Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Moc urządzenia
  • więcej
Klasa Energetyczna
Poziom hałasu w dB
  • więcej
Przepływ powietrza m3/h
  • więcej
Liczba prędkości
Funkcje dodatkowe
  • więcej
Kolor
Wysokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Rodzaj zasilania
Wydajność znamionowa (EER)
  • więcej

Klimatyzatory przenośne

W naszej ofercie znajdują się klimatyzatory przenośne m.in. firmy AdlerBlaupunkt, BekoDeLonghi, Blaupunkt czy Concept. Są to urządzenia elektroniczne, które pozwalają uzyskać komfort termiczny w twoim domu. W doborze odpowiedniego produktu pomaga ranking najlepszych klimatyzatorów przenośnych, którego lektura jest punktem wyjściowym dla każdej osoby poszukującej skutecznego rozwiązania problemów z upałem.

W jakich pomieszczeniach umieszcza się klimatyzatory przenośne?

Klimatyzator przenośny jest przeznaczony do małych i średnich pomieszczeń. Da się go łatwo przemieścić między pokojami. Można go użytkować w miejscach, w których nie ma możliwości podłączenia klimatyzatora ściennego. Ze względu na niewielkie rozmiary, istnieje możliwość jego schowania na czas, gdy jest nieużywany. Dostępne na rynku klimatyzatory przenośne mają nowoczesny styl, przez co na ogół pasują do wystroju pomieszczeń.

Funkcje klimatyzatorów przenośnych

Wśród dostępnych na rynku klimatyzatorów przenośnych najczęściej znaleźć można urządzenia łączące w sobie kilka funkcji. Sprzęt może pracować w kilku trybach: chłodzenia, ogrzewania, wentylacji, cyrkulacji czy osuszania. Użytkownik sam ustala pożądaną temperaturę. Po ustabilizowaniu wilgotności w pomieszczeniu i oczyszczeniu go z drobnoustrojów, urządzenie jest w stanie stworzyć przyjazny mikroklimat, szczególnie polecany alergikom.

Klimatyzatory przenośne mogą mieć opcję połączenia Wi-Fi z innymi urządzeniami. Niektóre modele są obsługiwane pilotem lub z poziomu aplikacji. Dzięki włączaniu zdalnemu, klimatyzator da się uruchomić nawet będąc poza domem. Producenci niektórych urządzeń zapewniają możliwość zaprogramowania działania klimatyzatora przenośnego w określonych godzinach, a także korzystania z trybu cichej pracy w nocy.    

Oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach

Klimatyzatory przenośne mogą mieć funkcję oczyszczania powietrza. Niektóre modele są wyposażone w dodatkowe filtry HEPA. Służą one do dokładniejszego pochłaniania alergenów oraz wychwytują określone cząstki pyłów zawieszonych. Do lepszego oczyszczania powietrza, w niektórych klimatyzatorach przenośnych dodano funkcję jonizacji. Dzięki niej urządzenia są w stanie pozbyć się z pomieszczeń wirusów, grzybów, bakterii czy kurzu.

Zapoznaj się z naszą ofertą klimatyzatorów przenośnych i wybierz model najbardziej dostosowany do twoich potrzeb.

więcej

Klimatyzatory przenośne - najczęściej zadawane pytania