MUZYCZNA OŚMIORNICA jest jedną z najlepszych na rynku propozycji zabawek umuzykalniających dla maluszków. Zrobiła ją ta sama firma co kultową (ale kosztowną) Symfonię, czyli Pulpit Orkiestry. Pluszowy zwierzak jest wyjątkowym muzykiem – w każdej macce ukrywa jeden instrument. Kiedy maluch naciśnie mackę, usłyszy instrument z naszytej ilustracji. Jeśli naciśnie dwie macki, koncert dadzą dwa instrumenty. Ściśnięcie głowy zwierzaka zmienia utwór, a silne potrząśnięcie wyłącza muzykę. Ten prosty system obsługi sprawia, że ośmiornica jest polecana od 6 miesiąca życia jako przytulanka i jednocześnie zabawka muzyczna. Jej dodatkowymi zaletami są czystość dźwięku i użycie klasycznych instrumentów.

Ośmiornica

 

PRZEPLOTKA DUŻA jest do wyboru w ośmiu wzorach zwierzątek. Poza domowymi pieszczochami i ich dzikimi przyjaciółmi znajdziecie też przyjaciela dla wielbiciela dinozaurów. Przeplotka to ekologiczna, drewniana zabawka dla tych, którzy szukają produktów z naturalnych materiałów. Zabawa polega na przeplataniu sznurka, sztywnej włóczki czy innego materiału przez dziurki. Początkowo maluch może robić to dowolnie, a potem zacząć próbować tworzyć konkretne wzory. Zabawę polecam nawet dla dzieci od 18 miesiąca życia. Ćwiczy małą motorykę, sprawność i siłę dłoni, precyzję, koncentrację, cierpliwość, koordynację ręka-oko, a nawet zmysł estetyki i projektowania. Klasyczna zabawka terapeutyczna w pięknym wydaniu.

Przeplotka kot

 

PLECAK Z KLOCKAMI BING to urocza hybryda 3 w 1. Mamy tu klocki do budowania, mamy tekturowe figurki do zabaw narracyjnych i w końcu mamy plecak. Plecak nie jest duży i może służyć zarówno do przechowywania i przenoszenia zabawki, jak i jako torba na krótką wycieczkę czy wyjście do przedszkola. Zmieści się w nim woda, przekąska, chusteczki, zwinięta wiatrówka – tyle, ile potrzebuje zabrać ze sobą trzylatek, bo od tego wieku jest rekomendowany zestaw. A kim jest bohater zabawki, czyli Bing? To znana dzieciom postać z angielskiego serialu animowanego, książeczek i dziecięcych gazetek, która zaledwie w ciągu kilku lat wdarła się do serc naszych kilkulatków.

Plecak z klockami Bing

 

ZESTAW DO TWORZENIA BIŻUTERII był w naszym domu kilka lat, a potem kolejnych kilka bawił następną użytkowniczkę. Piękny, barwny, dający nieskończone możliwości kreatywne, praktycznie niezniszczalny. Z jednej strony zapewnia wiele godzin zabaw artystycznych i narracyjnych (np. w sklep z biżuterią), z drugiej działa jak zabawa klockami, czyli wspiera rozwój małej motoryki. Elementy są na tyle duże, a słój trwały i wygodny, że zabawkę można ze sobą zabierać do ogrodu czy poczekalni u lekarza. Ponieważ kolorowe ozdoby przypominają apetyczne cukierki, zestawu nie powinny używać dzieci poniżej 4 lat. Można kupić też większy słoik.

Zestaw do tworzenia biżuterii

 

PLASTRY MIODU to zabawka, która wygląda jak ul! Honeycombs jest grą – układanką, która zdobyła wiele nagród. Poza ciekawą rozgrywką jej wielką zaletą jest wzornictwo. Mamy żółty woreczek udający ul i 52 sześcioboczne, piękne płytki do układania. Choć zabawka polecana jest od 6 roku życia, młodsze rodzeństwo też będzie się dobrze bawić. A rodzice mogą wykorzystać rozgrywki do przybliżenia dzieciom tematu pszczół, ich kluczowej roli w przyrodzie i zagrożenia wyginięciem. Jeśli potrzebujecie merytorycznego wsparcia, polecam dwa bestselerowe tytuły: Pszczoły i „Pszczoły miodne i niemiodne.

Plastry miodu

 

WARSZTAT MYDLARSKI to świetna odpowiedź na trend ostatnich lat, czyli samodzielne robienie mydełek, świeczek, kosmetyków. Mimo kolorystyki, uznawanej za dziewczęcą, zabawkę polecam również dla chłopaków. Domowa manufaktura przypomina robienie doświadczeń, ale też daje dziecku ogromną satysfakcję, ponieważ po wykonaniu zdania pozostaje konkretny produkt, który można zużyć lub dać komuś w prezencie. Robienie mydełek może być też punktem domowej imprezy urodzinowej, czy nocowania. Warsztat polecam zgodnie z opisem producenta od 8 roku życia.

Warsztat mydlarski

 

PUZZLE W WALIZCE John Deere – nie znam się na traktorach, ale po latach zajmowania się tematyką zabawek wiem, że ten jest kultowy, najbardziej wymarzony i każdy wielbiciel rolniczych maszyn chce go mieć. John Deere jest bohaterem układanki polecanych od 6 roku życia: dwóch zestawów po 60 elementów i dwóch zestawów po 100 elementów. Wielkim plusem zabawki jest wygodna walizeczka z atrakcyjnym nadrukiem. Jeśli walizka pełna puzzli wam się spodobała, ale temat niekoniecznie, jest jeszcze wersja puzzli z konikami.

Puzzle w walizce