Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Język
Autor
  • więcej
Oprawa
Wydawca
  • więcej

Matematyka

W naszym asortymencie znajdują się książki o matematyce, które ukazują teoretyczny oraz praktyczny wymiar królowej nauk. Do wyboru są m.in. podręczniki, publikacje popularnonaukowe czy zbiory zadań do konkursów matematycznych, matury i egzaminów na uczelniach. Autorzy książek to doświadczeni matematycy, m.in. Lech Włodarski, Włodzimierz Krysicki, Mirosław Dąbrowski, Maciej Marek Sysło, Waldemar Pompe, Hugo Steinhaus, Dariusz Fabianowski, Steven Strogatz czy Jordan Ellenberg,

Książki do matematyki dla uczniów i studentów

Dzięki zbiorom testów matematycznych zdanie matury czy innego egzaminu może być łatwiejsze. W naszym zbiorze znajdują się książki z przykładowymi testami i arkuszami maturalnymi do samodzielnego rozwiązywania. Do niektórych zadań dołączono wskazówki lub przykłady prawidłowego sposobu obliczania. Książki do matematyki z naszego asortymentu są przeznaczone dla uczniów w każdym wieku i na różnym poziomie. Pozwalają zweryfikować i utrwalić swoją wiedzę przed egzaminem, a także oswoić się z jego formułą. Autorzy dzielą się ponadto sposobami na szybką i skuteczną naukę matematyki.

Książki o matematyce w życiu codziennym

Proponujemy również książki popularnonaukowe, które nie tylko wyjaśniają podstawowe twierdzenia, definicje i prawidłowości, lecz także ukazują praktyczny wymiar matematyki. W trakcie lektury można poznać wiele ciekawostek dotyczących tej dziedziny nauki, a także sposoby wykorzystania wiedzy matematycznej w różnych obszarach życia, m.in. biznesie, informatyce, medycynie, budownictwie, kryminalistyce, logistyce, księgowości czy bankowości. Do wyboru są również książki, które omawiają wykorzystanie matematyki w programowaniu czy programach komputerowych do analizy statystycznej, np. IBM SPSS Statistics. Można ponadto znaleźć publikacje omawiające różnego typu matematyczne eksperymenty.

Sprawdź książki o matematyce znajdujące się w naszym asortymencie i poszukaj dla siebie ciekawej pozycji. Przekonaj się, jak fascynująca i ważna we współczesnym świecie jest królowa nauk.

więcej