Babysense

Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Sprzedawca
Polecane
Marki
Dostępność
Cena
Ocena

Babysense

Marka Babysense powstała w 1991 roku pod nazwą Hisens Ltd. W 1992 roku firma zaprojektowała i wprowadziła na rynek swój pierwszy monitor oddechu. W kolejnych latach nastąpił aktywny rozwój marki, której produkty otrzymały certyfikat medyczny klasy IIb zgodnie z dyrektywą (CE) 93/42/EWG.

Obecnie urządzenia Babysense są używane w szpitalach i placówkach medycznych na całym świecie, a także w domach przez rodziców i opiekunów małych dzieci jako wsparcie w codziennej opiece.

Monitory oddechu Babysense

Monitor oddechu jest urządzeniem, które informuje opiekunów, gdy dziecko przestaje oddychać oraz pozwala uniknąć tzw. zespołu SIDS, czyli nagłej śmierci łóżeczkowej. Uruchomiony sprzęt stale monitoruje oddech noworodka i w przypadku zagrożenia lub wykrycia braku oddechu zaalarmuje o tym zdarzeniu w ciągu 20 sekund.

Monitory oddechu Babysense to jedyne urządzenia na rynku z certyfikatem medycznym. Posiadają także pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Polecane są zwłaszcza niemowlętom z dużej grupy ryzyka, np. wcześniakom , dzieciom z niską masą urodzeniową oraz niską skalą Apgar.

Urządzenie jest bardzo wygodne w stosowaniu. Zasilane bateriami nie wymaga podłączenia do kabla zasilającego. Jest niewielkich rozmiarów, poręczny i ma bardzo kompaktową konstrukcję, co umożliwia zabranie ze sobą monitora wszędzie tam, gdzie może okazać się potrzebny. 

Aby uruchomić sprzęt, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. System czujników wykrywających oddech jest całkowicie bezpieczny i nie ma bezpośredniego kontaktu z niemowlęciem. Monitor oddechowy składa się z płyty sensorycznej, którą umieszcza się w łóżeczku pod materacem oraz stacji sterującej, którą można zawiesić na barierce łóżeczka lub postawić na półce lub komodzie.

Monitory oddechu dostępne są także w zestawie z nianią elektroniczną, co umożliwia dodatkowo rodzicom osobistą obserwację dziecka.

Nianie elektroniczne Babysense

W asortymencie marki Babysense znajdują się różne rodzaje niani elektronicznych. Nianie video, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii odznaczają się wysoką jakością obrazu i dźwięku. Wyposażone w ekran LCD umożliwiają obserwację dziecka zarówno w dzień, jak i w nocy. Podczerwień automatycznie wykrywa ciemność i zapewnia krystalicznie czysty obraz nawet w bardzo ciemnych pomieszczeniach.

Kamery wyposażone są w takie dodatkowe funkcje, jak zdalne sterowanie i cyfrowy zoom. Funkcja ECO umożliwia aktywację urządzenia głosem, a wbudowany czujnik pozwala wykryć zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturę.

Urządzenia Babysense są znane i cenione na całym świecie, zarówno przez użytkowników domowych, jak i specjalistów położnictwa, pediatrii i neonatologii.

więcej