Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Sprzedawca
  • więcej
Wiek
Dostępność
Cena
Ocena

Bebiko

Bebiko to marka należąca do Nutricia – lidera na rynku żywności dla dzieci i niemowląt. Flagowym produktem firmy jest mleko Bebiko. Jego receptura została opracowana z uwzględnieniem zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia i Komisji Żywieniowej Unii Europejskiej. W ofercie producenta znajdziecie mleka modyfikowane, a także inne preparaty odżywcze Bebiko przeznaczone są dla dzieci i niemowląt. W sprzedaży dostępne są także artykuły spożywcze dla małych alergików, w tym produkty, które uzyskały liczne nagrody oraz cieszą się uznaniem rodziców na całym świecie.

Mleko modyfikowane Bebiko dla niemowląt

Mleko modyfikowane Bebiko zostało stworzone z myślą o tych mamach, które z jakichś powodów nie karmią piersią. W zależności od wieku malucha, dostępnych jest kilka linii tego produktu. Bebiko 1 to mleko początkowe, przeznaczone dla niemowląt od urodzenia do 6. miesiąca życia. Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego można wprowadzić po konsultacji z lekarzem, uwzględniając indywidualne zapotrzebowanie dziecka. Produkt należy zawsze przygotowywać bezpośrednio przed spożyciem, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Trzeba go wykorzystać w ciągu 2 godzin od przyrządzenia.

W ofercie marki znajdziecie także Bebiko 2, czyli mleko modyfikowane dla dzieci w wieku od 7 do 12 miesięcy. Mleko modyfikowane, tak jak inne mleka następne, powinno być stosowane po zasięgnięciu porady lekarza. Zmiana sposobu karmienia niemowlęcia nie powinna następować gwałtownie. Przejście z karmienia mlekiem Bebiko 1 do Bebiko 2 należy przeprowadzać stopniowo. Produkt powinien być przygotowywany bezpośrednio przed spożyciem, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, należy go także wykorzystać w ciągu 2 godzin od przyrządzenia.

Mleko modyfikowane dla starszych dzieci

W sklepie Empik dostępne jest także Bebiko 3 dla maluchów w wieku od 13 do 24 miesięcy, a także środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego dedykowane starszym dzieciom – Bebiko 4 powyżej 2. roku życia oraz mleko Bebiko Junior 5. Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlęcia. Aby podjąć właściwą decyzję dotyczącą sposobu żywienia dziecka, należy zawsze konsultować się z lekarzem. Jeśli zdecydujecie się zakończyć karmienie piersią lub połączyć je z karmieniem produktem marki Bebiko, zawsze przestrzegajcie wskazówek producenta dotyczących przygotowania, podawania i przechowywania mleka modyfikowanego.

więcej