Nagrodę Bestseller Empiku może otrzymać ten tytuł, po który najchętniej sięgali klienci Empiku w 2021 roku. Co się znajduje na tej liście? Zobaczcie poniżej.

Kino polskie

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, reż. Jan Holoubek, Kino Świat/AlterDystrybucja

Trudno uwierzyć, że tak okrutna historia mogła wydarzyć się naprawdę. Film Jana Holoubka pokazuje jak niewinny chłopak został wplątany w morderstwo, za które niesłusznie został osadzony na 25 lat więzienia. Obraz trzyma w napięciu i porusza rolami aktorskimi w tym Piotra Trojana i Agaty Kuleszy.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (DVD)

„Banksterzy”, reż. Marcin Ziębiński, Kino Świat/AlterDystrybucja

Czy da się żyć bez kredytów? To dla wielu osób niemożliwe. I na tym korzystają nieuczciwi bankowi gracze. Film „Banksterzy” Marcina Ziębińskiego opowiada historię osób po dwóch stronach barykady finansowego systemu. Co najbardziej poruszające – filmowa opowieść nawiązuje do prawdziwych wydarzeń.

Banksterzy dvd

„Czyściec”, reż. Michał Kondrat, Telewizja Polska S.A.

Co się dzieje z ludźmi po śmierci? To pytanie, które każdy sobie zadaje chociaż raz w życiu. Film Michała Kondrata łączy historie mistyków kościoła takich jak św. Ojciec Pio, św. Faustyna Kowalska, Fulla Horak i św. Ojciec Stanisław Papczyński z wypowiedziami światowej sławy teologów.

Czyściec dvd

„Listy do M 4”, reż. Patrick Yoka, Kino Świat/AlterDystrybucja

To już kolejny rok, w którym „Listy do M” towarzyszyły nam podczas Świąt Bożego Narodzenia. Bohaterów filmu Patricka Yoki spotykamy w przedświątecznej gorączce. Zamieszanie i gonitwa, by ze wszystkim zdążyć, są właśnie tym czasem, gdy życie może najłatwiej wywrócić się do góry nogami.

Listy do M. 4

 

„Pętla”, reż. Patryk Vega, Kino Świat/AlterDystrybucja

W najnowszym filmie Patryk Vega wziął na warsztat tzw. „Aferę podkarpacką”. Zamieszani w nią bohaterowie mieli szantażować topowych polityków i elity nagranymi potajemnie taśmami z seks-klubów. A w rolach głównych m.in. Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski.

Pętla (DVD) Reżyser:	 Vega Patryk

Kino familijne

„Co w duszy gra”, reż. Pete Docter, Galapagos

Bohaterem filmu ze studia Pixar jest Joe, nauczyciel muzyki, który od zawsze marzył, żeby zostać jazzmanem. Kiedy jednak pojawia się ta upragniona szansa – ma wypadek i umiera. Jednak to nie koniec – postanawia zawalczyć w zaświatach o powrót na ziemię. Wzruszająca opowieść dla całej rodziny.

Co w duszy gra

„Luca”, reż. Enrico Casarosa, Galapagos

Luca mieszka pod wodą, ale marzy o tym, by choć raz wyjść na powierzchnię. Chce zobaczyć jak wygląda świat ludzi. Kiedy spotyka Alberta okazuje się, że znalazł do tej misji kompana. Pełna przygód historia od Pixara rozgrywa się na Włoskiej Riwierze, którą zwiedzamy razem z głównymi bohaterami.

Luca

„Mulan”, reż. Niki Caro, Galapagos

Dwadzieścia lat temu animowana opowieść o dziewczynie, która w chłopięcym przebraniu zaciągnęła się do armii, by pomóc ojcu, podbiła świat. Nowa, aktorska i spektakularna wersja tej historii podbiła serca zwłaszcza damskiej części publiczności, czego dowodem jest miejsce w finale Bestsellerów Empiku.

Mulan dvd

„Tajemniczy ogród”, reż. Marc Munden, Monolith Films/Dasan

Klasyczna już historia zyskała nowe życie. Jej główną bohaterką jest Marry, która po stracie rodziców zostaje wysłana do domu wuja. Unika on ludzi, ma nieprzyjemną gosposię. Ale przy domu tym jest ogród, który przenosi do innego świata. W nowej wersji wystąpili Dixie Egerickx, Colin Firth, Julie Walters.

tajemniczy ogrod

„Trolle 2”, reż Walt Dohrn, Filmostrada

W drugiej odsłonie przygód Królowa Poppy oraz Mruk powracają. Tym razem będą mieli szansę spotkać mieszkańców innych, muzycznych krain. Jednak szybko zauważą, że nie dogadują się zbyt dobrze. Czy jest szansa, by znaleźli wspólny głos? Czy pogodzą ze sobą wszystkie trolle?

trolle 2

Kto otrzyma statuetkę Bestseller Empiku? Tego dowiemy się podczas rozdania nagród 15 lutego. Gala będzie transmitowana na kanale TVN czy na Facebooku Empiku.

Gdzie ogladac bestsellery empiku