Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Seria
Producent
Cena
Ocena klientów

Gra planszowa 5 sekund

5 Sekund to towarzyska gra planszowa Wydawnictwa Trefl. Oprócz standardowej wersji można wybierać spośród dodatkowych produkcji, m.in. 5 Sekund. Junior, 5 Sekund. Junior 2.0, 5 Sekund. Podróże, 5 Sekund. Sport, 5 Sekund. Edycja Specjalna czy 5 Sekund. Duo.

5 Sekund – zasady gry

5 Sekund to gra imprezowa i rodzinna, w której liczy się szybkość myślenia, kreatywność oraz umiejętność działania pod presją czasu. Każdy z graczy ustawia swojego pionka na polu start. Następnie jedna osoba odczytuje pytania, a siedząca obok niej na nie odpowiada. Każde z pytań ma formułę „Wymień…”, np. rzeczy, osoby, państwa, czynności itp. Czas na udzielenie odpowiedni wynosi jedynie 5 sekund i jest odmierzany przez czasomierz w formie spirali z toczącymi się w dół kulami. Upłynięcie czasu sygnalizuje charakterystyczny dźwięk.

W przypadku udzielenia trzech prawidłowych odpowiedzi można przesunąć pionka na planszy o jedno pole do przodu. W przeciwnym razie to samo pytanie jest zadawane kolejnemu graczowi. Dla utrudnienia nie może on powtórzyć żadnego ze wskazań poprzedników. Każdy z uczestników rywalizacji ma do dyspozycji dwie dodatkowe karty – jedna pozwala zamienić pytanie na inne, a druga umożliwia jego przekazanie innemu graczowi. Na planszy znajdują się czerwone pola będące strefą zagrożenia – zatrzymanie się na nich i udzielenie błędnej odpowiedzi na pytanie skutkuje utratą swojej kolejki. Wygrywa gracz, który jako pierwszy dotrze do mety.

Pozostałe gry z serii 5 Sekund

Gra 5 Sekund występuje również w pozostałych wariantach – z nową pulą pytań. W wersji 5 Sekund. Junior i 5 Sekund. Junior 2.0 są one dostosowane tematycznie do zainteresowań dzieci, np. dotyczą zabaw, przedmiotów szkolnych czy bajek. Cechuje je także mniejsza trudność. Można również wybrać grę 5 Sekund z pytaniami o tematyce sportowej, podróżniczej czy w wersji dla dorosłych – czyli 5 Sekund. Bez cenzury.

Do wyboru jest również edycja specjalna gry 5 Sekund z pytaniami zaproponowanymi przez samych graczy. W zestawie znajdują się ponadto czyste karty do zapisywania własnych pytań.

Zastanów się, która wersja gry z serii 5 Sekund będzie najciekawsza dla ciebie i twoich bliskich. Przekonajcie się, kto z was najlepiej potrafi udzielać odpowiedzi pod presją czasu.

więcej

Dowiedz się więcej o grze 5 sekund i innych planszówkach

Wszystkie artykuły

5 sekund – najczęściej zadawane pytania