„Gwiazdka z nieba” to pierwsza część nowej serii Katarzyny Michalak. Książka właśnie trafiła na nasze półki. 

 

„Gwiazdka z nieba” – gwarantowany hit

Nowa powieść Katarzyny Michalak „Gwiazdka z nieba” pojawiła się na szczycie list bestsellerów jeszcze przed swoją oficjalną premierą. W ciągu kilku dni od momentu ogłoszenia jej wydania znalazła się w pierwszej dziesiątce najczęściej zamawianych książek na empik.com i na pierwszym miejscu w kategorii literatura obyczajowa. Na długo przed tym, jak książka trafiła do księgarń, rzesze kobiet zamówiły ją w tzw. pre-orderze. Jak bardzo trzeba ufać pisarzowi, żeby kupować „w ciemno” każdą kolejną książkę tylko na podstawie okładki i kilku zdawkowych zdań notki? W przypadku tej autorki to zaufanie jest ogromne i niezmienne. Michalak jest mistrzynią uczuć. Jej prozę cechują wyjątkowe nasilenie emocji, wartka akcja, błyskotliwe dialogi i wyraziści, wiarygodni bohaterowie, za którymi z chęcią podążamy. Michalak daje wytchnienie od codzienności, przywraca nadzieję i wiarę w miłość i szczęście. Kobiety to kochają.

 

Wigilijna opowieść

W „Gwiazdce z nieba” Michalak osadza akcję w mazurskiej wiosce, gdzie trafia pokiereszowany przez życie Nataniel. Zyskuje tam prawdziwych przyjaciół i zaciętych wrogów, spotyka ludzi o kryształowych sercach i takich, którzy sprytem i intrygami chcą osiągnąć swoje cele kosztem innych. Oraz tych, których okoliczności popychają do robienia rzeczy, których wcale nie chcą. Nie ma tutaj papierowych postaci i sztampowych rozwiązań. Powieści Michalak są bliskie życiu. Bohaterowie „Gwiazdki z nieba” są niejednoznaczni, trochę dobrzy, trochę zagubieni, trochę podstępni… Nataniel chce znaleźć w nowym miejscu swój dom i zaleczyć rany. Może właśnie w Wigilię Bożego Narodzenia stanie się cud i wydarzy się coś, co zmieni los Nataniela? Gwiazdka z nieba wspaniale sprawdzi się w roli bożonarodzeniowego prezentu. Nie jest to zwykła opowieść o miłości, ale książka przywracająca nadzieję, poruszająca serce, wywołująca zarówno uśmiech na twarzy. jak i łzy wzruszenia.  

 

Ulubiona pisarka polskich czytelniczek

Katarzyna Michalak od lat należy do grona ulubionych pisarek w Polsce. Każda jej książka trafia na listy bestsellerów i sprzedaje się w nakładzie, o jakim marzy wiele polskich autorek. W raporcie TNS „Stan czytelnictwa w Polsce w 2015 roku” przygotowanym przez Pracownię Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej w Warszawie Katarzyna Michalak zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych pisarzy 2015 roku (w grupie zaangażowanych czytelników). Autorka Gwiazdki z nieba wyprzedza w tym zestawieniu m.in. Stephena Kinga, Norę Roberts czy Paulo Coelho. Książki Michalak to pewne bestsellery. Niezmiennie od 2008 roku, kiedy to jej debiutancka powieść Poczekajka znalazła się na listach bestsellerów. Książka była promowana w unikatowy sposób – poprzez piosenkę i teledysk, których powstanie w całości zostało sfinansowane przez autorkę książki (muzyka i słowa: Katarzyna Michalak, śpiew Wioletta Sajnog, aranżacja Kayanis). W 2009 wydana została kontynuacja tej powieści, Zachcianek. W maju 2009 Zachcianek zajmował szóste miejsce wśród najlepiej sprzedających się pozycji na liście bestsellerów Andrzeja Rostockiego opublikowanej przez „Rzeczpospolitą”. W ostatnich latach Michalak zyskała miano królowej polskiej powieści obyczajowej. Podbiła rynek cyklami książek: Serią Kwiatową, w której znalazły się Ogród Kamili, Przystań Julii i Zacisze Gosi, oraz Leśną Trylogią, w skład której weszły Leśna Polana, Czerwień Jarzębin i Błękitne Sny. Książki Michalak są jednymi z najbardziej pożądanych w polskich bibliotekach. Nieraz trzeba na nie czekać tygodniami.

 

O jej książkach nie da się nie mówić

O powieściach Michalak powstały już miliony komentarzy, recenzji i opinii. Kobiety dzielą się swoimi wrażeniami, polecają książki swoim koleżankom. Sam profil autorki na Facebooku gromadzi ponad 21 tysięcy osób – wiernych czytelniczek, które wspierają pisarkę dobrym słowem i są pierwszymi odbiorcami każdej jej nowej powieści. Jest duża szansa, że „Gwiazdka z nieba” będzie jedną z najczęściej pojawiających się książek pod choinką w polskich domach.