Zabawki Montessori

Filtruj
Kategorie
Wybrane marki
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena
Wiek
  • więcej
Dla kogo

Zabawki Montessori

Zabawki Montessori mają nie tylko dawać dziecku rozrywkę, ale także wszechstronnie wspierać jego integrację sensoryczną, rozwój motoryki małej i dużej, rozwijać kreatywność oraz angażować wszystkie zmysły. W naszym sklepie można znaleźć setki oryginalnych zabawek Montessori dla dzieci w każdym wieku.

Zabawki Montessori dla niemowląt

Już od pierwszych miesięcy życia dziecka można dawać dziecku zabawki. Ważne, żeby były bezpieczne i dostosowane do możliwości maleństwa. Zabawki Montessori dla niemowlaka mają wielkość i kształt odpowiedni dla najmłodszych dzieci i są wykonane z bezpiecznych tworzyw. Polecamy zabawki sensoryczne dla niemowląt, gryzaki i grzechotki, wspomagające rozwój zmysłu wzroku, słuchu i dotyku. Sznurkowe przeciąganki i gryzaki pop-it Montessori zapewniają ćwiczenia motoryki małej, związanej z chwytaniem przedmiotów. Dają też sposobność dotykania różnych faktur i powierzchni. Spostrzeganie wspomagają specjalne materiałowe książeczki Montessori wykonane z nietypowych tworzyw.

Drewniane zabawki Montessori

Drewno jest naturalnym, ekologicznym i przyjemnym w dotyku materiałem. Dlatego wiele zabawek i zestawów Montessori to właśnie zabawki drewniane. Są wśród nich układanki dla maluchów i nieco starszych dzieci, a także drewniane sortery do układania przedmiotów o podobnych kształtach, kolorach i wielkościach. Drewniane tablice manipulacyjne Montessori to bardziej rozbudowane zabawki wspomagające motorykę oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Polecamy też drewniane klocki, gry i puzzle Montessori, dostępne w różnych wielkościach, o różnej liczbie elementów i stopniach trudności dostosowanych do konkretnych przedziałów wiekowych.

Zabawki sensoryczne Montessori

Prawidłowa integracja sensoryczna ma kluczowe znaczenie we wczesnych etapach rozwoju dziecka. Można ją wspomagać dzięki sensorycznym zabawkom Montessori, które zapewniają stymulację wszystkich zmysłów. Grzechotki, kulki, koraliki, klocki i układanki Montessori są wykonane z różnych tworzyw i mają rozmaite faktury, kolory i kształty. Dzięki temu oswajają dziecko z różnymi bodźcami dotykowymi i wzrokowymi. Drewniane i plastikowe zabawki Montessori podczas zabawy mogą wydawać dźwięki – klikanie, stukanie lub grzechotanie – co zapewnia dziecku bodźce słuchowe o bezpiecznym natężeniu.

Zabawki edukacyjne Montessori

Przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym mogą łączyć dobrą zabawę z poznawaniem świata, a to dzięki edukacyjnym zestawom zabawek i gier Montessori. Zabawki edukacyjne w ciekawy sposób wprowadzają dziecko w świat liter i cyfr, pomagają w nauce liczenia, a także rozpoznawania kolorów, kształtów i rodzajów przedmiotów. Dodatkowo, wspomagając pracę dłoni, wspomagają rozwój umiejętności manualnych i przygotowują dziecko do prawidłowego chwytania sztućców, książek czy przyborów do pisania i rysowania.

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku godziny świetnej, a przy tym pożytecznej zabawy, koniecznie przejrzyj nasz asortyment zabawek Montessori! Znajdziesz tu atrakcyjne i bezpieczne zabawki dla niemowlaka, przedszkolaka i ucznia, w atrakcyjnych cenach i z dostawą do domu!

więcej