Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Liczba sztuk w opakowaniu
  • więcej
Sposób użycia
Kolor

Wkładki laktacyjne

Podczas kompletowania wyprawki przyszła mama powinna zaopatrzyć się w bardzo przydatne wkładki laktacyjne, które sprawdzają się tuż przed porodem oraz w czasie karmienia piersią. W naszej ofercie posiadamy wiele wariantów wkładek laktacyjnych jednorazowych i wielorazowych, różniących się kolorem, kształtem oraz ilością sztuk w opakowaniu od sprawdzonych marek: Medela, Lovi, Babyono, Akuku, Simed i wielu innych.

Jakie wybrać wkładki laktacyjne?

Produkcja pokarmu przez gruczoły mlekowe kobiety ciężarnej zaczyna się czasem tuż przed narodzinami maluszka lub zaraz po urodzeniu dziecka. Przez klika tygodni po porodzie może dochodzić do niekontrolowanych wycieków z piersi, zanim laktacja się unormuje.

Z pomocą młodym mamom przychodzą wkładki laktacyjne zwane krążkami laktacyjnymi, które chronią ubranie przez zabrudzeniem, zapobiegają podrażnieniom skóry i są niewidoczne pod ubraniem. Wkładki laktacyjne są dyskretną i skuteczną ochroną przed nieoczekiwanym wypływem pokarmu z piersi. Występują najczęściej w trzech kolorach: białym, beżowym i czarnym, dzięki czemu można je dopasować do koloru bielizny.

Wybór wkładek jest kwestią indywidualną i zależy od potrzeb mamy. Podczas ich zakupu należy zwrócić uwagę na kształt oraz materiał z jakiego zostały wykonane. Niezwykle ważna jest chłonność oraz przepuszczalność powietrza, aby zminimalizować ryzyko podrażnienia i odparzenia skóry piersi. Przydatne są także paski samoprzylepne, które utrzymują wkładki we właściwym miejscu. Karmiąca mama musi także zastanowić się czy woli używać wkładki jednorazowe wypełnione celulozą lub żelującym absorbantem np. marki BabyOno, najczęściej pakowane osobno czy ekologiczne wkładki wielorazowe najczęściej z miękkiej bawełny np. marki Simply Gentle, które można prać ręcznie lub w pralce w wygodnym woreczku dołączonym do opakowania.

Jak używać wkładki laktacyjne?

Wkładki laktacyjne należy odpowiednio umieścić i przymocować w biustonoszu. Pamiętaj o regularnej wymianie jednorazowych wkładek laktacyjnych, gdy tylko jest odczuwalna wilgoć. W przypadku wielorazowych wkładek laktacyjnych, warto mieć zawsze przy sobie kilka sztuk, aby w zależności od obfitości wycieku z piersi móc je podmienić, a następnie wyprać.

Wkładki laktacyjne są niezbędnym produktem dla kobiet karmiących piersią. Zapewniają komfort w czasie dnia oraz nocy, zarówno w domu jak i w pracy. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz wkładki laktacyjne spełniające twoje potrzeby.

więcej