Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Cena Empik Premium
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Kolor
Liczba sztuk w opakowaniu
  • więcej
Seria
  • więcej
Certyfikat ekologiczny
Wyczyść filtry

Twardość: hb usuń

Ołówki HB

W naszym asortymencie znajdują się ołówki HB różnych marek, w tym Daccar, Stabilo, Faber Castell, Herlitz, Astra czy Pentel. Modele tego rodzaju mają średni stopień twardości grafitu i są najpopularniejsze spośród wszystkich typów ołówków. Sprawdzają się dobrze zarówno do pisania, rysowania, jak i oznaczania różnych powierzchni.

Drewniane ołówki HB

Najtańsze, najlepiej dostępne i najczęściej wybierane są tradycyjne, drewniane ołówki HB. Mają one stosunkowo gruby wkład grafitowy, zamknięty w drewnianej obudowie. Końcówki są narażone na złamanie, dlatego wymagają temperowania.

Tego typu ołówków zazwyczaj używają dzieci oraz młodzież podczas nauki rysunku w szkole. Często producenci oferują takie modele w zestawie z gumką i temperówką. Czasami w komplecie znajduje się również etui. Można wyróżnić dwa rodzaje ołówków HB ze względu na przekrój – trójkątne i sześciokątne. W sprzedaży znajdują się modele powstałe w 100% z drewna z certyfikatem Rady ds. odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Pod względem twardości innymi popularnymi wyborami są miękkie ołówki B i ołówki 2B. 

Ołówki automatyczne HB

Ołówek HB może być również automatyczny – ma wtedy wbudowany mechanizm, za pomocą którego można wysuwać rysik w celu jego wymiany. Dzięki temu nie trzeba temperować ołówka – będzie on zawsze odpowiednio naostrzony. Modele takie są wygodne w użytkowaniu i pozwalają tworzyć rysunki o dużej szczegółowości.W przypadku tego typu gadżetów warto także pamiętać o odpowiednim doborze rysików i wkładów do ołówków. 

Ołówki do rysowania HB dla dzieci

Ołówek HB dla dzieci to najczęściej tradycyjny model drewniany. Warto wybierać dla najmłodszych ołówki o trójkątnym przekroju. Pozwalają one uniknąć zbytniego zmęczenia ręki i nadgarstka, zapewniają dużą wygodę podczas pisania czy rysowania, a także sprzyjają nauce prawidłowego układania palców na ołówku.Warto pamiętać, żeby akcesorium było pod wszystkimi względami odpowiednie dla użytkownika - stąd np. popularne ołówki dla leworęcznych

Niektórzy producenci oferują ołówki HB z nadrukiem, np. zwierzątek, roślin czy postaci bajkowych. W naszym asortymencie do wyboru są modele m.in. z kolekcji Leniwiec, Kubuś i Przyjaciele czy Heart. Można również wybrać produkt z brokatowym wykończeniem.

Sprawdź naszą ofertę drewnianych i automatycznych ołówków HB. Znajdź model lub zestaw, który najlepiej spełni twoje oczekiwania.

więcej

Ołówki HB – najczęściej zadawane pytania