Wsiąść do Pociągu

Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Seria
Bohater
Cena
Ocena klientów

Wsiąść do Pociągu

Wsiąść do Pociągu to strategiczna gra planszowa, którą stworzył w 2004 roku Alan R. Moor. Rozgrywka wymaga od graczy wykazania się sprytem oraz strategicznym myśleniem. Gra ta została wyróżniona prestiżową nagrodą Spiel des Jahres 2004. Polskie wersje serii Wsiąść do Pociągu przygotowało wydawnictwo Rebel.

Zasady gry Wsiąść do Pociągu

W rodzinną grę planszową Wsiąść do Pociągu może grać jednocześnie od 2 do 5 graczy. Na początku każdy z nich losuje 3 bilety z trasami kolejowymi. Wskazują one 2 miasta, pomiędzy którymi uczestnicy gry powinni zrealizować połączenie kolejowe. Każdy z nich otrzymuje również po 4 karty z pociągami, a w trakcie gry może dobierać kolejne. Stanowią one walutę umożliwiającą układanie odcinków tras na mapie za pomocą pionków. Aby utworzyć połączenie, trzeba wyłożyć dokładnie tyle kart, ile wagonów znajduje się na trasie mapy – muszą one również być tego samego koloru.

W każdej kolejce gracze mogą wykonać jedną z trzech akcji – wyłożyć karty w celu utworzenia połączenia, wylosować nowe zadanie (bilet z trasą) lub dobrać 2 karty z pociągami lub jedną z jokerem, który zastępuje wszystkie inne karty i można go położyć w dowolnym miejscu na mapie. Rozgrywka polega nie tylko na układaniu własnych połączeń, lecz także na blokowaniu tras przeciwników.

Wygrywa ten spośród uczestników gry, który zdobędzie najwięcej punktów do momentu wyczerpania pionków przez któregoś z graczy. Punkty są przyznawane za zrealizowane trasy z biletów, a dodatkową premię można otrzymać za ułożenie najdłuższego nieprzerwanego połączenia. Jeśli komuś nie uda się wykonać wyznaczonego zadania, wtedy punkty są mu odejmowane.

Gra planszowa z mapą Stanów Zjednoczonych i wielu innych państw

W pierwotnej wersji gry Wsiąść do Pociągu mapa obejmowała trasy kolejowe w Stanach Zjednoczonych. Następnie powstało wiele dodatkowych map, m.in. Europy, Polski, Niemiec, Afryki, Holandii, Krajów Północy (Norwegii, Szwecji, Finlandii i Danii), Francji, Włoch czy Japonii. Gra ta umożliwia uczestnikom poszerzanie swojej wiedzy geograficznej. Na mapach są zaznaczane nie tylko miasta oraz łączące je połączenie kolejowe, lecz także inne miejsca i obiekty, np. turystyczne.

Sprawdź naszą ofertę gier planszowych z serii Wsiąść do Pociągu i zacznij wspólnie ze swoją rodziną realizować połączenia kolejowe na trasach całego świata.

więcej

Wsiąść do pociągu – najczęściej zadawane pytania