Gala Bestsellery Empiku 2022 odbędzie się 7 lutego 2023. Statuetki zostaną rozdane w wielu kategoriach:  od literatury pięknej, przez różne gatunki muzyczne aż do kultury cyfrowej. Gdzie będzie można obejrzeć Bestsellery Empiku? Na kanale TVN oraz na Facebooku Empiku. A kto poprowadzi galę Bestsellery Empiku? Relację telewizyjną –  Marcin Prokop, a relację internetową debiutujący w tej roli Red Lipstick Monster oraz Karol Paciorek. Start na Facebooku 7 lutego o godz. 19.45, a na TVN o godz. 20.15.

Bestsellery Empiku 2022 – nominacje: kultura cyfrowa

Audiobook

  • „Czerwona ziemia”, Marcin Meller, czyta Wojciech Mecwaldowski

Beletrystyczny debiut Marcina Mellera, który pochłania od pierwszych stron i przenosi nas do niebezpiecznej Afryki. Wiktor wyrusza do Ugandy, by odnaleźć zaginionego syna. Czeka go długa, niespokojna podróż, podczas której wróci wspomnieniami do wydarzeń sprzed dwudziestu lat. Czy pokona demony przeszłości i odnajdzie syna? Wyjątkowo udany, mądrze napisany thriller!
 

czerwona ziemia audiobook
 

  • „Gra złudzeń”, Kasia Magiera, czyta Aneta Todorczuk

Sensacyjna i przejmująca powieść kryminalna. Znany reżyser zostaje zamordowany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Hektor Cichy – wdowiec, który popadł w nałóg. Praca jest dla niego jedynym powodem, by zwlec się z łóżka, dlatego dochodzenie pochłania go bez reszty. Czy silne emocje, z którymi się zmaga, wpłyną na jego osąd?
 

Gra złudzeń
 

  • „Małe zbrodnie”, Magdalena Majcher, czyta Aneta Todorczuk

Wstrząsająca historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. W małej wsi znaleziono zwłoki noworodka, a niedługo okazuje się, że nie jest to odosobniony przypadek. Szybko okrzyknięto, że winna jest matka dzieci, która zostawiła rodzinę i zniknęła. Sprawa szybko zyskuje rozgłos, a oczy całej Polski zwrócone są na mieszkańców wsi.
 

Małe zbrodnie
 

  • „Ukochane dziecko”, Romy Hausman

Pomysłowy thriller, który rozpoczyna się w momencie, gdy główna bohaterka zostaje cudem ocalona z rąk porywacza. Szybko okazuje się, że złoczyńca nie powiedział ostatniego słowa, a koniec jednego koszmaru oznacza początek kolejnego. A w tle wciągające śledztwo i wychodzące na jaw tajemnice.
 

Ukochane dziecko
 

  • „Uśpiona”, Alicja Sinicka

Mrożący krew w żyłach thriller czytany przez Annę Dereszowską. Główna bohaterka choruje na narkolepsję, kiedy nieświadoma usypia, w jej domu pojawia się intruz. Pewnego dnia kobieta odkrywa, że w salonie leży martwy człowiek. A to dopiero początek wydarzeń, które wywrócą jej życie do góry nogami.
 

uśpiona
 

Superprodukcja audio

  • „Chołod”, Szczepan Twardoch

Superprodukcja audio na podstawie jednej z najważniejszych literackich premier 2022. „Chołod” to opowieść o wielkich ideach oraz uwikłaniu jednostki w historię XX wieku, przenikliwa i poruszająca na wielu polach. Autorzy idealnie oddali zimny, przytłaczający klimat literackiego pierwowzoru.
 

Chołod audiobook
 

  • „Mierzeja", Wojtek Miłoszewski i Zygmunt Miłoszewski

Nowy thriller według scenariusza braci Wojtka i Zygmunta Miłoszewskich! „Mierzeja" zabiera nas na Hel poza sezonym turystycznym - miejsce lekko leniwe i ospałe, pełne mieszkańców i nielicznych wczasowiczów. Nastrój odmienia wyłowienie martwego morświna, który prawdopodobnie zmarł na nieznaną chorobę. Szybko cała zatoka helska zostaje odcięta od świata - a to dopiero początek tajemnic, które wychodzą na światło dzienne! 
 

MIerzeja
 

  • „Niech to usłyszą”, Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek

Serial autorstwa polskich mistrzów kryminału: Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka, z plejadą polskich gwiazd w rolach głównych. Wszystko zaczyna się od telefonu do studia radiowego – uprowadzono piosenkarkę, a ceną za jej życie jest oddanie czasu antenowego porywaczowi, który chce podzielić się swoją historią.
 

Niech to usłyszą

 

  • „Projekt Riese”, Remigiusz Mróz

Świetna produkcja audio z aktorską obsadą. Niezwykła historia tajemniczego projektu nazistowskiego, w której nie brakuje akcji i barwnych postaci. Podczas zwiedzania Riese dochodzi do trzęsienia ziemi, większość osób umiera. Piątka bohaterów wychodzi na powierzchnię, by odkryć, że ich świat jest nie do poznania.
 

Projekt Riese

 

  • „Szum", Małgorzata Oliwia Sobczak

Wciągająca opowieść kryminalna uznanej autorki, która jednocześnie pozostaje historią potrzebie akceptacji i relacji z własnym ciałem. Dziennikarka Alicja Grabka i detektyw Oskar Korda łączą siły, by rozwiązać dwie sprawy - zaginięcie córki ważnego polityka oraz morderstwo młodej dziewczyny sprzed prawie trzydziestu lat. W jaki sposób te dwie sprawy są ze sobą powiązane? 
 

Szum małgorzata oliwia sobczak
 


Zainteresował cię temat? Sprawdź nasze inne teksty:


Podcast

  • „Dialogi waginy i penisa”, Beata Biały, Andrzej Gryżewski, Jagna Kaczanowska

Mądry podcast poruszający ważne tematy dotyczące sfery intymnej. Otwartość oraz poczucie humoru połączono z głosami ekspertów – seksuologa i psycholożek. Poznajemy perspektywę kobiet oraz mężczyzn, różne spojrzenia na omawiane kwestie, z którymi pary często mają problem i o których nie potrafią rozmawiać. 
 

Dialogi waginy i penisa
 

  • „Kryminalna historia kościoła”, Artur Nowak, Stanisław Obirek

Adwokat i publicysta Artur Nowak oraz były jezuita Stanisław Obirek proponują krytyczne spojrzenie na instytucję Kościoła Rzymskokatolickiego. W sześcioodcinkowej serii „Kryminalnej historii kościoła” przyglądają się patologiom, nieprawidłowościom oraz skandalom, które miały w nim miejsce oraz wpływają na jego obecny kształt.
 

Kryminalna historia kościoła
 

  • „Negocjator”, Krzysztof Balcer, Jolanta Gwardys

Świetne słuchowisko ukazujące kulisy pracy negocjatorów policyjnych. Wszystkie opowiedziane historie oparte są na prawdziwych wydarzeniach. Każdy odcinek zawiera komentarze Krzysztofa Balcera – negocjatora z 19-letnim doświadczeniem, który zdradza nam tajniki tego trudnego i niebezpiecznego zawodu. Świetny wybór dla wszystkich osób, które kochają true crime.
 

Negocjator podcast
 

  • „Odwilż”, Justyna Mazur, Marcin Myszka

Podcast true crime ukazujący tajniki działania policji, łączący klimat serialu „Odwilż” z narracją dwójki najpopularniejszych twórców podcastów kryminalnych – Marcina Myszki i Justyny Mazur. Produkcja powstała we współpracy z ekspertami – policjantami, antyterrorystami, psychologami śledczymi czy antropologiem sądowym.
 

Odwilż empik go
 

  • „Wariaci u władzy”, Witold Szabłowski

Witold Szabłowski opowiada o tym, jak „wariaci” doszli do władzy i co doprowadziło do ich upadku. W każdym odcinku bierze pod lupę inną postać, która zapisała się na czarnych kartach historii, i analizuje jej życie. Interesujące studium przypadku, które ma nam pomóc w dostrzeżeniu alarmujących cech u współczesnych polityków.
 

Wariaci u władzy
 

Które audiobooki, podcasty lub superprodukcje audio najbardziej was oczarowały? Dajcie znać! Więcej artykułów znajdziecie na Empik Pasje w dziale Czytam