Spis Treści:

 1. Komfort i trwałość, czyli z czego powinna być wykonana strzyżarka?
 2. Regulacja strzyżenia i wielkość ostrzy
 3. Zasilanie i moc maszynki do strzyżenia
 4. Ranking maszynek do strzyżenia włosów – TOP 9
  1. Maszynka do strzyżenia włosów BABYLISS E695E
  2. Maszynka do strzyżenia włosów PHILIPS HC3505/15
  3. Maszynka do strzyżenia włosów PHILIPS HC9450/15
  4. Maszynka do strzyżenia włosów BABYLISS E986E
  5. Maszynka do strzyżenia włosów ADLER AD 2832
  6. Maszynka do strzyżenia włosów BABYLISS E976E
  7. Maszynka do strzyżenia włosów PHILIPS HC3510/15
  8. Maszynka do strzyżenia włosów PHILIPS HC5610/15
  9. Maszynka do strzyżenia włosów PHILIPS HC5630/15

Jaka jest najlepsza maszynka do strzyżenia włosów? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy model ma coś do zaoferowania i jest dedykowany nieco innym zadaniom. Wybierając strzyżarkę należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które przełożą się na efektywne strzyżenie. Z naszego poradnika dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas poszukiwań maszynki i jakie cechy powinna posiadać. Całość zwieńczymy naszym rankingiem maszynek do włosów, jakie obecnie znajdziesz w sprzedaży.

Komfort i trwałość, czyli z czego powinna być wykonana strzyżarka?

Nikt nie chciałby, aby jego maszynka do strzyżenia włosów rozpadła się w połowie pracy. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonano urządzenie. Wbrew pozorom już na etapie korpusu jest to bardzo ważna kwestia. Najtańsze modele są najczęściej z plastików i aluminium. Takie konstrukcje będą najmniej trwałe, co jednak nie powinno przeszkadzać przy sporadycznym użytkowaniu domowym. Osoby często korzystające ze strzyżarek, podróżujące i wykorzystujące je w pracy powinny postawić na modele z ceramicznymi lub tytanowymi korpusami. Dużą zaletą maszynek może się okazać powłoka antypoślizgowa na korpusie.

Oczywiście niezwykle istotne są ostrza maszynki. W tym wypadku warto postawić na komponenty ze stali nierdzewnej z powłoką węglową lub tytanową. Ewentualnie można sięgnąć po ostrza wykonane z twardszych metali lub ceramiki. Wybierając konkretny model, warto sprawdzić, czy posiada wodoodporną konstrukcję. Pozwoli ona w łatwiejszy sposób czyścić urządzenie, ale także zwiększy bezpieczeństwo użytkowania choćby w łazience, gdzie o mokre powierzchnie i wilgoć w powietrzu nie trudno.

 

Maszynki i ostrza

 

Regulacja strzyżenia i wielkość ostrzy

Zostając przy temacie ostrzy, warto zwrócić uwagę na ich szerokość. Uznaje się, że optymalną wartością jest szerokość ok. 30-45 mm. Pozwala ona na strzyżenie wystarczająco dużej powierzchni przy zachowaniu wysokiej precyzji. Chociaż nie brakuje osób lubiących fryzurę „na zero” to jednak dobrze, aby maszynka posiadała funkcję regulacji długości ścinanych włosów.

Regulacja jest możliwa na kilka sposobów. Producenci wykorzystują takie rozwiązania jak wymienne końcówki regulujące długość lub suwaki i pokrętła zmieniające odległość ostrzy od stosownej nakładki. Wybór metody jest całkowicie zależny od naszych predyspozycji. Warto, aby maszynka posiadała zakres strzyżenia przynajmniej na poziomie kilkunastu milimetrów.

Zasilanie i moc maszynki do strzyżenia

Nie ma jednoznacznie określonej idealnej mocy dla maszynki do strzyżenia. Natomiast w przypadku pracy z gęstymi włosami warto postawić na modele cechujące się wyższą mocą. Najsłabsze urządzenia mogą zwyczajnie nie poradzić sobie z gęstą czupryną. W kwestii rodzajów zasilania najczęściej spotykamy na rynku maszynki bezprzewodowe oraz pracujące po podłączeniu do sieci elektrycznej.

W przypadku modeli z akumulatorem otrzymujemy największy komfort pracy wynikający z braku przewodu. Takie modele jednak cechują się nieco niższą mocą oraz musimy pamiętać o ich regularnym ładowaniu. Średni czas pracy wynoszący ok. 90 minut w zupełności wystarczy do sporadycznego strzyżenia w warunkach domowych. W przypadku pracy profesjonalnej, czy nawet strzyżenia kilku członków rodziny lepszym rozwiązaniem będzie model przewodowy lub hybrydowy. Wtedy nie tylko nie musimy się martwić o rozładowanie, ale także nie odnotujemy spadków wydajności spowodowanych zużywającym się akumulatorem.

Ranking maszynek do strzyżenia włosów – TOP 9

Wiesz już, jakie cechy powinna mieć najlepsza maszynka do strzyżenia włosów, a przynajmniej na jakie zwracać uwagę. Teraz pora przyjrzeć się ciekawym modelom, jakie znajdziesz w naszej ofercie. Poniżej prezentujemy nasz ranking maszynek do włosów.

 • Maszynka do strzyżenia włosów BABYLISS E695E

Pierwszą propozycją jest Babyliss E695E, czyli maszynka z nieco niższej półki cenowej. Ten model może się pochwalić ostrzami ze stali nierdzewnej oraz nakładkami umożliwiającymi strzyżenie w zakresie od 0,5 do 25 mm. Maszynka jest zasilana sieciowo, dlatego nie musimy się martwić o rozładowanie się urządzenia w czasie pracy. W zestawie znajdziemy grzebień o różnej gęstości ułatwiający stylizację włosów, a także wygodne etui do przechowywania maszynki.

 

Maszynka babyliss

 

 • Maszynka do strzyżenia włosów PHILIPS HC3505/15

Philips HC3505/15 jest maszynką o ergonomicznym kształcie mającym zapewniać komfort użytkowania. Producent postawił na nożyki ze stali nierdzewnej, które współpracują z pojedynczą nakładką. Długość cięcia regulujemy suwakiem zmieniającym pozycję wspomnianej nasadki. Otrzymujemy dostęp do 13 ustawień długości w zakresie 1-23 mm. Maszynka jest zasilana sieciowo.

 

maszynka phillips

 

 • Maszynka do strzyżenia włosów PHILIPS HC9450/15

Pora na maszynkę bezprzewodową, która oferuje bardziej zaawansowane technologie. Philips HC9450/15 korzysta ze specjalnego oprogramowania pozwalającego na zastosowanie 400 ustawień długości w zakresie od 0,5 do 42 mm. Długość ustawia się elektronicznie poprzez dotykowy panel. Dzięki temu można ją regulować z precyzją nawet do 0,1 mm między ustawieniami. Do tego w zestawie znajdziemy trzy końcówki grzebieniowe. Dużą zaletą urządzenia są tytanowe ostrza gwarantujące ich wyższą trwałość. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 60 minut, co sprawia, że jest to maszynka typowo do zastosowań domowych lub w podróży.

 

Maszynka phillips

 

 • Maszynka do strzyżenia włosów BABYLISS E986E

Babyliss E986E jest maszynką zaskakującą na kilku płaszczyznach. Elegancki design urządzenia łączy w sobie czerń ze złotem. Ostrza ze stali nierdzewnej w połączeniu z nakładkami i pierścieniem regulującym dają łącznie aż 29 ustawień długości w zakresie od 0,6 mm do 28 mm. Ostrza można w łatwy sposób wypiąć z urządzenia i umyć pod bieżącą wodą, co pozwoli zachować higienę. Maszynka do strzyżenia pozwala na pracę w trybie akumulatorowym przez 180 minut. Po rozładowaniu może pracować również w trybie przewodowym, więc nie trzeba się obawiać przerwy w najmniej odpowiednim momencie.

 

Maszynka babyliss

 

 • Maszynka do strzyżenia włosów ADLER AD 2832

Maszynka Adler AD 2832 jest propozycją z niższej półki, choć oferuje kilka zaskakujących rozwiązań. Obudowę wykończono eleganckimi detalami w kolorze różowego złota. Urządzenie posiada niewielki zakres długości w przedziale 3-12 mm, który można regulować w 4 pozycjach. Odbywa się to za pomocą suwaka w bocznej części obudowy. W zestawie znajdują się cztery nasadki grzebieniowe. Zaletą maszynki jest wbudowany akumulator pozwalający na 90 minut strzyżenia oraz ładowarka w postaci stacji dokującej. Najciekawszą funkcją zdaje się tryb „Turbo” pozwalający czasowo zwiększyć moc, dzięki czemu maszynka poradzi sobie z gęstszymi włosami.

 

Maszynka adler

 

 • Maszynka do strzyżenia włosów BABYLISS E976E

Babyliss E976E jest nieco tańszą wersją wspomnianej powyżej maszynki. Model ten utrzymano w kolorystyce szaro-grafitowej, co nadal tworzy całkiem elegancki efekt. W tym wypadku producent postawił na 26-poziomową regulację długości w zakresie od 0,5 do 25 mm. W zestawie znajdziemy m.in. nasadkę grzebieniową czy szczoteczkę do czyszczenia. Całość dopełnia wygodne pudełko w formie walizeczki. Największą zaletą maszynki jest hybrydowe zasilanie pozwalające na 60 minut pracy w trybie bezprzewodowym oraz na funkcjonowanie z zasilaniem bezpośrednio z sieci.

 

Maszynka babyliss

 

 • Maszynka do strzyżenia włosów PHILIPS HC3510/15

Philips HC3510/15 reprezentuje serię domowych maszynek do strzyżenia włosów. Ten konkretny model oferuje regulację długości w 13 poziomach i zakresie od 0,5 do 23 mm. Ergonomiczny kształt obudowy oraz faktura tworzywa mają dbać o pewny i komfortowy chwyt w czasie pracy. Mimo stosunkowo niższej ceny maszynka może się pochwalić ceramicznymi ostrzami, co ma zagwarantować wytrzymałość. Zasilanie sieciowe pozwala na długą pracę bez obaw o rozładowanie i spadki wydajności.

 

Maszynka philips

 

 • Maszynka do strzyżenia włosów PHILIPS HC5610/15

Kolejny model w zestawieniu to maszynka Philips HC5610/15, która kształtem obudowy nawiązuje do powyższej propozycji. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z bezprzewodowym modelem pozwalającym na ok. 75 minut strzyżenia. To nie jedyna różnica, ponieważ maszynka posiada ostrza ze stali nierdzewnej z możliwością regulacji w 28 poziomach. Strzyżarka oferuje zakres strzyżenia w zakresie 0,5-28 mm. Praktycznym dodatkiem jest system samoostrzenia się nożyków, który zapewnia wysoką wydajność na dłuższy czas.

 

Maszynka philips

 

 • Maszynka do strzyżenia włosów PHILIPS HC5630/15

Philips HC5630/15 to kolejna odsłona powyższego modelu. Producent w tym przypadku postawił na wydajniejszy akumulator pozwalający na nieprzerwaną pracę przez 90 minut. Z urządzenia można korzystać także po podpięciu kabla zasilającego. Maszynka nadal korzysta z systemu samoostrzenia, który dba o wysoką wydajność. Zakres strzyżenia pozostał niezmieniony i użytkownik ma do dyspozycji 28 ustawień w zakresie od 0,5 do 28 mm.

 

Maszynka philips

 

Tak się prezentuje nasz ranking maszynek do włosów. Teraz już wiesz, na co zwrócić uwagę podczas zakupu i czym charakteryzują się najciekawsze modele.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock