Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Klasa energetyczna
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Rodzaj kuchenki
Pojemność piekarnika w l
  • więcej
Liczba palników/pól grzewczych

Kuchnie wolnostojące

Kuchnia wolnostojąca to urządzenie o prostej konstrukcji, zbudowane z płyty grzewczej, palników i piekarnika. 

W naszej ofercie dostępnych jest wiele rodzajów kuchenek wolnostojących zasilanych energią elektryczną lub gazem. Są także modele gazowo-elektryczne, w których piekarnik zasilany jest prądem.

Kuchnie gazowe wolnostojące

Przez wiele lat były najpopularniejszym i najchętniej wybieranym typem kuchenki. Źródłem energii w tych urządzeniach jest gaz ziemny lub mieszanka propanu i butanu. Kuchnia gazowa zwykle wyposażona jest w 4 palniki do gotowania i piekarnik. Na palnikach umieszcza się specjalny ruszt, na którym stawia się naczynia do podgrzewania. Zaletą sprzętu jest jego niska cena w porównaniu do modeli elektrycznych. Urządzenie to generuje też stosunkowo niskie koszty eksploatacji oraz jest bardzo proste w obsłudze. Nie jest jednak tak wydajne, jak jego młodsza siostra - kuchnia elektryczna. Piekarnik zwykle podgrzewa naczynia wyłącznie od spodu oraz nie jest wyposażony w nowoczesne funkcje takie, jak termoobieg, czy samooczyszczanie.

Kuchnie elektryczne wolnostojące 

Kuchnie gazowe coraz częściej zastępowane są kuchenkami elektrycznymi, które wyróżnia o wiele większa wydajność i dodatkowe funkcjonalności. Urządzenie zasilane jest energią elektryczną, dzięki czemu nie emituje szkodliwych substancji. Jego budowa jest podobna do tej gazowej, ale palniki z rusztem zostały tutaj zamienione na płytę grzewczą. Na podstawie rodzaju płyty wyróżnić można sprzętów: 

  • tradycyjne z żeliwnymi palnikami, 

  • ceramiczne, w których elementy grzejne znajdują się pod płytą ceramiczną,

  • indukcyjne, podgrzewające naczynia, dzięki działaniu pola magnetycznego.

Piekarniki w kuchniach elektrycznych zwykle wyposażone są w dodatkowe funkcje, jak grill, termoobieg, system samooczyszczenia lub wspomaganie parowe.

Kuchnie gazowo-elektryczne wolnostojące

To kuchenki, które wykorzystują tradycyjne palniki na gaz, a do pieczenia używają piekarnika elektrycznego. Urządzenia tego typu łączą więc sobie oszczędność płyty gazowej z wygodą piekarnika elektrycznego. 

więcej