Spis treści:

Maszynki do golenia przyjmują najróżniejsze formy i często mogą się pochwalić imponującymi funkcjami dodatkowymi. Na rynku znajdziemy m.in. golarki rotacyjne lub modele z folią tnącą. Poszczególne urządzenia różnią się źródłami zasilania. Pora zapoznać się z istotnymi informacjami na temat golarek elektrycznych oraz z naszym rankingiem najlepszych modeli.

Elektryczna golarka z folią tnącą a golarka rotacyjna

Golarki elektryczne dzielą się na dwa rodzaje różniące się konstrukcją mechanizmu golącego. Urządzenia z folią tnąca posiadają poprzecznie umieszczone głowice z nożykami, które są przykryte folią z licznymi otworkami pod różnym kątem. To starszy mechanizm o nieco mniejszej precyzji golenia, ale za to tańszy w produkcji. Takie rozwiązanie spisuje się doskonale przy rzadszym zaroście oraz u osób o delikatniejszej skórze.

Modele rotacyjne posiadają pierścieniowe głowice z ostrzami zakrytymi specjalnymi osłonami. Ten typ maszynek jest uznawany za bardziej efektywny i precyzyjny. Należy jednak zwrócić uwagę na ilość głowic. Zazwyczaj maszynki tego typu mają co najmniej trzy pierścienie golące, ale zdarzają się modele z dwoma głowicami. Te mogą sprawiać problem w dopasowaniu powierzchni golącej do twarzy.

 

Golarka elektryczna pełna oferta

 

Zasilanie golarek elektrycznych

Największą zaletą przy wyborze golarki może się zdawać jej bezprzewodowość. W przypadku zasilania akumulatorami faktycznie jest to przydatna cecha, ale należy pamiętać o doładowywaniu urządzenia. Dobrze w takiej sytuacji, aby maszynka miała wskaźnik naładowania akumulatora. Modele tego typu z wodoszczelną obudową pozwolą choćby na korzystanie z nich pod prysznicem, co może być sporym atutem.

Golarki przewodowe dają mniejszą swobodę ze względu na przewód podpięty do gniazdka elektrycznego. Ich niewątpliwą zaletą jest natomiast stabilna praca bez odczuwalnych skutków osłabienia baterii. Takie modele są również lżejsze od wersji akumulatorowych i nierzadko znacznie tańsze. Natomiast złotym środkiem dla wielu użytkowników mogą się okazać golarki akumulatorowo-sieciowe, które posiadają wbudowaną baterię, a w razie potrzeby mogą pracować przy bezpośrednim wpięciu do sieci elektrycznej. 

TOP 9 golarek elektrycznych dla mężczyzn – ranking

Powyżej opisałem najistotniejsze ogólne cechy golarek elektrycznych. O pozostałych zaletach i funkcjach dowiesz się, sprawdzając nasz subiektywny ranking najlepszych elektrycznych maszynek do golenia. 

Golarka elektryczna PHILIPS S5585/30

PHILIPS S5585/30 jest golarką doskonale pokazującą, jak daleko zaszedł rozwój technologii. Maszynka ta może się pochwalić wymiennymi głowicami z 45 samoostrzącymi się ostrzami, które wykonują do 90 000 ruchów na minutę. Technologia SkinIQ na bieżąco analizuje kształt twarzy i poziom zarostu, aby dopasować parametry golenia do konkretnego użytkownika. Czujnik Power Adapt 125 razy na sekundę sprawdza gęstość zarostu i dostosowuje szybkość golenia. Dużą zaletą tej maszynki jest zintegrowany trymer, dzięki czemu nie trzeba wymieniać głowicy do stylizacji wąsa i brody.

 

Golarka elektryczna Philips series 5000

 

Golarka elektryczna PHILIPS OneBlade Face + Body QP2620/20

Kolejna maszynka do golenia w naszym rankingu różni się nieco od innych golarek elektrycznych. PHILIPS OneBlade Face + Body QP2620/20 jest urządzeniem hybrydowym, które swoim wyglądem przypomina maszynkę jednorazową i w podobny sposób się nią goli. Maszynkę wyposażono w mechanizm elektryczny oraz wymienne ostrza, które pozwalają regulować długość zarostu. Model ten jest przeznaczony zarówno do golenia twarzy, jak i całego ciała, w tym miejsc delikatnych. Prezentowany model pozwala zarówno na golenie na sucho, jak i na mokro. Pojedyncze ładowanie powinno wystarczyć na ok. 45 minut pracy, a w pełni wodoszczelna konstrukcja pozwala na korzystanie z urządzenia choćby pod prysznicem.

 

Golarka elektryczna philips OneBlade

 

Golarka elektryczna PHILIPS S1232/41

PHILIPS S1232/41 zalicza się do kategorii maszynek rotacyjnych z hybrydowym systemem zasilania. Mamy więc możliwość pracy na samym akumulatorze, który ma wystarczyć na ok. 40 minut golenia, oraz w trybie przewodowym po podłączeniu do sieci elektrycznej. Dużą zaletą tego modelu jest system szybkiego ładowania. Kontrolę nad urządzeniem ułatwia wbudowany wyświetlacz LED, a o komfort użytkowania dba antypoślizgowa rączka. Wśród funkcji golarki znalazł się także trymer pozwalający stylizować brodę i wąsy.

 

Golarka elektryczna Series 1000

 

Golarka elektryczna PHILIPS OneBlade Pro QP6520/20

PHILIPS OneBlade Pro QP6520/20 jest rozwinięciem koncepcji golarki hybrydowej, o której pisałem powyżej. Model ten ponownie może być obsługiwany w sposób zbliżony do maszynki jednorazowej. Wersja Pro cechuje się wydajnym akumulatorem zapewniającym ok. 90 min golenia. Precyzyjna nasadka posiadająca 14 ustawień pozwala na golenie zarostu w zakresie długości 0,4-10 mm. Model ten może pracować na sucho, jak i na mokro dzięki wodoszczelnej obudowie. Wbudowany wyświetlacz pozwala na kontrolę poziomu naładowania akumulatora, więc nikogo nie czekają przykre niespodzianki podczas porannego regulowania zarostu.

 

Golarka elektryczna one blade pro philips

 

Golarka elektryczna BRAUN Series 5 51-B1000s BLU

Kolejna propozycja wykorzystuje technologię folii tnącej. BRAUN Series 5 51-B1000s BLU jest maszynką z wymiennymi wkładami. W zestawie oprócz standardowego ostrza do zarostu na twarzy znajduje się także końcówka z trymerem oraz głowicą do ciała. Producent opracował system łatwego czyszczenia pozwalający płukać golarkę pod strumieniem wody. Sama maszynka jest wodoszczelna i umożliwia golenie w pełni na mokro. Dużą zaletą urządzenia pozostaje jego akumulator, który według zapewnień producenta ma pozwolić na pracę przez nawet 3 tygodnie. System szybkiego ładowania w 5 minut dostarcza energię, która powinna wystarczyć na jedno przeciętne golenie. A technologia AutoSense analizuje grubość zarostu i dostosowuje do niego swoje działanie.

 

Golarka elektryczna series 5 1

 

Golarka elektryczna BRAUN Series 3 300BT 3w1

BRAUN Series 3 300BT 3w1 jest kolejną golarką z mechanizmem foliowym. W tym modelu postawiono na trzy ruchome głowice umieszczone poprzecznie. Dzięki temu maszynka dostosowuje się znacznie lepiej do kształtu twarzy użytkownika. Producent zadbał o wodoodporność, dzięki czemu można myć ostrza pod strumieniem wody. Dużą zaletą tego modelu są wymienne nakładki pozwalające m.in. na trymowanie brody czy stylizowanie zarostu. Golarka może pracować przez ok. 45 min. System szybkiego ładowania pozwala zaś na błyskawiczne zasilenie urządzenia, gdy jest to potrzebne.

 

Golarka elektryczna series 3

 

Golarka elektryczna REMINGTON HyperFlex AquaPro XR1470

Kolejna golarka została stworzona z myślą o mężczyznach, którzy często podróżują. REMINGTON HyperFlex AquaPro XR1470 posiada specjalną blokadę podróżną, która po aktywacji zapobiega przypadkowemu włączeniu się urządzenia. Oprócz tego maszynkę wyposażono w wydajny akumulator wystarczający na ok. 60 minut pracy. Całkiem nieźle wypada również czas ładowania wynoszący ok. 90 min. Rotacyjne głowice przystosowano do pracy na mokro i nie zapomniano o funkcji trymera pozwalającego zadbać o brodę oraz wąsy. Kolejną zaletą jest wbudowany ekran wyświetlający pozostały czas pracy na baterii.

 

Golarka elektryczna hyperflex aqua pro

 

Golarka elektryczna BLAUPUNKT MSR401

Elektryczne maszynki do golenia z głowicami rotacyjnymi nie muszą być bardzo drogie. Część producentów przygotowuje modele z niższej półki cenowej, które również pozwalają dobrze zadbać o stan zarostu. BLAUPUNKT MSR401 posiada trzy głowice dostosowujące się do kształtu twarzy. Bezprzewodowa konstrukcja i wodoszczelność wpływają na wygodę użytkowania. Dzięki temu użytkownik można się golić zarówno na sucho, jak i na mokro. Wbudowany akumulator dostarcza energii na ok. 60 min pracy. Maszynka posiada m.in. funkcję trymera. Niższa cena wynika z braku zaawansowanych systemów dostosowujących parametry pracy do stanu zarostu, co jednak nie jest niezbędne.

 

Golarka elektryczna MSR401

 

Golarka elektryczna BRAUN Series 5 51-W1600s WHT

Ostatnia maszynka to kolejny model z nasadką wyposażoną w głowicę z folią tnącą. System EasyClick pozwala na błyskawiczne przepięcie nasadek, a w zestawie znajdują się końcówki z trymerem oraz ostrzami do golenia ciała. Konstrukcja jest w pełni wodoszczelna. Jedną z zalet jest technologia AutoSense, która analizuje zarost i reguluje parametry golenia. Wbudowany akumulator pozwala na pracę przez około 50 minut, a szybkie ładowanie sprawia, że na pełne uzupełnienie energii baterii wystarczy 1 godzina.

 

Golarka elektryczna Series 5 2

 

Tak wygląda nasz ranking elektrycznych maszynek do golenia dla mężczyzn. Zaprezentowane modele mogą być ostatecznym wyborem lub bazą do porównania z innymi dostępnymi maszynkami.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock