Spis treści:

 1. „Bell’Italia”
 2. „National Geographic”
 3. „Borghi Magazine”
 4. „Bell’ Europa”
 5. „National Geographic Traveller”
 6. „Condé Nast Traveller”
 7. „Wanderlust”

 

 • „Bell’Italia”

„Bell'Italia” to zagraniczny magazyn podróżniczy, który oferuje pasjonatom Włoch i wszystkiego, co włoskie, szczegółowe informacje o sztuce, architekturze, historii, kulturze oraz kuchni tego kraju. Magazyn z obszernymi artykułami, pięknymi fotografiami i ekskluzywnymi ilustracjami opowiada o cudach Półwyspu Apenińskiego, od krajobrazów, przez wioski, pałace, muzea, po jedzenie, wino i zwyczaje. Czytelnik może spojrzeć na Italię z innej, mniej znanej perspektywy, odkrywając wyjątkowe miejsca oraz kulturę poszczególnych regionów. Przybliża prawdziwe Włochy i zapoznaje z mniej znanymi obszarami kraju. W każdym numerze „Bell’Italia” znajdziesz wiele pomysłów na podróż wraz ze wszystkimi praktycznymi informacjami potrzebnymi do jej zorganizowania.

 

Bell' Italia [IT]

 

 • „National Geographic”

Niekwestionowany numer jeden wśród magazynów o podróżach i przyrodzie. „National Geographic” wydawany jest od ponad 130 lat, a z tym doświadczeniem wiąże się wiedza z zakresu wielu nauk, w tym geografii i kartografii. Dla czytelników jest źródłem wiedzy o świecie i jego mieszkańcach. To magazyn znany z ciekawych treści, pięknych fotografii (w tym nagradzanego fotoreportażu przyrodniczego) i szczegółowych relacji z całego świata. Dzięki „National Geographic” odkryjesz egzotyczne, niedostępne miejsca, poznasz historie ludzi z najodleglejszych zakątków świata, przyjrzysz się z bliska niesamowitej przyrodzie. Zrozumiesz też jedne z największych problemów, z którymi borykają się ludzie. Poza tym dowiesz się o najnowszych odkryciach i trwających badaniach naukowych.

 

National Geographic [US]

 

 • „Borghi Magazine”

„Borghi & Città Magazine” to dwujęzyczny magazyn, wydawany w języku włoskim i angielskim. Opowiada on o najpiękniejszych wioskach we Włoszech. Stworzony dla tych, którzy lubią podróżować i odkrywać włoskie skarby przyrodnicze, architektoniczne, kulturalne i kulinarne. Prezentuje olbrzymie dziedzictwo ukryte w niepozornych zakątkach, często poza utartymi turystycznymi szlakami. Wraz z „Borghi & Città Magazine” możesz wyruszyć w podróż po mniej znanych włoskich uliczkach, podziwiać urokliwe miejsca, takie jak starożytne pałace czy średniowieczne kościoły.

 

Borghi Magazine [IT]

 

 • „Bell’ Europa”

Jeśli najbardziej interesuje cię Europa i kraje Morza Śródziemnego, sięgnij po „Bell' Europa”, magazyn poświęcony wyłącznie tym regionom. Oferuje on podróż przez najbardziej rozsławione europejskie miejsca, ale też nie mniej fascynujące wioski i ukryte zakątki. W każdym numerze znajdziesz mnóstwo propozycji na najlepsze weekendowe podróże, dowiesz się o wydarzeniach, które warto zobaczyć na własne oczy, oraz otrzymasz podpowiedzi dotyczące zabytków, historycznych miejsc, imponującej przyrody i sztuki.

„Bell’ Europa” stanowi bardzo praktyczny przewodnik podróżnika, ponieważ zawiera przydatne informacje o tym, jak podróżować nie wydając zbyt dużo. Poza tym zawiera wiele ciekawych zdjęć, map i ilustracji.

 

Bell' Europa [IT]

 

 • „National Geographic Traveller”

Podczas gdy oryginalny magazyn „National Geographic” powstał w 1888 roku, skupiając się na nauce, historii, geografii i kulturze, w 1984 r. wydano wersję poświęconą podróżom – „National Geographic Traveller”. Przez te lata stał się najpoczytniejszym magazynem podróżniczym na świecie. Jest publikowany na całym świecie, ale najbardziej popularne są wydania brytyjskie i indyjskie. W każdym numerze znajdziesz wysokiej jakości artykuły i zapierające dech w piersiach zdjęcia.

W całym zamyśle „National Geographic Traveller” jako magazynu podróżniczego warto podkreślić jego nacisk na edukację czytelników. Dlatego zamiast reklamować miejsca, które warto zobaczyć, reporterzy zadają sobie trud odkrywania prawdziwego piękna prezentowanych obszarów. Rozróżniają turystykę i podróże, kładą nacisk na wycieczki dociekliwe, a nie zachłanne. Misją redakcji jest ukazanie na stronach magazynu ludzi, miejsc i kultur.

 

National Geographic Traveller [GB]

 

 • „Condé Nast Traveller”

Jeśli marzysz o luksusowych wakacjach, pokochasz „Condé Nast Traveller”. Magazyn stworzony przez globalną grupę medialną z wieloletnim doświadczeniem wydawniczym, prezentuje najlepsze miejsca na wyjazd turystyczny. W każdym numerze znajdują się wspaniałe zdjęcia i materiały podróżnicze, w tym przewodniki turystyczne oraz praktyczne pomysły na wakacje życia. Znajdziesz tu rekomendacje najlepszych hoteli, SPA, luksusowych rejsów, restauracji, winiarni oraz nieznanych miejsc wartych odkrycia.

Na łamach „Condé Nast Traveller” publikowane są spostrzeżenia i wskazówki doświadczonych podróżników, którzy spędzają wakacje w wybranych miejscach, a następnie o nich piszą. Dzięki temu możesz zobaczyć spektakularne zdjęcia z interesujących cię miejsc oraz otrzymać informacje wiernie oddające wrażenia z pobytu.
 

Conde Nast Traveller [GB]

 

 • „Wanderlust”

„Wanderlust” to wielokrotnie nagradzany brytyjski magazyn podróżniczy, skupiający się na wyjątkowych doświadczeniach podróżniczych. Misją czasopisma jest odpowiedzialne, świadome i zrównoważone podróżowanie. To podejście przejawia się w publikowanych treściach, w których duży nacisk kładzie się na autentyczne piękno prezentowanych miejsc, odkrywane przed czytelnikami poprzez krajobraz, przyrodę, ludzi i kultury.

To magazyn dla zapalonych podróżników. Każdy numer przedstawia popularne miejsce docelowe i zawiera wszystkie informacje potrzebne do zrealizowania idealnej podróży. W sekcji „Trip Planner” znajdziesz mapy, porady ekspertów oraz plan wycieczki. A w części „Big Read” polecane książki o tematyce podróżniczej. Niektóre numery zawierają specjalne dodatki przedstawiające pomysły na ekologiczne podróżowanie, które zdecydowanie warto przeczytać i wdrożyć w życie podczas nadchodzących wakacji.

 

Wanderlust [GB]


Więcej ciekawych artykułów znajdziesz w pasji Czytam.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock