„Vogue”

To prawdopodobnie najsłynniejszy zagraniczny magazyn o modzie na świecie. Chociaż obecnie jest miesięcznikiem, „Vogue” został założony w 1892 roku jako tygodnik dla amerykańskiej klasy wyższej. Zawierał przede wszystkim informacje na temat elitarnej sceny społecznej, etykiety oraz recenzje książek i koncertów.

Gdy w 1909 roku został kupiony przez założyciela przedsiębiorstwa mediowego, Condé Nast, magazyn zaczął specjalizować się w tym, z czego znany jest dziś, czyli modzie, urodzie i sprawach kobiet. W 1916 roku „Vogue” pojawił się w Anglii, rozpoczynając tym samym popularne brytyjskie wydawnictwo. Momentem przełomowym było przejęcie go w 1988 roku przez Annę Wintour, która do dziś jest redaktorką naczelną amerykańskiej edycji.

„Vogue” uznawany jest na całym świecie za biblię mody i pozostaje największym autorytetem w tym obszarze. Znany z rewolucyjnych okładek, a także współpracy z najlepszymi ludźmi w branży, od fotografów, przez stylistów i fryzjerów, po charakteryzatorów czy scenografów.

Magazyn jest przeznaczony dla osób, które chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami w modzie, urodzie i sztuce. Każdy numer zawiera strony z informacjami o wiodących trendach, a także wywiady z projektantami i modelkami oraz aktualności z wybiegów czy życia gwiazd. Pomimo że jest to magazyn o modzie, zawiera także wnikliwe artykuły, które prowokują do myślenia.

„Vogue” był pierwszym magazynem, który wydrukował kolorowe zdjęcie na okładce w 1932 roku, a w 1974 pierwszym, który umieścił na okładce afroamerykańską modelkę. Pismo wielokrotnie przełamywało tabu oraz przesuwało granice w przedstawianiu mody i spraw ze sfery społecznej.

 

Vogue

 


Zainteresował cię temat? Zapoznaj się z naszym artykułem „Vogue – fenomen na międzynarodową skalę”


„Hello!”

Od 1988 roku ten brytyjski magazyn lifestylowy dostarcza czytelnikom wiadomości na temat życia celebrytów oraz informuje o wydarzeniach z życia aktorów filmowych czy rodziny królewskiej. „Hello!” znane jest ze współpracy z gwiazdami, o których powstają teksty, a także pozytywnego przekazu informacji oraz traktowania wszystkich z szacunkiem. Obszerne reportaże i ekskluzywne materiały dotyczące show-biznesu, od lat dostarczają rozrywki brytyjskim czytelnikom. Dodatkowo tygodnik „Hello!” zapewnia ekskluzywne relacje z największych wydarzeń opatrzone pięknymi zdjęciami. Na łamach magazynu znajdziesz ciekawe wywiady, a także artykuły lifestylowe.

 

Hello

 

„InStyle”

To propozycja nie tylko dla kobiet, ale wszystkich zainteresowanych stylem i modą. Amerykański miesięcznik, który został założony w 1994 roku, od lat ma swoje edycje w krajach na całym świecie.

To jeden z wiodących magazynów modowych. Prezentuje najnowsze trendy i najlepsze porady ekspertów dotyczące dobierania stylizacji oraz dobrej prezencji. Zawiera relacje z czerwonego dywanu, a także plotki na temat gwiazd. Omawia styl celebrytów i oferuje mnóstwo treści zapewniających rozrywkę.

Niezależnie od tego, czy szukasz najświeższych informacji na temat show-biznesu, czy potrzebujesz porad dotyczących stylizacji albo urody – znajdziesz je w „InStyle”!

 

In Style

 

„Elle”

Francuski magazyn lifestylowy założony w 1945 roku przez Hélène Gordon Lazareff. Jest jednym z najlepiej sprzedających się magazynów modowych dla kobiet. „Elle” zawiera wszystko, od mody po porady dotyczące urody, zdrowia, wiadomości o celebrytach, rozrywkę, artykuły dotyczące spraw kobiet i innych bieżących tematów. W każdym numerze znajdują się również recenzje wydanych krążków, dzieł sztuki oraz książek. „Elle” oferuje wnikliwe spojrzenie na modę i niezależny punkt widzenia.

Od samego początku magazyn miał na celu inspirować kobiety do zmieniania świata, rozwijania siebie oraz własnego wyczucia mody, piękna czy stylu życia.

 

Elle

 

„Hola! Fashion”

Ekskluzywny hiszpański magazyn poświęcony branży modowej. Każdy numer oferuje eksperckie treści dotyczące świata mody, w tym analizę aktualnych trendów, wywiady z najbardziej znanymi projektantami i modelkami oraz zdjęcia z wybiegów. Poza tym w „Hola! Fashion” znajdziesz mnóstwo artykułów z poradami na temat urody, stylu życia czy zakupów. To potężne źródło inspiracji dla każdego, kto interesuje się modą i stylem.

 

Hola Fashion

 

„Harper’s Bazaar”

Harper’s Bazaar”, założony w 1862 roku w Nowym Jorku, był pierwszym amerykańskim magazynem modowym. Nieco wyrafinowane czasopismo od początku przeznaczone było dla kobiet poszukujących tego, co najlepsze. Obeznanych z modą, eleganckich i obeznanych w świecie kultury i sztuki.

Zawiera najświeższe informacje na temat trendów w modzie oraz świetne zdjęcia, odzwierciedlające różne style. To źródło porad dotyczących urody, makijażu, fryzur, a także inspiracji ze świata. Publikowane treści są na najwyższym poziomie, pouczające i prowokujące do myślenia.

W magazynie od początku prezentowane były prace najzdolniejszych artystów, od projektantów takich jak Cristobal Balenciaga, Yves Saint Laurent, Christian Dior czy Alexander McQueen, po fotografów jak Richard Avedon. Dla „Bazaar” pisali m.in. Colette, Virginia Woolf, a także Mark Twain, F. Scott Fitzgerald i Truman Capote. Swoją karierę rozpoczął w tym magazynie Andy Warhol, jeden z najbardziej wpływowych przedstawiciel pop-artu, jako ilustrator reklamowy „Harper’s Bazaar” na początku lat 50. XX wieku.

Dziś jest to czasopismo o globalnym zasięgu, ukazujące się w ponad 40 krajach.

 

Harper's Bazaar

 

„Vanity Fair”

Jeden z czołowych amerykańskich magazynów lifestylowych. Czasopismo ukazywało się w trzech krótkotrwałych wcieleniach w XIX wieku, ale jako oficjalną datę pierwszej publikacji uznaje się rok 1913. Magazyn przetrwał do 1936 roku i odrodził się w 1983 po przejęciu go przez koncern Condé Nast.

„Vanity Fair” obejmuje kulturę popularną, modę i sprawy bieżące. Porusza wiele tematów, od mody po biznes, kulturę, sztukę oraz świat celebrytów.

Zawiera często oszałamiające, kontrowersyjne zdjęcia oraz fascynujące, przełomowe artykuły i wywiady z najpopularniejszymi ludźmi, dotyczące mody oraz bieżących wydarzeń.

 

Vanity Fair

 

„Wallpaper”

Wpływowy magazyn o zasięgu globalnym, który daje czytelnikom wgląd w takie tematy dotyczące architektury, designu, mody, podróży i stylu życia. Jest wydawany w języku angielskim i stanowi inspirujące źródło dla wszystkich tych, którzy profesjonalnie zajmują się tymi obszarami.

„Wallpaper” jest świetnie zaprojektowany i błyskawicznie dostarcza czytelnikowi kluczowych informacji. Zawiera piękne zdjęcia, które stanowią bogate uzupełnienie artykułów. Każdy numer oferuje wywiady z najważniejszymi ludźmi w branży, a także rekomendacje produktów uznanych marek. Od ponad 25 lat znajduje się w czołówce czasopism, które przybliżają czytelnikom to, co najlepsze w stylu, wnętrzach, designie, architekturze, modzie, sztuce i technologii.

 

Wallpaper

 

Po więcej ciekawych artykułów zajrzyj do pasji Czytam.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock