Filtruj
Kategorie
Wybrane marki
Wiek gracza
Liczba graczy
Seria
Dostępność
Ocena
Cena
Wiek
Dla kogo

Gra planszowa Milionerzy

Milionerzy to słynny na całym świecie teleturniej, w którym sprawdzana jest wiedza ogólna uczestników z różnych dziedzin, w tym ekonomii, matematyki, sztuki, językoznawstwa, religii, historii, polityki, sportu, podróży, rozrywki, kulinariów, gier i zabaw.

W Polsce premierowy odcinek został wyemitowany 3 września 1999 roku w telewizji TVN. Główną nagrodą w teleturnieju jest milion złotych – pierwszym polskim zwycięzcą został Krzysztof Wójcik, który odpowiedział prawidłowo na wszystkie pytania podczas 662. odcinka 28 marca 2010 roku. Prowadzącym program jest Hubert Urbański.

Gry planszowe z serii Milionerzy

W naszym asortymencie można znaleźć ekonomiczne gry planszowe Milionerzy. Są one oparte na analogicznych zasadach, które obowiązują uczestników telewizyjnego teleturnieju. Gracze odpowiadają na coraz trudniejsze pytania i po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi przesuwają swoje pionki na kolejne pola, oznaczające kwoty od 500 złotych aż do miliona. Mogą korzystać z żetonów pełniących rolę kół ratunkowych – telefonu do przyjaciela, pytania do publiczności, pół na pół, zamiany pytania na inne, możliwości poszukania odpowiedzi w encyklopedii czy drugiego podejścia.

Zwycięzcą zostaje osoba, która jako pierwsza odpowie na wszystkie pytania. Jeżeli nie uda się to żadnemu spośród graczy, wtedy wygrywa ten z nich, który dojdzie najdalej na planszy. W zestawie z grą znajdują się papierowe czeki z kwotami.

Milionerzy – gra ekonomiczna w różnych odsłonach

Gra planszowa Milionerzy występuje w różnych wersjach – np. tradycyjnej, dla ambitnych graczy, czy rodzinnej, pozwalającej stoczyć pojedynek dorośli vs dzieci. Powstała również gra Milionerzy Eko, która sprawdza wiedzę uczestników na temat ekologii, fauny i flory. Do wyboru są również dodatki do gry Milionerzy w postaci kart z nowymi pytaniami.

Milionerzy to gra rodzinna i imprezowa, która pozwala poszerzać wiedzę ogólną oraz ćwiczyć różne umiejętności, w tym koncentrację, podejmowanie decyzji czy logiczne myślenie.

Zapoznaj się z naszą ofertą gier planszowych z serii Milionerzy. Podejmij wyzwanie i rywalizuj ze swoimi znajomymi o zdobycie głównej nagrody.

więcej

Milionerzy – najczęściej zadawane pytania