Bestsellery Empiku

Najbardziej emocjonujące i inspirujące. Najpopularniejsze. Takie właśnie są Bestsellery Empiku. To Wy wskazujecie nominowanych i zwycięzców w tym całorocznym plebiscycie. Jak? Wybierając i kupując konkretne książki, muzykę i filmy. W 2021 roku oddaliście w sumie blisko 50 milionów głosów - to pokazuje, że kultura ma moc!

Objawienia ubiegłego roku - młodzi, zdolni twórcy, którzy w odważny i oryginalny sposób realizują swoje artystyczne wizje, zmieniające optykę patrzenia na świat i wyznaczające możliwe kierunki rozwoju rodzimej kultury. Nagroda przyznawana przez eksperckie Jury promuje tych artystów i poszerza grono ich odbiorców.
Partnerem Odkryć Empiku 2021 jest TikTok.

Poznaj laureatów

Nagroda Publiczności

Decyzją odbiorców, tegoroczną Nagrodę Publiczności w plebiscycie Bestsellery Empiku 2021 otrzymał MATA!
Bezkompromisowy, odważny, nie bojący się ryzyka - za to pokochały go miliony! W jednym ze swoich utworów rapuje ,,40 koła ludzi pod sceną..'' i tak się stało! Zawładnął publicznością, trafiając w nastroje społeczne swojego pokolenia. Pokazuje, że muzyka jest lustrem nowej, polskiej rzeczywistości i ma realny wpływ na jej kształt.

Line-up gali

Finał Bestsellerów Empiku 2021 będzie porywającą opowieścią o sile kultury i twórczego talentu, ze spektakularną oprawą wizualną i muzyczną. 15 lutego na scenie wystąpią ulubieńcy polskiej publiczności w zaskakujących duetach. Będzie międzypokoleniowo i różnorodnie gatunkowo - artyści wykonają znane utwory w nowych aranżacjach autorstwa dyrektora muzycznego gali Wojtka Urbańskiego, uznanego kompozytora i producenta.

zdjęcie artysty

Krzysztof Zalewski

Kompozytor, autor tekstów, wokalista, multiinstrumentalista. Zadebiutował w 2004 r., jednak największą popularność przyniosły mu kolejne albumy: „Zelig”, „Złoto” czy „Zabawa”. Laureat wielu nagród branżowych, headerliner topowych festiwali muzycznych. Jego utwory podbijają listy przebojów, a koncerty gromadzą tłumy fanów.

zdjęcie artysty

Daria Zawiałow

Niezwykle utalentowana artystka, jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Autorka tekstów i kompozytorka. Po dwóch studyjnych albumach rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń.

zdjęcie artysty

sanah

Jedna z najciekawszych wokalistek nurtu quality pop na polskiej scenie. W 2020 r. z obiecującej debiutantki stała się najpopularniejszą polską wokalistką w streamingu audio-video. Pod koniec 2021 r. okrzyknięta najczęściej granym wykonawcą w stacjach radiowych w Polsce, a wydany w listopadzie album „Irenka” uzyskał status Diamentowej Płyty.

zdjęcie artysty

Artur Rojek

Lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Przez 20 lat frontman Myslovitz, jednego z najbardziej popularnych zespołów w Polsce, z którym dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju.

zdjęcie artysty

Julia Wieniawa

Aktorka, wokalistka, założycielka marki Lemiss. Na Instagramie obserwuje ją ponad 2 miliony użytkowników. Znana głównie ze swoich ról w filmach oraz serialach ostatnio coraz więcej działa na rynku muzycznym. Wyróżnia ją niezwykła barwa głosu i wrażliwość muzyczna.

zdjęcie artysty

Vito Bambino

Różnorodność i multikulturowość - to cały Vito Bambino, czyli Mateusz Dopieralski. W 2008 r. z Amarem Ziembińskim założyli duet Bitamina. Gdy dołączył do nich Piotr Sibiński, wkroczyli na obszary związane z hip-hopem, soulem, z domieszką jazzu oraz sampli. Kolejnym krokiem było powołanie do życia jego muzycznego alter ego, czyli Vito Bambino.

zdjęcie artysty

Szczyl

20-letni reprezentant Gdyni. Pierwszą rozpoznawalność przyniósł mu utwór „Druga dekada”, który zapewnił mu udział w akcji SBM Starter. O swoim albumie mówi: „Moi mili! Oto debiutancki dysk (CD) „Polskiej Florydy” ode mnie dla Was. Kupując ten album, poniekąd kupujecie część mnie, którą niechętnie odsłaniam…”.

zdjęcie artysty

Igo

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce. Pochodzi z Krakowa, gdzie w 2009 roku wraz z grupą przyjaciół założył rockowy zespół Clock Machine. Szerszej publiczności dał się poznać jako połowa elektronicznego duetu Bass Astral x Igo. Aktualnie pracuje nad swoją pierwszą solową płytą.

zdjęcie artysty

Kacperczyk

Pierwsi wykonawcy alternatywni w szeregach SBM Label. Zespół tworzą bracia - Maciek i Paweł - którzy z muzyką związani są od dziecka. To niezmiennie samowystarczalny duet - za warstwę liryczną utworów odpowiada Maciek, podczas gdy Paweł zajmuje się ich produkcją. Fakt, że wspierają się na każdym kroku, czyni owoc ich współpracy wyjątkowym.

zdjęcie artysty

Anita Lipnicka

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Na scenie od ponad 25 lat. Debiutowała w zespole Varius Manx, szybko stając się jednym z najbardziej popularnych głosów pokolenia. Na koncie ma 14 albumów sprzedanych w ponad 2 mln egzemplarzy. Jej ostatnie wydawnictwo to album „Intymnie” będący zapisem jednego z jubileuszowych koncertów wokalistki.

zdjęcie artysty

Stanisław Soyka

Śpiewak, instrumentalista, kompozytor. Od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady.

Aktualności

Ich picie to nie nasz wstyd. Wywiad z Aleksandrą Zbroją

Za książkę „Mireczek” otrzymała Odkrycie Empiku 2021 w kategorii Literatura. Co skłoniło ją do napisania tak osobistej książki?

Szczyl i jego „Polska Floryda”

Podbił scenę hip-hopową. Przeczytajcie rozmowę z laureatem Odkryć Empiku 2021 w kategorii Muzyka.

Nieprzyzwoitość w małym miasteczku. Rozmowa z Łukaszem Grzegorzkiem

Zobaczcie, jak pokazuje świat Łukasz Grzegorzek - reżyser nagrodzony Filmowym Odkrycie Empiku.

Zwycięzcy Bestsellerów Empiku 2021!

Poznajcie wszystkich laureatów tegorocznych Bestsellerów Empiku.

Kogo usłyszymy na gali?

Niecodzienne duety, nowe aranżacje - to będzie muzyczna uczta!

Chcesz zobaczyć kulisy Bestselllerów? Weź udział w konkursie.

Trzy podwójne zaproszenia czekają na tych, którzy zagłosują na swojego faworyta wśród nominowanych.

Jak głosowali jurorzy Odkryć Empiku?

Jak przebiegały dyskusje? Kim są faworyci? Kto ma szansę na statuetkę?

Kogo najczęściej czytaliśmy w 2021?

Rok 2021 w literaturze upłynął pod znakiem różnorodności. Na liście nominowanych są i głośne nazwiska i czytelnicze zaskoczenia.

Ta muzyka towarzyszyła nam w 2021

Oto, czego najchętniej słuchaliśmy w 2021 roku i jakie wydarzenia muzyczne skradły nasze serca.

Filmowe nominacje do Bestsellerów

Produkcje rodzime i kino dla całej rodziny - to repertuar domowego kina 2021.

Kto nas zachwycił w 2021?

To najmłodsza z naszych nagród. Kto ma szansę ją otrzymać?

Partner:
Partner główny:
Partner Odkryć Empiku:
Patroni medialni: