Bebilon

Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Sprzedawca
  • więcej
Wiek
Dostępność
Cena
Ocena

Bebilon

Bebilon to marka należąca do firmy Nutricia – lidera na rynku żywności dla dzieci i niemowląt. Jej flagowym produktem jest mleko Bebilon. Receptura mleka modyfikowanego oraz innych preparatów odżywczych została opracowana z uwzględnieniem zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia i Komisji Żywieniowej Unii Europejskiej. Skład produktów Bebilon zainspirowały badania nad strukturą i właściwościami mleka matki. W ofercie znajdziecie produkty przeznaczone zarówno dla niemowlaków, jak i starszych dzieci. Ich znakiem rozpoznawczym jest opatentowany kompleks oligosacharydów GOS/FOS.

Mleko Bebilon

Mleko Bebilon zostało stworzone z myślą o tych mamach, które z jakichś powodów nie karmią piersią. Produkt wzbogacono o wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy oraz minerały, w ilościach zgodnych z potrzebami danej grupy wiekowej. Bebiko 1 to mleko początkowe, przeznaczone dla niemowląt od urodzenia do 6. miesiąca życia. Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego zawiera w swoim składzie opatentowaną i klinicznie przebadaną kompozycję oligosacharydów (GOS/FOS). Jak każde inne mleka początkowe, mleko modyfikowane Bebilon można wprowadzić po konsultacji z lekarzem.

W ofercie znajdziecie także Bebilon 2, czyli mleko modyfikowane dla dzieci w wieku 7-12 miesięcy. Dostępna jest zarówno wersja standardowa, jak i mleko modyfikowane bez laktozy, przeznaczone dla maluchów z tendencją do kolek i zaparć. Produkt, tak jak inne mleka następne, powinien być stosowany po konsultacji ze specjalistą. Przejście z karmienia mlekiem Bebilon 1 do Bebilon 2 należy przeprowadzać stopniowo.

Bebilon – produkty dla niemowląt

W sklepie dostępne jest także mleko Bebilon 3 dla dzieci w wieku do 24 miesięcy oraz zagęszczacz do mleka Bebilon. Preparat dietetyczny, przeznaczony zarówno dla niemowląt karmionych naturalnie, jak i żywionych mlekiem modyfikowanym, należy wprowadzić do diety wyłącznie pod kontrolą lekarza. Szczególnym wskazaniem do jego stosowania jest tendencja do ulewania. Warto także pamiętać, że karmienie piersią uznaje się za najbardziej właściwy sposób żywienia niemowlęcia. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia dziecka należy skonsultować się z lekarzem. Mama, która chce zakończyć karmienie piersią lub połączyć karmienie naturalne z karmieniem mlekiem modyfikowanym, powinna przestrzegać wskazówek producenta dotyczących przygotowania, podawania i przechowywania tego produktu.

więcej