W naszym asortymencie dostępna jest cała gama różnego rodzaju markerów. Można wybierać m.in. spośród wariantów permanentnych, artystycznych, kredowych, wodoodpornych, czy olejnych. Również dzięki szerokiej ofercie kolorystycznej bez problemu można znaleźć marker o dowolnym odcieniu.
Markery do tablic – marker do tablic suchościeralnych przede wszystkim musi być przeznaczony do tego typu powierzchni. Wówczas wystarczy odpowiednia gąbka, aby zetrzeć napisy i móc na nowo zacząć pisać. Jest to zdecydowanie praktyczniejsza alternatywa dla tradycyjnej tablicy na kredę. Dzięki modelom dostępnym w różnych wariantach kolorystycznych można z łatwością podkreślić lub wyróżnić prezentowane na tablicy treści. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę również na grubość pisaka. Dzięki różnym średnicom końcówki piszącej można wybrać marker odpowiedni do pisania lub rysowania.
Markery olejne zostały zaprojektowane tak, aby pisać na powierzchniach gładkich i śliskich. Dzięki swojej specyfice często są wykorzystywane w warsztatach i w przemyśle, ale nie tylko. Również w domowych warunkach znajdą swoje zastosowanie, szczególnie jeżeli trzeba napisać coś na folii lub szybie. Dobrze sprawdzą się w różnych warunkach, nawet na trudniejszych powierzchniach, jak drewno czy metal.
Markery do papieru – to najpopularniejszy rodzaj markerów, dlatego też wybór w tej kategorii jest najszerszy. Dostępne są one wielu wariantach kolorystycznych. Oprócz barwy warto jednak wybrać także odpowiednią grubość dopasowaną do tego, czy będą one służyć do pisania, zaznaczania czy rysowania. Co więcej, grubsze markery sprawdzą się również do pisania po trudniejszych powierzchniach, np. kartonach.
Foliopisy – jak nazwa wskazuje, najlepiej sprawdzą się do pisania po folii i podobnych, śliskich powierzchniach. Zazwyczaj są wodoodporne, przez co są stosowane na zewnątrz.
Sprawdź naszą ofertę markerów i wybieraj spośród setek produktów w różnorodnych wersjach kolorystycznych.
Markery, markery permanentne, markery suchościeralne, foliopisy, markery Sharpie, markery Toma, markery Posca, markery Kayet, markery Rawmark, markery artystyczne, markery alkoholowe, markery akrylowe, markery z farbą plakatową, markery olejowe, markery kredowe, markery akwarelowe, markery do szkła i ceramiki, promarkery, markery fluorescencyjne, markery dla dzieci
Markery – najczęściej zadawane pytania
Główną różnicę między markerami permanentnymi a suchościeralnymi stanowi rodzaj wykorzystanego atramentu. W pierwszym przypadku tusz jest wyjątkowo trudny do usunięcia, a często zmycie go jest niemożliwe. Z kolei drugi rodzaj mazaka został stworzony z myślą o jego zmazywaniu w razie potrzeby. Markery suchościeralne świetnie sprawdzają się więc do pisania po tablicach w szkole czy biurze.
Kompletując wyprawkę do szkoły lub kreatywny zestaw przyborów do zabawy i tworzenia sztuki w domu, można stanąć przed wyzwaniem dobrania odpowiednich markerów dla dziecka. W każdym przypadku powinny zapewniać bezpieczne użytkowanie. Warto szukać artykułów plastycznych z nietoksycznym atramentem i tuszem stworzonym na bazie wody.
Liczy się także przemyślany design markerów. Końcówki powinny być na tyle miękkie, aby nie utrudniać płynnego pisania lub rysowania, a jednocześnie nie ukłuć dziecka w dłoń czy palec. Młodsze pociechy, które dopiero uczą się korzystać z różnych artykułów piśmienniczych, często nie wiedzą jeszcze, jak dużej siły używać do przykładania markerów do papieru.
Końcówki mazaków nie powinny dziurawić kartek podczas kolorowania, a tusz nie może przebijać na drugą stronę. Poza tym warto zwrócić uwagę na zmywalne markery, których atrament spierze się z ubrań, a także będzie możliwy do usunięcia choćby z blatu biurka czy ścian w pokoju dziecka. Należy wybrać bezwonne artykuły niezawierające toksycznych substancji, które szybko wysychają. Dobrym rozwiązaniem będą przykładowo markery akwarelowe.
W zależności od rodzaju markera tusz może wyschnąć zaledwie w kilka sekund lub kilka minut. To ważna cecha, jeśli użytkownik chce uniknąć rozmazywania zapisków lub chce nakładać kolejne warstwy kolorów. Długość schnięcia zależy również od powierzchni, na której kreśli się linie.
Jeśli chodzi o wysychanie markerów podczas ich nieużywania, wszystko zależy od jakości formuły. Niektóre z dostępnym artykułów zachowa swój pierwotny stan nawet przez kilka dnia bez zatyczki. Jednak zazwyczaj mazaki przestają pisać po zbyt długiej ekspozycji na działanie powietrza lub niekorzystaniu z nich przez wiele tygodni. Wówczas można spróbować przywrócić ich oryginalną formę. Wystarczy na chwilę zamoczyć w wodzie końcówkę markera. Alternatywą jest zwilżenie jej odrobiną octu lub zmywacza do paznokci.
W gronie popularnych marek markerów – wybieranych zarówno przez uczniów, studentów, jak i profesjonalistów oraz artystów – znajduje się:
Posca,
Staedtler,
Sharpie,
Toma,
Pentel,
Kores,
Rawmark.
W zależności od własnych preferencji i oczekiwanego działania markerów należy zdecydować się na inny rodzaj mazaków. Podczas zapoznawania się z propozycjami od najlepszych marek warto zwrócić uwagę na dostępne kolory, jakość tuszu, zastosowanie i typ końcówki, np. okrągły.