Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Certyfikat ekologiczny
Kolor
Typ ołówka
Liczba sztuk w opakowaniu
  • więcej

Ołówki

Ołówek to niezbędny przyrząd biurowy dla każdego ucznia, studenta, a także artystów oraz pracowników tworzących rysunki techniczne. W naszym asortymencie można znaleźć zestawy ołówków wielu producentów, m.in. Parker, Happy Color, Oxford, Astra, St. Majewski, Winsor&Newton, Moleskine, Liquitex, Koh-i-Noor czy Creadu.

Ołówki o różnej twardości

Ołówki można podzielić ze względu na stopień twardości, który zależy od proporcji między grafitem a kaolinem w użytym wkładzie ołówkowym. Miękkie ołówki producenci oznaczają za pomocą litery B. Są przeznaczone zwłaszcza do rysowania artystycznego. Można za ich pomocą rysować linie o sporej grubości, a także uzyskiwać efekt cieniowania. Miękki ołówek pozwala także uzyskać mocną, odpowiednio nasyconą barwę.

Do oznaczania twardych ołówków służy litera H. Są najczęściej używane przez osoby wykonujące rysunki techniczne oraz inne projekty, które wymagają uzyskania cienkich linii oraz subtelnych konturów. Korzystają z nich zwłaszcza rysownicy, kreślarze oraz architekci.

Najbardziej uniwersalne są ołówki o średniej twardości, oznaczane za pomocą liter HB lub litery F. Sprawdzają się one świetnie dla uczniów oraz osób tworzących amatorskie rysunki. Dobrze nadają się do pisania, kreślenia oraz rysowania.

Ołówki drewniane oraz automatyczne

Ołówki najczęściej mają drewnianą obudowę, wykonaną np. z drewna lipowego czy cedrowego. Wymagają one temperowania i po pewnym czasie mogą się łamać. Ołówki automatyczne znacznie trudniej jest złamać i nie ma konieczności ich ostrzenia. Tworzy je konstrukcja, która umożliwia wysunięcie grafitowego rysika po naciśnięciu przycisku.

W naszej ofercie można znaleźć zestawy ołówkowe w wielu wariantach kolorów i wzorów. Do wyboru są m.in. klasyczne ołówki, w pastelowych barwach, z sercami, gwiazdkami, kwiatkami, zwierzętami czy zaprojektowane w motywie filmów animowanych dla dzieci.

Niektóre ołówki występują w zestawie z gumką do ścierania, temperówką czy tabliczką mnożenia. Dostępne są modele zaprojektowane w przekroju sześciokątnym, trójkątnym czy heksagonalnym.

Porównaj zestawy ołówków z asortymentu i wybierz produkt najlepiej dostosowany do twoich potrzeb.

więcej