Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Dla kogo
Wiek
  • więcej
Wybrane marki
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Pokemon - zabawki, akcesoria

„Pokemon” to funkcjonująca od 1996 roku japońska franczyza. Powstała w oparciu o fikcyjne postaci nazywane Pokemonami. Ich pomysłodawcą jest Japończyk Satoshi Tajiri, który stworzył w 1996 roku popularne gry RPG Pocket Monsters Red i Pocket Monsters Green na konsolę Geme Boy. Następnie powstało wiele innych gier z Pokemonami, w tym karciane, planszowe czy komputerowe. W 2016 roku została również wydana gra miejska Pokemon Go na urządzenia mobilne.

Od 1997 roku w Japonii był emitowany serial anime „Pokemon”. Jego polska premiera odbyła się w 2000 roku. Powstała również manga o Pokemonach, a także liczne ekranizacje filmowe.

Czym są Pokemony?

Pokemony to fikcyjne istoty, które wykluwają się z jaj, a niektóre z nich przypominają zwierzęta i rośliny. Żyją w dzikich warunkach pośród ludzi, którzy starają się je złapać do Poke Balli, a następnie trenować do walki z innymi Pokemonami. Dzielą się one na kilka rodzajów – m.in. psychiczne, wodne, smocze, trawiaste czy latające. Pokemon może z czasem ewoluować do bardziej zaawansowanych form. Trenerzy Pokemonów biorą udział w turniejach i innych konkursach.

Głównym bohaterem serii anime jest Ash Ketchum, który marzy o zdobyciu tytułu Mistrza Pokemonów. W jego przygodzie towarzyszy mu wierny przyjaciel Pikachu, który posiada zdolność rażenia piorunami. Oprócz niego do najpopularniejszych Pokemonów zaliczają się m.in. Charizard, Bulbasaur, Abra, Charmander, Spearow, Pidgey, Psyduck, Kadabra czy Alakazam.

Gry, filmy i inne produkty z motywem Pokemonów

Nasz asortyment obejmuje różnego rodzaju produkty dla fanów Pokemonów. Karty i gry karciane, gry planszowe, pluszaki, klocki, figurki oraz inne zabawki i wiele innych rzeczy, które znajdują się w ofercie. Do wyboru są zarazem różnorodne artykuły do domu, np. lampy, koce, obrazy na płótnie, plakaty, kubki, głośniki czy słuchawki. Przygody Asha można poznać również dzięki filmom na DVD i Blue-ray. Jest to rownież dobry pomysł na prezent dla fanów tej serii. 

Przejrzyj naszą ofertę produktów dla fanów serii Pokemon i znajdź pomysł na prezent, który spodoba się twojemu dziecku.

więcej

Pokemon – najczęściej zadawane pytania