Książki Montessori

Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
Wydawnictwo
  • więcej
Cena
Ocena

Książki Montessori

System wychowania i edukacji Marii Montessori do dziś stanowi inspirację dla wielu rodziców i wychowawców. Książki Montessori służą zarówno opiekunom – do poznawania metody Montessori – jak i dzieciom – jako narzędzia edukacyjne, wspomagające naukę i wszechstronny rozwój.

Książki Marii Montessori

Mimo że od jej śmierci minęło już ponad 70 lat, dzieła napisane przez twórczynię metody Montessori cieszą się niesłabnącą popularnością. Mowa o włoskiej lekarce Marii Montessori. Książki tej autorki – np. „Odkrycie dziecka” lub „Umysł dziecka” - można bez problemu znaleźć w naszym sklepie. Dostępne są w polskich przekładach i dają całościowy wgląd w główne założenia i zasady systemu Montessori.

Książki o metodzie Montessori

Wychowawcom, rodzicom i opiekunom dzieci polecamy książki rozwijające najważniejsze tematy związane z metodą Montessori. Współczesne książki na ten temat zawierają ważne uaktualnienia. Metoda Montessori powstawała na początku XX wieku. Do naszych czasów środowisko życia, realia kulturowe i społeczne mocno się zmieniły, dlatego ważne jest, aby dostosowywać wychowanie dzieci do aktualnych potrzeb. Na naszych półkach można znaleźć książki o stosowaniu metody Montessori od narodzin dziecka aż do wieku nastoletniego.

Książki Montessori dla dzieci

Bardzo ważną część współczesnej edukacji i wychowania dzieci stanowią książki. Ważna jest zarówno ich strona graficzna, tekstowa jak i zadaniowa. Książeczki Montessori dla dzieci pomagają najmłodszym poznawać świat wokół nas, przygotowują do nauki czytania, pisania i liczenia, rozpoznawania kształtów i kolorów oraz nazywania otaczających nas przedmiotów, zwierząt i ludzi. Wiele książek Montessori zawiera też zabawy, zadania i łamigłówki, które wymagają od dziecka własnego zaangażowania. Dzięki temu nie jest ono biernym odbiorcą treści, ale aktywnie przeżywa własny rozwój i uczy się samodzielności.

Pomóż swojemu dziecku rozwinąć cały drzemiący w nim potencjał kreatywności, spontaniczności i ciekawości świata! Książki Montessori, które znajdziesz w naszym sklepie, bardzo ci w tym pomogą. Zajrzyj tu i przekonaj się!

więcej