Karty Pokemon

Filtruj
Kategorie
Polecane
Nowości
Wybrane marki
Seria
Dostępność
Ocena
Cena
Wyczyść filtry

Seria: pokemon tcg usuń

Karty Pokemon

W kategorii tej mieszczą się karty do gry Pokemon TCG. Jest to kolekcjonerska gra karciana, która nawiązuje do słynnej japońskiej franczyzy „Pokemon”. Pierwszy zestaw kart „Pokemon Trading Card Game” pojawił się na rynku w 1996 roku za sprawą wydawnictwa Wizards of the Coast. Następnie powstawały kolejne wersje podstawowe (startery) oraz dodatki rozszerzające (boostery). Na całym świecie odbywają się międzynarodowe turnieje gier karcianych Pokemon. Karty te można również kolekcjonować i umieszczać w specjalnych albumach.

Co znajduje się na kartach Pokemon?

Karty Pokemon przedstawiają wizerunek kieszonkowych potworów, które w serii gier komputerowych oraz serialu były łapane do Poke Balli i trenowane do walki przez swoich trenerów. Na każdej karcie oprócz ilustracji Pokemona znajduje się opis jego umiejętności, które można wykorzystywać w rywalizacji z innymi graczami. Oprócz kart z Pokemonami dostępne są również dodatkowe karty trenerów oraz karty energii.

Większość zestawów zawiera karty z opisami po angielsku, co pozwala graczom rozwijać znajomość tego języka. W trakcie gry można także ćwiczyć umiejętności matematyczne.

Na czym polega gra karciana Pokemon?

Gra karciana Pokemon TCG polega na rywalizacji graczy, którzy wcielają się w rolę trenerów. Posługują się oni Pokemonami ze swojej talii, wykorzystując je do atakowania przeciwników lub obrony przed ich atakami.

Aby przeprowadzać ataki konieczne jest dysponowanie kartami energii. Po zwycięskiej turze gracz zdobywa nagrodę w formie trofeum, a karta z pokonanym Pokemonem trafia na stos zrzuconych kart.

Zwycięzcą pozostaje gracz, który jako pierwszy pokonał 6 Pokemonów. Z gry odpada w jej trakcie osoba, która wyczerpie wszystkie karty ze swojej talii.

Zestawy kart na pewno przypadną do gustu każdemu pasjonatowi Pokemonów, będzie to świetny prezent na komunię dla chłopca lub dziewczynki. 

Przejrzyj dostępne w naszym asortymencie karty Pokemon oraz ich zestawy i zacznij gromadzić własną kolekcję. Zagraj ze swoimi znajomymi i przekonaj się, kto z was zostanie najlepszym trenerem.

więcej

Karty Pokemon – najczęściej zadawane pytania