Na co zwrócić uwagę, wybierając flamastry?

Wybierając artykuły piśmiennicze, warto wziąć pod uwagę wiek i umiejętności osoby, która będzie ich używała. W przypadku profesjonalistów ważny jest także efekt, jakiego oczekują. Z tym wiąże się technika malarska – inne markery i pisaki przydadzą się do rysowania (w tym detali) czy szkicowania, a inne do letteringu oraz kaligrafii. Z kolei dla dzieci im bardziej wymyślne flamastry – brokatowe, zapachowe, dopasowane do małych rączek – tym lepiej. Możliwości jest mnóstwo! Przedstawiamy kilka z nich.

Niezasychające flamastry dla dzieci Stabilo

Idealne flamastry dla dzieci to te, które nie zasychają, nawet gdy są bez skuwki. Wiedzą coś o tym rodzice, którzy co chwilę wyrzucają kolejne niezakryte mazaki porzucone przez ich pociechy. Niezasychające flamastry Stabilo Power mogą leżeć bez skuwek nawet do 5 tygodni i nic im się nie stanie! Wciąż będzie można nimi malować, tworząc rysunki w intensywnych kolorach. Plusem jest także tusz, który łatwo się spiera. Do zestawu dołączone jest plastikowe etui z zawieszką.

 

Flamastry niezasychające, 12 kolorów Stabilo

 

Flamastry dla dzieci zintegrowane ze skuwką Maped

To rozwiązanie zasługuje na rodzicielskiego Oscara! Duża skuwka zaprojektowana jest w taki sposób, że mieści jednocześnie wszystkie flamastry z zestawu, chroniąc je przed wysychaniem, a wygodny uchwyt ułatwia noszenie w ręku całego kompletu mazaków – jak walizeczkę albo torebkę. Genialne w swej prostocie!

 

Flamastry zintegrowane ze skuwką, 12 kolorów  Maped

 

Flamastry dla bardzo małych dzieci

Ten wyjątkowy zestaw flamastrów dla dzieci jest przeznaczony dla maluchów już od 1. roku życia. Dlaczego? Po pierwsze, mazaki są grube, więc łatwiej utrzymać je w małych rączkach. Po drugie, grubsza jest również końcówka (5 mm), którą wygodniej się rysuje, zwłaszcza gdy dziecko dopiero uczy się tej umiejętności.

Po trzecie, flamastry dla dzieci marki Maped są bezpieczne, ponieważ nie ma możliwości wyjęcia samej końcówki, która jest drobnym elementem, mogącym stwarzać ryzyko połknięcia. Po czwarte, łatwo usunąć tusz ze skóry i tekstyliów, ale już na kartce tworzy trwałe i intensywne rysunki. To chyba wystarczy, by przekonać każdego rodzica do zestawu flamastrów dla dzieci Jumbo.

 

Flamastry trójkątne, Colorpeps Jumbo, 12 kolorów  Maped

 

Neonowe flamastry dwustronne

Starszaki i nastolatki będą zachwycone zestawem dwustronnych flamastrów w modnych neonowych barwach. Z jednej strony znajduje się płaska końcówka markera, a z drugiej cienkopis. Z ich pomocą można tworzyć fantazyjne rysunki i napisy, również w szkolnych zeszytach.

 

Flamastry dwustronne neon top model 6 kolorów 11383a  Depesche

 

Flamastry brokatowe Colorino Kids

To prawdziwy hit wśród artykułów piśmienniczych – flamastry brokatowe Colorino Kids! Opakowanie na licencji Disneya zdobi wizerunek Myszki Minnie, ale najważniejsze kryje się w środku: 6 mazaków w intensywnych kolorach z bardzo dużą zawartością drobinek brokatu. Ozdobią niejeden dziecięcy (a może i profesjonalny?) rysunek.

 

Flamastry brokatowe, Colorino Kids, Minnie, 6 kolorów

 

Flamastry zapachowe dla małych dzieci Kidea

Kolejna propozycja dla małych artystów to zapachowe flamastry dla dzieci znanej wśród rodziców marki Kidea. W zestawie znajduje się aż 12 mazaków w niewielkim, poręcznym rozmiarze. Łatwo można je utrzymać w rączkach. Ale dla maluchów z pewnością ważniejsze jest co innego. Podczas rysowania, z flamastrów wydobywają się słodkie zapachy, m.in. pomarańczy, jabłka, truskawki, a nawet czekolady!

 

Pisaki zapachowe PZ12KA, 12 kolorów Kidea

 

Flamastry wodne

Ciekawą propozycją są wodne flamastry pastelowe Triplus Pastel marki Steadtler. Odporna na nacisk końcówka fibrowa o grubości zaledwie 1 mm świetnie sprawdza się podczas pisania. Dużą zaletą tego zestawu są piękne pastelowe kolory oraz atrament na bazie wody ze składnikami spożywczymi w składzie. Tusz łatwo usuwa się z większości materiałów i nie wysycha, nawet gdy flamastry leżą bez skuwki kilka dni.

 

Flamastry triplus PASTEL, 1 mm, 6 kolorów, w etui Staedtler

 

Druga propozycja to wodne flamastry dla dzieci Bic Kids. Zestaw aż 18 mazaków z cienkimi końcówkami doskonale nadaje się do rysowania detali i kreśleniu wyrazistych linii. Na pewno warto mieć go w szkolnym plecaku. Co ważne, wodny tusz łatwo można sprać z większości tkanin.

 

Flamastry Bic Kids Visa 18 kolorów BIC

 

Zestaw kredek i flamastrów dla małych dzieci

A teraz coś wyjątkowego dla małych smyków – artystyczny zestaw kredek i flamastrów marki Azou. Oprócz kolorowych przyborów do rysowania są tu także stempelki z tuszem, gumka, temperówka, nożyczki i 50-stronicowa książeczka ćwiczeń. Całość znajduje się w pięknym kolorowym pudełeczku. Rekomendowany wiek do korzystania z tego zestawu to 3 lata. Świetnie sprawdzi się do ćwiczenia rączki i pomoże w rozwijaniu talentu plastycznego małego człowieka.

 

Zestaw artystyczny z kredkami i flamastrami Uczę się rysować 500623 Auzou

 

Profesjonalne flamastry alkoholowe

Na koniec coś dla profesjonalistów – zestaw 80 markerów alkoholowych Pro w poręcznej torbie. Te artystyczne flamastry do rysowania sprawdzą się do tworzenia prac różnymi technikami. Umożliwiają to dwie końcówki o grubości 3 mm i 6 mm, które pozwalaj rysować linie o szerokości w zakresie 0,5 – 6 mm. Mocno napigmentowany tusz nie blaknie z czasem, a po wyschnięciu ma właściwości wodoodporne. Profesjonalne flamastry Pro można z łatwością blendować, cieniować i tworzyć pochodne odcienie. To doskonały pomysł na prezent dla artysty w każdym wieku.

 

Markery alkoholowe Pro zestaw, 80 szt. + torba Ragi

 

Dziecięce flamastry brokatowe czy zapachowe? A może profesjonalne flamastry alkoholowe albo pastelowe cienkopisy? Teraz już wiesz, co wybrać! Po więcej inspiracji oraz porad dotyczących produktów plastycznych zapraszamy do działu Rysuję.

Źródło zdjęcia: Shutterstock