Polacy niebawem tłumnie ruszą w trasę. Jedni będą odwiedzać groby, drudzy udadzą się w sentymentalną podróż wśród jesiennych liści.  Jak zadbać o rozrywkę w trakcie często wielogodzinnej drogi? Odpowiedzią mogą okazać się produkcje audio! Oto lista dobrych podcastów i audiobooków do samochodu, które sprawdzą się zarówno podczas długich wielogodzinnych tras, jak i szybkich, codziennych przejażdżek.
 

Empik Go
 

Podcasty i audiobooki do samochodu – TOP tytułów

  • „Baśniowa opowieść”, Stephen King

Autora tego tytułu nie trzeba nikomu przedstawiać. Stephen King to jeden z najpopularniejszych pisarzy na całym świecie. Tym razem przygotował dla słuchaczy baśniową historię pełną grozy, ale także niewymuszonego humoru. Opowieść o zwyczajnym chłopcu, któremu pisane są bohaterskie czyny, może wciągnąć od pierwszego rozdziału. King prowokuje do przemyśleń na temat kondycji współczesnego świata. Audiobook będzie idealnym wyborem na dłuższe trasy samochodem, bo trwa ponad 22 godziny.
 

Stephen King Baśniowa opowieść audiobook
 

  • „Złomnik”, podcast, Tymon Grabowski

Chyba każdy prawdziwy fan motoryzacji zna Zbigniewa Łomnika, youtubera, przeciwnika nowych aut oraz twórcę Encyklopedii Gratów Polskich. Złomnik słynie ze swoich brawurowych wywodów wygłaszanych na temat złomu oraz innego żelastwa. W dedykowanym podcaście - przygotowanym specjalnie dla Empik Go - wziął na warsztat 16 intrygujących tematów ze świata samochodów. Tymon Grabowski (prawdziwe personalia Złomnika) opowiada m.in. o rekordach prędkości i dziwnych autach z Afryki czy Korei Północnej. Jak zwykle u niego – jest śmiesznie, informacyjnie, ale też z luzem.
 

Złomnik podcast Empik Go
 

  • „Spokojnie o wojnie. Czy Rosja zaatakuje Polskę?”, Jarosław Wolski

Najnowsza książka (premiera 26.10) Jarosława Wolskiego to tytuł, który analizuje możliwe zagrożenia dla Polski. Autor w rzetelny oraz bardzo spokojny sposób tłumaczy, co realnie może się wydarzyć. Na przykładzie mieszkańców trzech miast: Suwałk, Warszawy i Wrocławia, pokazuje, jak na życie cywilów w różnych częściach kraju wpłynęłaby potencjalna wojna. W czterech różnych scenariuszach. Ten audiobook do samochodu pozwoli Wam w czasie podróży oderwać się od przytłaczającej, zastraszającej narracji.
 

Spokojnie o wojnie audiobook
 

  • „Droga 66”, Artur Owczarski

Słynna road 66 to amerykańska droga, o przejechaniu której marzy niemal każdy kierowca. Takie marzenie miał także Artur Owczarski, który pewnego dnia wsiadł do auta i ruszył w trasę. Po powrocie postanowił spisać swoje wspomnienia i elektryzujące przemyślenia. O prowincjonalnych Stanach, bez przepychu i luksusu, jedzeniu w przydrożnych restauracjach i neonach, które świecą z kilku kilometrów. Idealny audiobook do samochodu!
 

Droga 66 audiobook
 

  • „Każdy z każdym”, podcast, Kanał Sportowy

„Każdy z każdym" to nowy podcast Kanału Sportowego dostępny tylko w aplikacji Empik Go. Twórcy Kanału - Mateusz Borek, Michał Pol, Tomasz Smokowski i Krzysztof Stanowski - spotykają się w formule „jeden na jeden" i dyskutują o tym, co ich łączy, ale… nie tylko. O początkach kariery Borka, pierwszych futbolowych fascynacjach Smokowskiego oraz najważniejszych wywiadach Pola możemy posłuchać w oryginalnej serii, która powstała specjalnie dla fanów Kanału Sportowego. Jest zabawnie!
 

Każdy z każdym podcast empik go
 

  • „Czerwona ziemia”, Marcin Meller

„Czerwona ziemia”, czyli powieściowy debiut Marcina Mellera. Popularny pisarz i dziennikarz zabiera słuchaczy w sentymentalną podróż do Ugandy, o której mówi „że to kraj bardzo skomplikowanej historii”. Fabuła „Czerwonej ziemi” rozgrywa się w kilku planach czasowych, ale także na dwóch kontynentach, dlatego uznaliśmy, że tego tytułu nie może zabraknąć w tym zestawieniu. Ta sensacyjno-przygodowa opowieść o ojcu, który próbuje odkupić swoje winy wobec syna sprawdzi się w podróży nie tylko do Afryki! Czyta Wojciech Mecwaldowski – a to zaleta sama w sobie!

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź naszą recenzję książki i wywiad z autorem na Empik Pasje
 

Czerwona ziemia audiobook empik go
 

  • „Od koła do Formuły 1”, Michał Gąsiorowski

Michał Gąsiorowski, znany dziennikarz oraz komentator sportowy, przygotował nie lada gratkę dla wszystkich fanów motoryzacji w każdym wieku! Autor stworzył przekrojową historię samochodów, której może posłuchać już każdy uczeń szkoły podstawowej. Choć o tym, dlaczego Ford T to najważniejszy samochód XX wieku czy jak na rozwój motoryzacji wpłynął Arnold Schwarzenegger chciałby dowiedzieć się każdy.
 

Od koła do formuły 1 audiobook empik go
 

  • „Drobna nieuważność i inne historie”, Przemek Kossakowski

Przemka Kossakowskiego wielu zna ze szklanego ekranu. Tym razem dziennikarz i podróżnik zabiera słuchaczy w dość osobistą podróż. Jego zbiór reportaży i anegdot, w których opowiada o pozornie zwykłych sytuacjach, stanowiących przełomowy moment w życiu bohaterów, poruszy każdego. Fantastyczny audiobook do samochodu i to dla całej rodziny.
 

Drobna nieuważność Kossakowski audiobook
 

  • „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”

To jeden z najpopularniejszych tytułów 2022 roku. Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej Krystyna Kurczab-Redlich ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Wśród pytań, które stawia w swojej książce, pojawia się m.in. informacja, jak wiele osób Putin wysłał na cmentarz, jakim był mężem, a także skąd wziął się w KGB? Niezwykle mądra i ważna lektura – warto!

Przeczytaj też nasz wywiad z Krystyną Kurczab-Redlich na Empik Pasje
 

Wowa wołodia władimir
 

Obok podcastów i audiobooków do samochodu może sprawdzić się także odpowiednia aplikacja, która pomoże nam ominąć korki czy kontrole na drodze. „Yanosik”, który został stworzony specjalnie dla kierowców, to idealne rozwiązanie dla osób, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo na drodze oraz dbanie o prawidłową prędkość.

Yanosik Empik GO

Niezbędnik kierowcy? Pobierz 2 niezastąpione apki (Yanosik i Empik Go) i w drogę!

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com