dużą popularnością cieszą się ebooki wydawnictwa Natuli. Ich seria rodzicielska to zestaw przekrojowych poradników, która dostarcza czytelnikom solidną porcję wiedzy na najróżniejsze tematy związane z wychowywaniem dziecka. Zastanówmy się – skąd taka popularność książek Natuli?

natuli jak zrozumiec sie w rodzinie

Wsparcie pod ręką

Czym charakteryzuje się dobry poradnik dla rodziców? Z jednej strony powinien być bogaty na poziomie merytorycznym – dobrze omówić poruszane w nim tematy, najlepiej z eksperckiego punktu widzenia. Z drugiej strony nie może być zbyt trudny czy akademicki: w końcu czytelnicy powinni z łatwością odnieść znalezione w nim porady do siebie i zastosować je w codziennym życiu. Największą zaletą książek wydawnictwa Natuli jest łączenie skomplikowanych kwestii z prostym, klarownym stylem. Ich poradniki po prostu dobrze się czyta – a to bardzo ważne, szczególnie gdy mierzymy się ze skomplikowanymi czy wymagającymi wrażliwości tematami.

Dodatkowo forma ebooków świetnie sprawdza się w przypadku tego typu książek. Wszyscy rodzice bywają zabiegani, szczególnie w przypadku młodszych dzieci, i może być im trudno znaleźć dla siebie spokojny moment z książką w ręku. Wersja cyfrowa jest zdecydowanie bardziej mobilna – możemy wrzucić ją na czytnik ebooków czy smartfon i czytać, kiedy tylko mamy trochę wolnego czasu.

Natuli noszenie dzieci


Zainteresował cię temat? Sprawdź nasze inne teksty:


Natuli - okiem specjalistki

Każda z książek Natuli skupia się wokół jednego, konkretnego zagadnienia. Znajdziemy tutaj poradniki idealne dla świeżo upieczonych rodziców (jak choćby „Noszenie dzieci”, „Karmienie piersią” czy „Poród naturalny”), ale też pozycje poruszające nieco szersze tematy, które przydadzą się na późniejszych etapach życia dziecka np. „Uwaga! Złość” lub „Jak zrozumieć się w rodzinie”.

Do współpracy nad serią rodzicielską Natuli zaprosiło specjalistki z najróżniejszych dziedzin: wśród autorek znajdziemy m.in. Katarzynę Oleś, położną i prezeskę stowarzyszenia „Dobrze Urodzeni”,  Martę Szperlich-Kosmalę, trenerkę chustonoszenia czy Monikę Szczepanik, trenerkę Porozumienia Bez Przemocy. Dzięki temu mamy pewność, że o wyznaczonych tematach opowiada nam autorka, która naprawdę zna się na rzeczy i możemy jej zaufać – niezależnie od tego, czy chodzi o noszenie dziecka w chuście, czy kwestię dbania o dobre emocje między członkami rodziny.  

Natuli jak zrozumieć małe dziecko

Bycie rodzicem jest fajne

Ebooki Natuli, przy całym swoim eksperckim charakterze, pozostają bardzo empatyczne oraz wzmacniające w swojej wymowie. Znajdziemy w nich pozytywne spojrzenie na rodzicielstwo jako takie, a same porady często dotyczą właściwego wyrażania potrzeb, dbania o ich zaspokajanie, zdrowej i przejrzystej komunikacji (zarówno z dzieckiem, jak i starszymi członkami rodziny) czy wychowania mądrego i pełnego miłości. Warto sięgnąć!

Karmienie piersią

Więcej artykułów znajdziesz na Empik Pasje

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com