Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Cena Empik Premium
Dostępne środki
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Marka
  • więcej
Kolor
Seria
  • więcej
Liczba sztuk w opakowaniu
  • więcej

Ołówki drewniane

Ołówki drewniane są lekkie i odporne na złamania. Najczęściej używane są do rysowania lub do wykonywania prac technicznych. Ołówek drewniany można użyć zarówno na papierze, jak i na drewnie. W naszej ofercie występują różne modele ołówków z drewna z gumką, jak i bez, kolorowe lub o naturalnej barwie, dla lewo i prawo ręcznych użytkowników. W naszym asortymencie dostępny jest szeroki wybór ołówków z drewna wielu znanych marek np. Faber-Castell oraz Maped i o różnych stopniach twardości.

Różne rodzaje drewnianych ołówków

W europejskim systemie można wyróżnić aż 20 rodzajów ołówków. Aby rozpoznać stopień twardości ołówka drewnianego, stworzona została specjalna skala wykorzystywana w oznaczeniach ołówków, która umożliwia dobranie odpowiedniego narzędzia do swoich potrzeb. Ołówki mające w swoim oznaczeniu literę H oznaczają najtwardszy typ grafitu. Litera B oznacza ołówek miękki, a ołówki oznaczone symbolem HB to ołówki pośrednie, ani miękkie, ani twarde, które są najbardziej wszechstronne i uniwersalne. Idealnie nadają się zarówno do szkicowania, jak i wykonywania zadań matematycznych w szkole lub robienia notatek.

Ołówki drewniane miękkie doskonale sprawdzają się w tworzeniu prac artystycznych. Można nimi wykonywać cieniowanie rysunku i regulować kolor nanoszonego grafitu. Pozwalają tworzyć mocne, ciemne kreski, jak i delikatne, szare maźnięcia. Ołówki tego rodzaju zużywają się jednak najszybciej i równie szybko się tępią.

Ołówki H, czyli twarde wyróżnia jasny odcień oraz bardzo cienki i precyzyjny kształt kreski. Doskonale nadają się do wykonywania rysunku technicznego. Te ołówki zużywają się i tępią bardzo powoli, a także doskonale ścierają się za pomocą gumki.

Ołówek z drewna HB jest zwykle wykorzystywany przez uczniów w szkole. Ma pośrednią twardość i nadaje się zarówno do pisania i rysowania oraz bardzo łatwo się ściera. W tej kategorii ołówków dostępne są kolorowe ołówki drewniane dla dzieci, pośród których każde dziecko znajdzie narzędzie idealnie pasujące do jego indywidualnych upodobań. Ołówki drewniane z nadrukiem lub ołówki drewniane z gumką do ścierania w kształcie figurki na końcówce umożliwiają dobranie ołówka do swojego gustu.

Sprawdź szeroką ofertę ołówków drewnianych i wybierz przyrząd do szkicowania lub notatek dopasowany do Twoich potrzeb.

 

 

więcej