Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Liczba komór / kieszeni bagażu
  • więcej
Zapięcie
Szerokość produktu (cm)
Wysokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Dyscyplina sportu
  • więcej

Plecaki turystyczne

Wybierając się na wycieczkę, warto wybrać odpowiedni, wygodny i dopasowany plecak turystyczny, aby podróż była komfortowa. W naszym asortymencie znajdują się produkty wielu znanych i cenionych producentów, w tym Nike, Hi-Tec, Kemer, Mil-Tec, Amphibious, Wisport, Highlander, Brandit, Cabinzero czy Deuter. Do wyboru są plecaki turystyczne dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci.

Plecak turystyczny dla mężczyzn i dla kobiet

Plecak turystyczny powinien być odporny na zmienne warunki atmosferyczne, które mogą występować podczas wędrówek. Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został uszyty plecak. Najlepiej, aby był nieprzemakalny, co pozwoli ochronić przechowywane wewnątrz przedmioty. Taką funkcję mogą również spełnić przeciwdeszczowe pokrowce na plecak turystyczny.

Ważna jest także zdolność do absorbowania wilgoci oraz swobodnego przepływu powietrza pomiędzy ciałem a plecakiem. Plecaki turystyczne często są wyposażone w miękką piankę EVA oraz oddychającą siatkę, które zapewniają odpowiednią wentylację pleców. Wygodę noszenia zwiększają również regulowane szelki oraz pasy – biodrowy i piersiowy, które poprawiają stabilizację plecaka podczas spacerów czy biegania.

Ważnym kryterium wyboru powinna być również pojemność. Na krótką jednodniową wycieczkę wystarczy plecak turystyczny 40l. Na dłuższe wyprawy, np. w góry, lepszym rozwiązaniem może okazać się plecak turystyczny 80l, do którego będzie można włożyć koc czy śpiwór. Oprócz pojemności ważna jest obecność licznych komór, przegród i dodatkowych kieszeni, np. na portfel, telefon, bidon, dokumenty, GPS, mapę czy notatnik.

Nie można poza tym zapominać o wyglądzie plecaka. W naszej ofercie znajdują się modele w różnych ciekawych wzorach i kolorach – np. plecak turystyczny damski jest dostępny w wielu pastelowych barwach.

Plecaki turystyczne dla dzieci

Dla małego dziecka można wybrać plecak turystyczny 20l, który będzie lekki i wygodny. Dla starszej pociechy lub dla nastolatka lepiej może sprawdzić się pojemniejszy model, np. plecak turystyczny 30l. Modele dla najmłodszych mogą przybierać nietypowe kształty, np. zwierząt, a niektóre są także zdobione kolorowymi nadrukami. Warto upewnić się, że plecak turystyczny dla dziecka ma przegrodę na bidon z wodą i przekąski, a także elementy odblaskowe.

Sprawdź naszą ofertę plecaków turystycznych i wybierz produkt o odpowiedniej pojemności, który sprawdzi się podczas każdej wyprawy.

więcej

Plecaki turystyczne – najczęściej zadawane pytania