Gra karciana UNO

Filtruj
Kategorie
Polecane
Wybrane marki
  • więcej
Wiek gracza
  • więcej
Liczba graczy
Bohater
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena
Wiek
  • więcej
Dla kogo

Gra karciana UNO

Uno to wymyślona w latach 60. XXI wieku w Stanach Zjednoczonych gra karciana, której pomysłodawcą jest Merle Robbins. Prawa autorskie do gry przejęli w 1972 roku Ed Ackeman i Bob Tezak, którzy sprzedawali ją w ramach założonej przez siebie firmy International Games. 5 lat później prawa do gry uzyskała firma Mattel.

W naszym asortymencie można znaleźć zarówno oryginalną wersję gry karcianej Uno, jak i z dodatkowymi kartami specjalnymi. Do wyboru są również karty z obrazkami, na których znajdują się bohaterowie znanych filmów, w tym „Auta 3”, „Harry Potter”, „Minionki” czy „Wojownicze Żółwie Ninja”.

Zasady gry karcianej Uno

Gra Uno jest przeznaczona dla co najmniej dwóch, a maksymalnie dziesięciu graczy. Każdy z nich otrzymuje na początku po 7 kart, a na środku należy położyć jedną z talii. Karty dzielą się na zwykłe, ponumerowane od 0 do 9 w czterech kolorach – czerwonym, niebieski, żółtym oraz zielonym. Istnieją również karty funkcyjne – postój, zmiana kierunku, „weź dwie”, „wybierz kolor” oraz „wybierz kolor + weź cztery”. W niektórych wersjach gry Uno pojawiają się ponadto dodatkowe karty specjalne, np. „odwróć”, „postój dla wszystkich” czy „weź pięć”.

Zadaniem graczy jest dopasowywanie własnych kart do odkrytej karty znajdującej się na wierzchu talii. Powinny one pasować do siebie pod względem koloru, numeru lub symbolu znajdującego się na karcie. Jeśli gracz nie dysponuje żadną pasującą kartą, wtedy ciągnie kartę z talii. Może od razu ją dołożyć, jeżeli będzie pasować do odkrytej. Następny ruch należy do kolejnego gracza w kolejce, który również ma za zadanie dopasować kartę ze swojej talii.

Jak zostać zwycięzcą w grze Uno?

Kiedy któremuś z graczy pozostanie tylko jedna karta, wtedy powinien głośno krzyknąć „Uno!”, co oznacza liczbę jeden. Będzie musiał dobrać dwie karty, jeśli tego nie zrobi, a inny gracz zwróci uwagę na brak wymaganego komunikatu. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich swoich kart. Można również wyłonić zwycięzcę na podstawie zdobytych punktów, które zdobywa się za karty pozostałe w rękach innych uczestników gry.

Zapoznaj się z naszą ofertą gier karcianych z serii Uno i zmierz się w rywalizacji ze swoimi znajomymi.

więcej

Gra karciana UNO – najczęściej zadawane pytania