Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Liczba sztuk w opakowaniu
Wyczyść filtry

Twardość: b usuń

Ołówki B

Ołówki B charakteryzują się większą zawartością czarnego i miękkiego grafitu a mniejszą – glinki kaolinowej, która zwiększa twardość rysika. Dlatego ołówek B to ołówek miękki, pozostawiający ciemną  i wyraźną linię. W naszym sklepie można wybierać spośród klasycznych i automatycznych ołówków B oraz sztyftów grafitowych B o grubości 0,5 i 0,7 mm. W naszym asortymencie odnależć można ołówki miękkie Faber-Castell, Pelikan, Koh-I-Noor, Staedtler , Pentel, Mars Lumograpf, Derwent, St. Majewski i produkty wielu innych marek.

Ołówki B – do pisania i rysowania

Ołówki B to popularne artykuły piśmienne, dostępne w różnych wariantach. Skala miękkości ołówków obejmuje oznaczenia B do 9B. Ołówki 9B są najmiększe, o rysikach wykonanych niemal z czystego grafitu. Miękkie ołówki mogą być używane do różnych celów – do pisania, rysunku technicznego, szkicowania i rysowania artystycznego. Do użytku biurowego i pisania na co dzień niezastąpione są cienkie sztyfty grafitowe do ołówków automatycznych 0,5 mm lub 0,7 mm.

Miękkie ołówki artystyczne i graficzne

Ołówki miękkie B-9B są bardzo cenione przez artystów i grafików, ponieważ pozwalają na uzyskanie różnych odcieni szarości i nadają się do rysowania na rozmaitych rodzajach papieru, gładkiego lub fakturowanego. Polecamy zestawy ołówków do rysowania i szkicowania Koh-I-Noor, Staedtler, Derwent i Faber-Castell, od 6 do 24 sztuk, w eleganckich, metalowych pudełkach.

Miękkie ołówki techniczne

Do zastosowań technicznych służą nie tylko ołówki twarde, ale i miękkie ołówki B. Mogą to być tradycyjne, sześciokątne ołówki z gumką, ołówki trójkątne lub płaskie, o przekroju owalnym. Dobry ołówek techniczny charakteryzuje się starannym wykonaniem, przejrzystym oznakowaniem twardości i trwałością. W naszym sklepie można znaleźć ołówki B techniczne marki Titanum, St. Majewski i Grand, pojedynczo lub w zestawach do 12 sztuk.

Miękkie ołówki do nauki pisania

Ołówek miękki jest świetnym ołówkiem do szkoły i przyborem do nauki pisania. Ołówek B miękko prowadzi się po papierze i zostawia wyraźne ślady, dlatego jest wygodny w użyciu dla dzieci, które jeszcze nie mają wprawy w trzymaniu ołówka czy długopisu. Na początek warto wybrać ołówki grube, o trójkątnym przekroju i teksturowane, które ułatwiają prawidłowy chwyt i nie wyślizgują się z dłoni dziecka, np. Jumbo Grip Faber-Castell, Jumbo Pelikan lub ołówek trójkątny Cricco.

Szukasz miękkiego ołówka do rysowania, ołówka technicznego czy ołówka dla dziecka do szkoły? Wejdź do naszego internetowego działu z ołówkami i wybierz profesjonalne materiały piśmienne w doskonałych cenach!

więcej

Ołówki B – najczęściej zadawane pytania