Czuczu - książki, puzzle, zabawki

 

Najczęściej kupowane

CzuCzu Starter malucha. Co widzę? Opracowanie zbiorowe
4.9/5
28,78 zł
Megacena
CzuCzu CzuCzu. Moje pierwsze puzzle do pary dla dzieci 15 mies.+ Opracowanie zbiorowe
5/5
19,99 zł
Megacena
CzuCzu CzuCzu. Odkrywam kształty Opracowanie zbiorowe
4.8/5
13,99 zł
Megacena
CzuCzu CzuCzu. Układam połówki. Buzie Opracowanie zbiorowe
4.9/5
15,99 zł
CzuCzu CzuCzu. Puzzle obserwacyjne. Mapa Polski Opracowanie zbiorowe
4.8/5
37,56 zł
Megacena

Dowiedz się więcej o zabawkach Czuczu i innych

Wszystkie artykuły

Czuczu - książki, puzzle i zabawki

Czuczu to polska marka stworzona w 2009 roku przez wydawnictwo Bright Junior Media. W ramach serii ukazują się książeczki dla dzieci w każdym wieku – począwszy od przedziału 0-2 lata, a skończywszy na uczniach szkoły podstawowej. Pod nazwą CzuCzu sprzedawane są również zestawy edukacyjne, rysowanki, kolorowanki, puzzle, quizy, łamigłówki oraz książeczki z grami, kartami edukacyjnymi i naklejkami.

 

Czym wyróżniają się książki z serii CzuCzu?

 

Książeczki z serii Czuczu cechują się wysoką jakością wykonania. Powstają we współpracy z pedagogami i psychologami, dlatego są odpowiednio dostosowane do możliwości dzieci w różnym wieku. Cieszą się sporym zaufaniem zarówno ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Są wydawane w niewielkim formacie, dlatego można je zmieścić nawet w kieszeni. Łatwo więc zabrać je ze sobą w rodzinną podróż, aby dziecko nie musiało się nudzić.

 

W książkach Czuczu znajduje się wiele kolorowych ilustracji i naklejek, dlatego są one tak uwielbiane przez maluchów. Można w nich również znaleźć plakaty edukacyjne, zagadki, kolorowanki, zgadywanki czy różnego typu zadania. Każda publikacja z serii została zaprojektowana w taki sposób, aby można było łączyć naukę z zabawą.

 

Wszechstronny rozwój dziecka dzięki Czuczu

 

Pozycje z serii Czuczu wspierają całościowy rozwój dziecka. Pozwalają kształtować jego wyobraźnię, kreatywność, spostrzegawczość, koncentrację, pamięć oraz logiczne myślenie. Książki dla dzieci w wieku 3-5 lat inspirują maluchów do zadawania pytań oraz poznawania otaczającego świata. Młodzi czytelnicy mogą odkrywać świat przyrody, zwierząt i ludzi. Przyswajają nowe słownictwo, a także poznają m.in.: różne owoce, warzywa, kolory, kształty, cyfry, litery, a także zasady ortografii, nuty, pory roku czy pojazdy oraz zawody.

 

Wiedza zawarta w książeczkach jest przedstawiana w atrakcyjny sposób – znajdują się w nich liczne ciekawostki, kolorowe ilustracje oraz inspiracje do samodzielnego eksperymentowania.

 

Książki i zabawki Czuczu dostarczają najmłodszym różnych bodźców. Dzięki wykonywaniu proponowanych ćwiczeń, dziecko może rozwijać małą motorykę, np. poprzez układanie puzzli, rysowanie szlaczków, dopasowywanie elementów, rysowanie czy kolorowanie. Rodzic i nauczyciel mają także okazję wspomóc rozwój społeczny, intelektualny i emocjonalny dziecka. Zawarte w książeczkach zadania pomagają w rozpoznawaniu, nazywaniu i zdrowym wyrażaniu różnych emocji. Poza tym ułatwiają młodemu czytelnikowi przezwyciężyć lęki, np. związane z wizytą u lekarza, pierwszym dniem w szkole czy przedszkolu.

 

Książki, które sprzyjają budowaniu więzi między rodzicem a dzieckiem

 

Książki dla dzieci i pozostałe materiały edukacyjne z serii CzuCzu sprzyjają budowaniu silnej więzi emocjonalnej pomiędzy rodzicem a dzieckiem, opartej na zaufaniu i bezwarunkowej akceptacji. Jednocześnie pozwalają przyjemnie spędzać czas ze swoją pociechą, a także inspirują do zabawy oraz poznawania otaczającego świata.

 

Puzzle i inne zabawki Czuczu

 

Puzzle i układanki odpowiednio dobrane do wieku i zdolności dziecka mogą pozytywnie wpłynąć na jego rozwój. W ofercie znaleźć można zabawki marki Czuczu przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Dzięki temu prawdopodobieństwo zakupu nietrafionego prezentu staje się mniejsze, a ponadto łatwiej dokonać takiego wyboru, który zadowoli nie tylko rodziców, ale także ich pociechy.

 

Dzięki zestawom edukacyjnym zawierającym różnorodne karty Czuczu, układanki lub książeczki małe dzieci mogą nabywać i ćwiczyć kolejne umiejętności. Nauka poprzez zabawę to dobry sposób na rozwijanie u waszych pociech między innymi wyobraźni, ale również zdolności logicznego myślenia i małej motoryki. Radość, jaką dają zagadki Czuczu sprawia, że przyswajanie nowej wiedzy staje się łatwiejsze.

 

Dobra zabawa w pierwszym roku życia

 

Spośród dużej liczby różnorodnych zabawek marki Czuczu można znaleźć również takie, które będą odpowiednie nawet dla trzymiesięcznych niemowląt. Karty kontrastowe i książeczki posiadają ilustracje przedstawiające zwierzęta lub postacie towarzyszące waszym pociechom na co dzień. Oglądając takie obrazki wraz z maluchem, będziecie w stanie swobodnie opowiadać mu o jego otoczeniu.

 

Najmłodsze dzieci z pewnością zainteresuje również inna zabawka firmy Czuczu – starter malucha. Zawiera on dwie książeczki rozwijające się jak harmonijki oraz dwustronne karty do zawieszenia nad łóżeczkiem lub przewijakiem. Obrazki w stonowanych kolorach są dostosowane do maluchów, które ukończyły trzeci i szósty miesiąc. Cały zestaw może być więc dobrym pomysłem na prezent dla dziecka.

 

Puzzle pomysłem na nudę

 

Brakuje pomysłu na kolejne zabawy z najmłodszymi? Wypróbujcie Czuczu puzzle! Kolorowe układanki dostosowane do wieku oraz umiejętności dzieci przedstawiają zwierzęta lub kształty. Żywe kolory i przyjemne grafiki wzbudzają zainteresowanie. Dla maluchów warto wybrać Czuczu puzzle z dziurką. Niewielka liczba elementów wystarczy, by mogły one ćwiczyć logiczne myślenie, nie zniechęcając się przy tym zbyt szybko po pierwszych niepowodzeniach.

 

Puzzle Czuczu mogą umilić czas także przedszkolakom. Dla nich przygotowano zestawy składające się z większej liczby elementów. Układanki obserwacyjne to nie tylko dobra zabawa – takie puzzle zawierają ciekawostki o kosmosie lub dinozaurach przedstawione w przyjazny sposób. 

 

Zachęcamy do zapoznania się z pozycjami wchodzącymi w skład serii. Wybór jest na tyle duży, że bez problemu można znaleźć coś odpowiedniego na prezent dla własnego dziecka.

więcej