Ravensburger

Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Ilość elementów (puzzle)
Seria
  • więcej
Bohater
  • więcej
Producent
Cena
Ocena klientów

Ravensburger

Ravensburger to niemiecka firma, która ma w swojej ofercie duży wybór gier planszowych i puzzli. Założyciel chciał, by jego spółka łączyła edukację z rozrywką, dlatego po pierwszym roku działalności wydawniczej zmienił branżę na zabawkową, w której pozostaje do dziś. Duży wybór oferowanych obecnie produktów pozwala wybrać wysokiej jakości artykuły, dostosowane do wieku oraz umiejętności konsumentów.

Puzzle

Historia puzzli Ravensburger zaczęła się w Stanach Zjednoczonych. W 1961 r. dwóch pracowników firmy odwiedziło ten kraj — zaciekawiły ich kartonowe układanki, które tworzyły rozmaite obrazki. W USA układanie puzzli było popularną formą rozrywki i to właśnie stało się inspiracją do wykorzystania podobnej koncepcji w Niemczech. Po trzech latach prób i doskonalenia możliwości wytwórczych rozpoczęto masową produkcję puzzli z papieru. Obecnie jest to wysokiej jakości produkt skierowany do dzieci i dorosłych.

Dużym atutem jest możliwość dostosowania poziomu trudności do wieku wszystkich osób zaangażowanych w układanie. Marka produkuje klasyczne układanki oraz skomplikowane formy 3D. Puzzle to świetna forma gimnastyki dla mózgu, który jest stymulowany w trakcie zabawy, a więc przy ich pomocy można łączyć przyjemne z pożytecznym.

Klocki konstrukcyjne

Puzzle Ravensburger to jednak nie wszystko, co oferuje ta firma. Świetnym treningiem dla mózgu jest też zestaw klocków konstrukcyjnych GraviTrax. Przy użyciu magnetycznych elementów tworzy się tor, po którym kulka porusza się zgodnie z regułami kinetyki i grawitacji. Każdy maluch może poznać podstawowe zasady fizyki, a zarazem poczuć się jak architekt i budowniczy w jednym.

Gry planszowe

Ravensburger oferuje też bardzo duży wybór gier planszowych w różnych kategoriach. Jest to świetne rozwiązanie dla dzieci, które lubią rywalizację i logiczne potyczki. Poprawiają one zręczność i zachęcają do poznawania historii, czy zaznajamiania się z prawami fizyki. Dzięki walorom edukacyjnym idealnie sprawdzają się jako narzędzie do łączenia przyjemności i zabawy z pozyskiwaniem elementarnej wiedzy.

Gry planszowe, zabawki i puzzle Ravensburger to świetny sposób na spędzenie miłego wieczoru indywidualnie lub w gronie rodziny. Jest to idealny wybór zarówno dla dziecka, jak i dorosłego, gdyż każdy może dobrać interesującą go kategorię i dostosować poziom trudności do swoich umiejętności. Dzięki temu rozgrywki zapewniają świetną zabawę, a także rozwój zdolności analitycznych i logicznego myślenia.

więcej