Robot planetarny – ranking 2024

  • Robot planetarny KENWOOD Titanium Chef Baker XL KVL65.001WH

Nasz ranking robotów planetarnych otwiera marka Kenwood, która ma bardzo bogate doświadczenie w konstrukcji tego typu urządzeń i udowadnia je m.in. modelem Titanium Chef Baker XL KVL65.001WH. To urządzenie może się pochwalić mocą 1200 W, dzięki czemu żadna czynność nie jest mu straszna. Swoją moc wykorzystuje przy mieszaniu dużej ilości gęstych składników, ponieważ misa ma aż 7 litrów pojemności. Użytkownik może skorzystać z dwustopniowej regulacji prędkości, a także kontrolować tryby pracy za pomocą czytelnego ekranu LED. Funkcja pulsacyjna, wprawiająca mechanizm w ruch po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, pozwala wykonywać bardziej precyzyjne czynności. Dodajmy do tego opcję ważenia oraz końcówkę do wyrabiania ciasta i mamy świetnego pomocnika w kuchni!

 

Robot planetarny KENWOOD Titanium Chef Baker XL KVL65.001WH

 

  • Robot planetarny ELECTROLUX EKM5540

Kolejnym urządzeniem w naszym rankingu robotów planetarnych jest ELECTROLUX EKM5540. Robot stawia na elegancki design oraz nieco mniejszą misę niż poprzednik – o pojemności 4,8 litra. Moc wynosząca 1200 W, wystarczy, by rozdrobnić nieco najtwardsze składniki, np. orzechy. W zależności od ich gęstości pomocna okaże się na pewno 10-stopniowa regulacja prędkości. Ładny kształt obudowy to nie wszystko, ponieważ projektanci zadbali o diody LED oświetlające niektóre komponenty urządzenia. Dzięki temu dostajemy lepszą widoczność w trakcie pracy oraz nowoczesny design. Dodajmy do tego antypośligową podstawkę i mam bardzo stabilne urządzenie o dobrej jakości. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest funkcja pulsacyjna, która daje nam kontrolę nad procesem miksowania – urządzenia działa wtedy po naciśnięciu przez nas przycisku.

 

Robot planetarny ELECTROLUX EKM5540

 

  • Robot planetarny TURBOTRONIC TT-002

Nowoczesna czarna obudowa z elementami ze stali nierdzewnej nadaje robotowi planetarnemu TURBOTRONIC TT-002 bardzo nowoczesnego wyglądu. Model ten mimo wysokiej mocy 2000 W zalicza się do grupy nieco mniejszych i bardziej kompaktowych sprzętów kuchennych. Misa o pojemności 4,5 l sprawia, że przygotujemy w niej posiłki dla 3-osobowej rodziny. Mniejszy rozmiar to także lepsze rozwiązanie dla niewielkich kuchni, w których walczymy o każdy centymetr przestrzeni. Producent postawił na płynną regulację prędkości sterowaną cyfrowo za pomocą przycisków. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie trybu Turbo. Za pomocą dedykowanego przycisku uwalnia się pełną moc, co pozwala na błyskawiczne wskoczenie na najwyższe obroty i rozdrobnienie problematycznych składników. Świetny model w rankingu robotów planetranych do mniejszego mieszkania. 

 

Robot planetarny TURBOTRONIC TT-002 czerwony

 

  • Robot planetarny BOSCH MUM58720

Pozostajemy w kategorii nieco mniejszych, ale solidnych urządzeń. W przypadku Bosch MUM58720 mamy do czynienia z designerskim robotem planetarnym. Ten kuchenny pomocnik oferuje niezwykle nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Niewielkie gabaryty z misą o pojemności 3,9 l sprawiają, że nie zajmie on wiele miejsca na kuchennym blacie. Moc wynosząca 1000 W nadal jest wystarczająca do poradzenia sobie z twardszymi składnikami, a przy tym urządzenie cechuje się niższym zużyciem prądu. Robot ma 7-stopniową regulację prędkości, a bardzo dużą zaletą jest spora ilość akcesoriów w zestawie pozwalających m.in. na szatkowanie, mielenie mięsa czy wyrabianie ciasta. Akcesoria można czyścić w zmywarce.

 

Robot planetarny BOSCH MUM58720

 

  • Robot planetarny SMEG 50's Style SMF03BLEU

Retro jest ostatnio w modzie, a kolejny robot planetarny rankingu – SMEG 50's Style SMF03BLEU – będzie idealnym dodatkiem do wystroju kuchni w stylu lat 50. Urządzenie otrzymało bardzo charakterystyczną obudowę przypominającą rekwizyty ze starych amerykańskich filmów. Dzięki smukłej sylwetce wizualnie zdaje się nie zajmować wiele miejsca, choć jego misa ma pojemność 4,8 l. Moc rzędu 800 W może i nie stawia tego urządzenia w szeregu z największymi mocarzami, ale nadal pozwala swobodnie przygotować nawet najgęstsze ciasto. Dużą zaletą jest aż 10-stopniowa regulacja prędkości, a także przystawka do wyrabiania ciasta oraz system zabezpieczenia przed przegrzaniem. Gotowanie może być łatwe i stylowe!

 

Robot planetarny SMEG 50's Style SMF03BLEU

 

  • Robot planetarny BERLINGER HAUS Metallic Line Burgundy BH/9193

Elegancka linia, szlachetny burgund i ekskluzywne detale w srebrnym kolorze. BERLINGER HAUS Metallic Line Burgundy BH/9193 przykuwa oko i będzie ozdobą kuchni, ale nie to jest w nim najważniejsze. Ten robot planetarny posiada 6-litrową misę ze stali nierdzewnej i cechuje się mocą 1300 W. Producent postawił na 6-stopniową regulację prędkości obsługiwaną wygodnym pokrętłem. Tryb Turbo pozwala na natychmiastowe wykorzystanie pełnej mocy robota. Końcówka do wyrabiania ciasta znacząco usprawni pracę nad wypiekami.

 

Robot planetarny BERLINGER HAUS Metallic Line Burgundy BH/9193

 

  • Robot planetarny KENWOOD Titanium Chef Patissier XL KWL90.124SI

Intensywne prace kuchenne wymagają sprzętu, którego nie powstydziliby się profesjonaliści. KENWOOD Titanium Chef Patissier XL KWL90.124SI to najdroższy model w naszym rankingu robotów planetarnych, jest on jednak wart swojej ceny i z pewnością zachwyci najbardziej wymagających kucharzy oraz cukierników. Ten robot może się pochwalić mocą 1400 W i ochroną przed przegrzaniem. Dzięki 8-stopniowej regulacji prędkości można dostosować parametry pracy do składników znajdujących się w 7-litrowej misie. Tryb pulsacyjny pozwala na kontynuowanie mieszania w momencie naciśnięcia odpowiedniego przycisku, co zwiększa nasze kuchenne możliwości. Podświetlenie LED pomaga dobrze kontrolować wykonywane czynności, a system ważenia usprawni proces dodawania składników. 

 

Robot planetarny KENWOOD Titanium Chef Patissier XL KWL90.124SI

 

  • Robot planetarny CAMRY CR 4223

Dobry i mocny robot planetarny nie musi być bardzo drogi, czego dowodem jest CAMRY CR 4223. W tym urządzeniu znajdziemy 5-litrową misę oraz 6-stopniową regulację prędkości. Ta ostatnia pomoże w okiełznaniu aż 2000 W mocy, które umożliwią rozdrobnienie nawet najtwardszych składników. Dużą zaletą tego modelu jest jego funkcjonalność. Producent zadbał o tryb pulsacyjny oraz wyświetlacz LCD ułatwiający obsługę. Podświetlenie LED wpływa na komfort i widoczność w czasie prac kuchennych, a wbudowany timer przyda się podczas gotowania oraz pieczenia. Nie zabrakło też końcówki do wyrabiania ciast czy blendowania. 

 

Robot planetarny CAMRY CR 4223 LCD 2000W 5L

 

  • Robot planetarny PROFICOOK PC-KM 1096

Kolejna pozycja w naszym rankingu robotów planetarnych pozwoli przygotować naprawdę sporo ciasta. Robot planetarny PROFICOOK PC-KM 1096 to nie tylko wydajna moc 1500 W i 6-stopniowa regulacja prędkości. W tym urządzeniu znajdziemy stalową misę o pojemności aż 10 litrów! To nie koniec zalet, ponieważ mikser ten posiada wyświetlacz LCD ułatwiający obsługę. Funkcja pulsacyjna pozwala kucharzom kontrolować mieszanie za pomocą specjalnego przycisku. Nie mogło też zabraknąć końcówki do wyrabiania ciasta czy klasycznego miksera.

 

Robot planetarny PROFICOOK PC-KM 1096

 

  • Robot planetarny BLAUPUNKT SMM501

BLAUPUNKT SMM501 jest robotem planetarnym dla mniej zaawansowanych kuchmistrzów, którzy cenią sobie prostą i szybką obsługę. Urządzenie może się pochwalić maksymalną mocą rzędu 1500 W i stalową misą o pojemności 5 l. Producent postawił na płynną regulację prędkości obrotowej w zakresie od 55 do 160 rpm. Dzięki temu można dostosować główny parametr pracy do rodzaju mieszanych lub ubijanych składników. W zestawie znajdziemy końcówkę do ubijania, hak do wyrabiania ciasta oraz mieszadło. Specjalny system pozwala utrzymać jednostajną prędkość mieszadła bez względu na obciążenie.

 

Robot planetarny BLAUPUNKT SMM501

 

Tak się prezentuje nasz ranking robotów planetarnych, które pozwolą każdemu rozwinąć skrzydła w kuchni. Już wiesz, jaki wybierzesz dla siebie? Więcej rankingów znajdziesz w dziale AGD.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock