Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Stan produktu
Marka
  • więcej
Rozwój umysłowy
Rozwój fizyczny
Marka
  • więcej
Kolor
Bohater
Seria
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Wysokość produktu (cm)

Klocki dla niemowląt i małych dzieci

Klocki dla dzieci to zabawka, która rozwija wyobraźnię i zdolności manualne. Można je podsunąć już większym niemowlakom, które umieją utrzymać zabawki w dłoni i badać je dotykiem. W sklepie znajdują się klocki wykonane z różnych tworzyw, przeznaczone dla maluchów na różnych etapach rozwoju. 

Pierwsze klocki dla niemowląt

Klocki dla niemowląt muszą być przede wszystkim lekkie i bezpieczne, najczęściej wykonane są z gumy, silikonu, czasem również z materiału. Tego typu zabawki dla najmłodszych dzieci służą im bardziej do odkrywania świata niż konstruowania budowli. Z tego powodu polecane są klocki sensoryczne, mające różne powierzchnie, wypustki, szeleszczące czy piszczące elementy, niekiedy w kontrastowych kolorach. Stymulują one podczas zabawy wszystkie zmysły dziecka i pomagają w ich rozwoju. 

Klocki dla 2-latka, a nawet roczniaka

Klasyką w tej kategorii są klocki drewniane, ale dostępne są także te wykonane z tworzyw sztucznych. Różne kształty i kolorystyka sprawiają, że łatwo budować z nich pierwsze budowle, rozwijając przy tym wyobraźnię przestrzenną dziecka. Ciekawą propozycją są również klocki plastikowe, proponowane na przykład przez markę Lego Duplo. To wersja duńskich klocków LEGO, w której poszczególne elementy mają dosyć spore wymiary. Duże klocki dla dzieci powodują, że łatwiej się nimi operuje i nie ma ryzyka, że dziecko mogłoby połknąć pojedynczy element.

Zestawy klocków dla dzieci

Klocki dla dzieci, a nawet pierwsze klocki dla niemowląt występują zwykle w zestawach po kilka lub kilkadziesiąt klocków – o różnych kolorach i wielkościach. Często widnieją na nich wizerunki zwierzątek lub postaci z ulubionych bajek maluchów. Pierwsze zestawy uczą układania klocków i w pewnym stopniu przygotowują Twoje dziecko do późniejszego konstruowania bardziej wymagających budowli.

Sprawdź nasz asortyment i wybierz pierwsze klocki dopasowane do wieku twojego malucha. Klocki będą także świetnym pomysłem na prezent dla każdego dziecka.

więcej