Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Seria
Bohater
Producent
Cena
Ocena klientów

Gra Dobble

Dobble to rodzinna gra towarzyska, której pomysłodawcą jest francuski projektant gier Denis Blanchot. Została wydana po raz pierwszy we Francji w 2009 roku. W Polsce jej wydawcą jest Wydawnictwo Rebel.

Zasady gry w Dobble

W grze Dobble może jednocześnie uczestniczyć od 2 do 8 graczy, a czas pojedynczej rozgrywki wynosi około 15 minut. Podczas rywalizacji używa się 55 okrągłych kart – na każdej z nich można znaleźć 8 różnych symboli. W standardowej wersji gry jest to m.in. marchewka, bałwan, klaun, czaszka, żarówka, znak zakazu, serce, słońce, wykrzyknik, kot, płatek śniegu, smok, dinozaur, koń, usta czy liść klonu.

Gra Dobble została również wydana w innych wariantach symboli, m.in. zwierząt czy postaci z filmów, np. „Harry Potter”, „Gdzie jest Dory?”, „Kicia Kocia”, „Psi Patrol”, „Kraina Lodu 2” czy „Minionki”. Powstała ponadto wersja gry z kartami wodoodpornymi, na których znajdują się grafiki związane z odpoczynkiem na plaży.

Na dwóch dowolnie dobranych kartach zawsze znajduje się jeden wspólny symbol – dla utrudnienia może być odwrócony lub w innym rozmiarze. Zadaniem graczy jest jego odnalezienie i nazwanie szybciej niż pozostałe osoby. Rywalizacja może być rozgrywana na pięć różnych sposobów, nazywanych mini-grami: Studnia, Piekielna wieża, Parzy!, Złap je wszystkie oraz Zatruty podarunek. W zależności od wybranego wariantu wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się kart, zdobędzie największą ich liczbę czy zbierze najmniej kart ze stosu.

Prosta gra towarzyska, która wymaga refleksu

Dobble to gra o wyjątkowo prostych zasadach, które można zrozumieć nawet w jedną minutę. Gracze powinni wykazać się refleksem i spostrzegawczością, aby jak najszybciej dostrzec wspólne symbole na dwóch kartach. Dobble dobrze sprawdza się zarówno do zabawy z dziećmi, jak i podczas imprez dla dorosłych.

Przekonaj się, jak prostą i wciągająca grą jest Dobble. Możesz wybrać wersję standardową lub z tematycznymi symbolami, związanymi np. z ulubionym filmem twojego dziecka.

więcej

Dobble – najczęściej zadawane pytania