Bestsellery Empiku 2021 - nominacje: literatura piękna:

 „Dziewczyna, kobieta, inna”, Bernardine Evaristo, Wydawnictwo Poznańskie

Osobista, niezwykle aktualna i zmuszająca do myślenia. „Dziewczyna, kobieta, inna” Bernardine Evaristo przedstawia historie kilku pokoleń czarnych kobiet żyjących w Wielkiej Brytanii. Autorka w wyjątkowy sposób łączy trudne tematy patriarchatu i rasizmu z zadziornym, niepozbawionym humoru stylem.

Dziewczyna, kobieta inna

„Informacja zwrotna”, Jakub Żulczyk, Świat Książki

Jakub Żulczyk w „Informacji zwrotnej” przedstawia nam Kanię, alkoholika poszukującego syna. Widział go dzień wcześniej, ale nie pamięta, co zaszło. Wyrazisty styl autora, nieoczywisty bohater i misternie snuta narracja dają mieszankę, obok której nie można przejść obojętnie. Dobra, mocna lektura.

Informacja zwrotna

 „Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte”, Joanna Mokosa-Rykalska, Wielka Litera

Pełne humoru, ironii i dystansu spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Czytelnicy wraz z główną bohaterką Joanną, dokładnie przyjrzą się kolejnym absurdom codzienności i wyśmieją je co do jednego. „Matka siedzi z tyłu” zachwyca nieposkromionym stylem autorki i jej celnym zmysłem obserwacji.

matka siedzi z tylu

„Nigdy”, Ken Follet, Wydawnictwo Albatros

Najnowsza powieść Kena Folleta to studium katastrofy, gdzie najstraszniejsze wydarzenia zaczynają się od małych problemów. Autor łączy tropy znane z thrillerów i książek historycznych, tworząc świeże, intrygujące political fiction. W „Nigdy” imponuje rozmach i dopracowana co do szczegółu fabuła.

Nigdy Ken Follett

„Trzy siostry”, Heather Morris, tłum. Kaja Gucio, Wydawnictwo Marginesy

Heather Morris po raz trzeci stworzyła niezapomnianą opowieść, która wzrusza, smuci, ale też daje nadzieję. Tym razem śledzimy historie tytułowych bohaterek, które przysięgły, że zostaną razem bez względu na wszystko. Czy rodzinne więzy przetrwają horror wojny? Jak przeżyć w targanej wojną Europie?

trzy siostry

Bestsellery Empiku 2021 - nominacje: literatura popularna

„Narzeczona nazisty”, Barbara Wysoczańska, Wydawnictwo Filia

Opowieść o wielkiej miłości w świecie pełnym zła. Historia dwojga zakochanych, Hani i Johanna, zostaje zderzona z cieniem rosnącego w siłę nazizmu i nadciągającej wojny, przed którą nie da się uciec. Piękna, wzruszająca i pełna ogromnych emocji – Barbara Wysoczańska wie, jak poruszyć serca czytelników.

narzeczona nazisty

„Powrót”, Nicholas Sparks, Wydawnictwo Albatros

Nicholas Sparks to obecnie jeden z najważniejszych twórców książkowych romansów. W „Powrocie” znajdziemy wszystko, za co fani pokochali autora – niezapomnianych bohaterów, miłosne intrygi i sekrety czekające na odkrycie. Czy Trevor i Natalia mają szansę na szczęście? Czy przeszłość da o sobie znać?

Powrót

„Później”, Stephen King, Wydawnictwo Albatros

Stephen King po raz kolejny udowadnia, że tytuł „Króla Grozy” należy mu się jak nikomu innemu.  W „Powrocie” poznajemy małego Jamiego, który od lat widzi zmarłych – a takie nadnaturalne zdolności zawsze mają swoją cenę. Przerażająca, świetnie przemyślana książka, która zostanie z nami na długo.

Stephen King

„Terapeutka”, B.A. Paris, Wydawnictwo Albatros

B.A. Paris jest prawdziwą mistrzynią łączenia klasycznego thrillera z nieco bardziej mrocznym klimatem. „Terapeuta” to zaprojektowana z chirurgiczną precyzją opowieść o obsesji, kłamstwach i rosnącej paranoi. Idealny wybór dla czytelników, którzy lubią podczas lektury prowadzić własne śledztwo.

Terapeutka B A PARIS

„Wybaczam ci”, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Czwarta Strona

Polski król kryminałów powraca z kolejnym hitowym tytułem. Główna bohaterka widzi na messengerze męża dziwną wiadomość od nieznanej kobiety. Następnego dnia okazuje się, że ta popełnia samobójstwo. Mróz prowadzi nas w fascynującą sieć kłamstw, z której nie da się wyrwać przed skończeniem lektury.

Mróz Wybaczam ci

Bestsellery Empiku 2021 - nominacje: rozwój osobisty

„Czuła Przewodniczka. Kobieca droga do siebie”, Natalia de Barbaro, Agora

Pełna wrażliwości, empatii i kobiecego spojrzenia - „Czuła przewodniczka” Natalii de Barbaro to obowiązkowa lektura dla wszystkich czytelniczek szukających odpowiedzi na najważniejsze pytania. Autorka przede wszystkim doradza, jak wsłuchać się w kobiecą intuicję i odkryć własne potrzeby i marzenia.

Czula przewodniczka

„Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu”, Agnieszka Maciąg, Wydawnictwo Otwarte

„Dobrostan” to jedna z tych książek, które napełniają pozytywną energią i dają motywację do dalszego działania. Agnieszka Maciąg dzieli się swoimi doświadczeniami i praktycznymi radami, jak osiągnąć szczęście i spokój. Bo przecież w życiu chodzi o to, żeby dobrze się ze sobą czuć!

Dobrostan Maciąg

„Klub 5 rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko”, Robin Sharma, Wydawnictwo Kompania Mediowa

Robin Sharma, autor hitowego „Mnicha”, to obecnie jeden z najważniejszych guru rozwoju osobistego na świecie. W nowym poradniku Sharma dzieli się z czytelnikami radami dotyczącymi walki ze stresem, lepszej koncentracji czy pobudzania kreatywności. A wszystko to w oparciu o zmianę porannej rutyny.

Klub 5

„Kobiety, które czują za bardzo”, Katarzyna Kucewicz, Dom Wydawniczy Rebis

Poradnik dla czytelniczek o wysokiej wrażliwości i osób, które chcą znaleźć metody na radzenie sobie z emocjami w świecie pełnym bodźców. Katarzyna Kucewicz uczy, jak zaakceptować swoją naturę i znaleźć jej pozytywne strony. Pokazuje też, że wysoka wrażliwość może być naszym sprzymierzeńcem!

Kobiety ktore czuja za bardzo

„Napisz i spal”, Sharon Jones, Wydawnictwo Otwarte

„Napisz i spal” to książka, której współautorem jest sam czytelnik. Całość stanowi formę specyficznego dziennika – autorka pomaga w twórczej aktywności, zadając pytania czy stawiając wyzwania w formie rysunków i skojarzeń. Jeden z tych tytułów, które pozwalają dowiedzieć się więcej o nas samych.

Napisz i spal

Bestsellery Empiku 2021 - nominacje: literatura polska dla dzieci

„Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór”, Andrzej Maleszka, Znak Emotikon

Seria „Magiczne Drzewo” od lat podbija serca fanów spragnionych dobrej literatury dla dzieci z elementami fantastycznymi. Tym razem Andrzej Malaszka przedstawia nieznane historie znanych bohaterów – w „Stworze” odkrywamy nowe perypetie Julki. Jak zwykle czeka nas masa przygód i dobrej zabawy.

Magiczne drzewo

„Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!”, Agnieszka Waligóra, Wydawnictwo Sensus

Ciepła i rozwijająca książka, która sprawi przyjemność zarówno najmłodszym czytelnikom, jak i ich rodzicom. Wraz ze stworkiem Pinkiem odkryjemy, czym naprawdę jest przyjaźń i po czym poznać prawdziwego przyjaciela. Autorki dobrze wiedzą, jak poruszać trudne tematy w odpowiedni dla dzieci sposób.

Prawdziwym przyjacielem pinku

„Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”, Agata Romaniuk, Agora

Najprawdziwszy kryminał i to w wersji dla dzieci? Agata Romaniuk udowadnia, że można stworzyć wciągającą historyjkę detektywistyczną, odpowiednią dla najmłodszych. Wraz z kocimi bohaterami rozwiążemy zagadkę zniknięcia rybnego przysmaku. Nie zabraknie galerii wyrazistych bohaterów i dobrego humoru.

kocia szajka

„Opowieści na dobranoc. 100 historii niezwykłych Polek”, Sylwia Chutnik, Wydawnictwo Debit

Rodzima wersja jednej z najsłynniejszych serii książek dla dzieci. „Opowieści na dobranoc” są zbiorem historii Polek, którymi warto się inspirować. Autorką opowieści jest Sylwia Chutnik – polska pisarka, feministka i działaczka społeczna. Ważna i mądra lektura – i to nie tylko dla dziewczyn!

Opowieśći na dobranoc chutnik

„Wszystkie kolory świata”, Opracowanie zbiorowe, Agora

Zbiór 20 opowiadań stworzonych przez znanych polskich artystów, który stanowi laurkę dla otwartości i równości. We „Wszystkich kolorach świata” znajdziemy pełne zrozumienia spojrzenie na kwestie odmienności, akceptacji siebie, wzajemnego szacunku i bezpieczeństwa. Dla czytelników w każdym wieku.

wszystkie kolory świata

Bestsellery Empiku 2021 - nominacje: audiobooki

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”, Natalia de Barbaro, czyta Maja Ostaszewska

Książka Natalii de Barbaro to rozważania dotyczące kobiet, ról narzucanych im przez społeczeństwo i zbyt wysokich wymagań. „Czuła przewodniczka” jest podróżą pełną ważnych pytań, w której znaleźć można receptę na uwolnienie się od ciągłej presji oraz odnalezienie radości w codziennym życiu.

czula przewodniczka audiobook

„Gra Luizy” - Serial Oryginalny Empik Go według scenariusza Anny Robak-Reczek

Autorski serial audio w świetnej obsadzie. Luiza ma stwierdzone zaburzenia osobowości. Jej spryt, bezwzględność i konsekwencja sprawiają, że odnajduje się w każdej sytuacji. W życiu uczuciowym i zawodowym to ona rozdaje karty. Jak daleko gotowa jest się posunąć, dążąc do celu?

Gra luizy

„Wilkołak”, Oryginalny Serial Audio Empik Go na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza, w rolach głównych: Aleksandra Popławska, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Marcin Bosak i Krzysztof Zalewski

Nierozwiązana sprawa z przeszłości wraca podczas pogrzebu mecenasa Wolskiego. To za jego sprawą uwolniono mordercę Igi. Detektyw Dawid Wolski od dawna czuł, że coś jest nie tak. Kiedy na pogrzebie ojca widzi zmarłą dziewczynę, wykorzystuje pretekst, by powrócić do starej sprawy.

Wilkołak

„Wizjer”, Magdalena Witkiewicz, w roli głównej: Maria Dębska, w pozostałych rolach: Maciej Więckowski, Magdalena Witkiewicz

Laura to samotna matka zajmująca się prognozowaniem zachowań i potrzeb konsumentów. Od pewnego czasu w jej życiu dzieją się niepokojące rzeczy. Znajomi znikają bez powodu, popełniają samobójstwa lub ulegają wypadkom. Bohaterka próbuje odnaleźć przyczynę zdarzeń, co naraża ją na niebezpieczeństwo.

wizjer

„Zabójcza przyjaźń”, Alice Feeney, czytają Diana Giurow i Michał Podsiadło

Anna jest dziennikarką, Jack nadkomisarzem. Po stracie dziecka rozwodzą się. Kiedy w miasteczku Blackdown dochodzi do morderstwa przyjaciółki kobiety, ich drogi znowu się krzyżują. Tymczasem zamordowana zostaje kolejna osoba. Pojawia się zasadnicze pytanie: Kto jest zabójcą, a kto ofiarą?

zabojcza przyjazn

Bestsellery Empiku 2021 - nominacje: podcasty

„Kryminatorium” Empik Go 2, Marcin Myszka

Specjalna seria najpopularniejszego podcastu kryminalnego w Polsce. Sprawy rodem z najlepszych thrillerów, które wydarzyły się naprawdę. W odcinkach przedstawiane są przerażające zbrodnie z XXI wieku. Marcin Myszka opowiada historie pełne zawiłych intryg opracowanych przez psychopatyczne umysły. 

Kryminatorium

„Zagadki Kryminalne Empik Go”, Karolina Anna             

Mrożące krew w żyłach sprawy, które wstrząsnęły światem. Brutalne morderstwo 18-letniej dziewczyny, tajemnicze zaginięcie młodej kobiety, zabójstwo żony, zlecone przez kochającego męża –  to jedne z wielu wydarzeń, których rozwiązanie zajęło kilkadziesiąt lat.

Zagadki kryminalne

„W poszukiwaniu pełni”, Natalia de Barbaro

Podcast Natalii de Barbaro (autorki książki „Czuła przewodniczka”) zabiera słuchaczy do świata zmysłów. „W poszukiwaniu pełni” to cykl rozmów, w których psycholożka wraz z zaproszonymi rozmówcami porusza tematy związane z szeroko pojętym odczuwaniem.

w poszukiwaniu pełni

„Muzyczka Okuniewskiej”, Joanna Okuniewska

Jedna z najpopularniejszych polskich podcasterek, Joanna Okuniewska, dzieli się ze słuchaczami tym, co jej w duszy gra. To przyjemna i sentymentalna podróż przez świat muzyki, która ma dla autorki wyjątkowe znaczenie. Od muzyczek klasyczek, przez piosenki w spadku po ex, aż po zapomniane utwory.

muzyczka okuniewskiej

„Piąte: Nie zabijaj. Droga po kres”, Justyna Mazur

W specjalnej serii „Droga po kres” Justyna Mazur przedstawia najciekawsze zagadki kryminalne z Polski i zza granicy, które miały miejsce w podróży. Przerażające morderstwa, nagłe zaginięcia oraz wstrząsające historie. Niektóre z przedstawionych spraw do dzisiaj nie zostały rozwiązane.

PIąte nie zabijaj

Więcej artykułów znajdziesz na Empik Pasje - sprawdź też nominacje do Bestsellerów Empiku 2021 w kategoriach film i muzyka! 

Bestsellery empiku 2021