Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Marka
  • więcej
Kolor
Sponsorowane
Tuban, zestaw Super Slime Pro
Tuban, zestaw Super Slime Pro 58,00 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: Bystrzakowo Finansujący reklamę: Bystrzakowo
Zestaw Slime Do Robienia Glutów Jumbo Kreatywny Duży Xxl
Zestaw Slime Do Robienia Glutów Jumbo Kreatywny Duży Xxl 79,80 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: Perfekcyjny_Styl Finansujący reklamę: Perfekcyjny_Styl
ZESTAW SLIME MEGA ANIMACJE WARSZTATY URODZINY 14kg
ZESTAW SLIME MEGA ANIMACJE WARSZTATY URODZINY 14kg 219,00 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: EpicArt Finansujący reklamę: EpicArt

Slime dla dzieci

W kategorii tej znajdują się produkty kreatywne slime dla dzieci, w tym zestawy zawierające różne dodatki, a także książki z przepisami na przygotowywanie i dekorowanie masy. Są to produkty różnych marek, m.in. Mattel, Stnux, Clementoni, Play-Doh, Watch-Me, Tuban, Toys Inn czy Astra.

Slime – zabawka z wieloletnią historią

Slime to plastyczna zabawka dla dzieci od piątego roku życia. Została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 1976 roku przez amerykańską firmę Mattel, a w kolejnych latach dodawały ją do swojej oferty kolejne marki. Pierwsze zabawki slime były produkowane na bazie gumy guar z dodatkiem tetraboranu sodu lub innego polimeru.

Masa slime najczęściej jest wilgotna, lepka i miękka. Poszczególne produkty mogą jednak nieco różnić się pod względem struktury i faktury, a także występować w dowolnych wersjach kolorystycznych oraz zapachowych. Dziecko może bawić się slime na różne sposoby, np. ugniatać, rozciągać, przyklejać, podrzucać czy tworzyć kształty, w tym bańki, witraże czy ciasta. Jest to kreatywna zabawa, która pozwala rozwijać zdolności manualne i wyobraźnię, a także ćwiczyć koncentrację i uczyć się odpowiedzialności. Slime może różnić się ze względu na rodzaj masy, m.in. na puszyste, lśniące, świecące, gęste czy rzadkie. Warto upewnić się przed zakupem, czy produkt nie zawiera żadnych substancji, na które dziecko jest uczulone.

Co zawiera zestaw do robienia slime?

Można zdecydować się zarówno na gotową masę, jak i zestaw slime do jej samodzielnego przygotowania. W każdym zestawie powinny znajdować się podstawowe składniki, czyli aktywator i klej do slime. Aktywator to substancja, która pozwala uzyskać odpowiednią konsystencję masy. Najczęściej funkcję tą pełni boraks, lecz mogą być również zastosowane inne produkty, np. płyn do soczewek z sodą oczyszczoną, płyn do prania, skrobia kukurydziana czy krochmal w płynie.

Zestaw do robienia slime często zawiera także różnego typu dodatki, które pozwalają ozdobić masę, nadać jej atrakcyjną barwę, zapach czy zmienić konsystencję. W komplecie może znajdować się np. sypki brokat, kuleczki styropianowe, piasek kinetyczny, barwniki czy aromaty. Niektórzy producenci dołączają również pudełko do przechowywania, klej do slime, miseczkę lub inne naczynie i narzędzia laboratoryjne do przygotowywania masy. W naszym asortymencie znajdują się ponadto książki slime. Można z nich dowiedzieć się m.in., w jakich proporcjach dodawać składniki, a także jak mieszać i dekorować masę.

Sprawdź naszą ofertę kreatywnych zestawów slime do robienia plastycznej masy. Wybierz dla swojego dziecka produkt, który umożliwi mu ciekawą i rozwijającą zabawę.

więcej