Ranking odkurzaczy bezprzewodowych 2023

miejsce
produkt
cechy produktu
1.  
ADLER AD 7044

ADLER AD 7044

Moc: 250 W

Czas pracy: 40 min

Pojemność pojemnika na kurz: 800 ml

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 362,89 zł
sprawdź

2.  
DREAME T20 PRO

DREAME T20 PRO

Moc: 450 W

Czas pracy: 140 min

Pojemność pojemnika na kurz: 600 ml

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 1458,99 zł
sprawdź

3.  
Odkurzacz pionowy DREAME T30

DREAME T30

Moc: 550 W

Czas pracy: 90 min

Pojemność pojemnika na kurz: 600 ml

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 1553,68 zł
sprawdź

4.  
XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G9

XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G9

Moc: 400 W

Czas pracy: 60 min

Pojemność pojemnika na kurz: 600 ml

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 770,37 zł
sprawdź

5.  
XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G11

XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G11

Moc: 500 W

Czas pracy: 60 min

Pojemność pojemnika na kurz: 300 ml

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 1255,89 zł
sprawdź

6.  
ROBOROCK H7

ROBOROCK H7

Moc: 480 W

Czas pracy: 90 min

Pojemność pojemnika na kurz: 500 ml

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 1353,62 zł
sprawdź

7.  
XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G10

XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G10

Moc: 450 W

Czas pracy: 65 min

Pojemność pojemnika na kurz: 500 ml

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 976,23 zł
sprawdź

8.  
AMICA VM7050

AMICA VM7050

Moc: 150 W

Czas pracy: 60 min

Pojemność pojemnika na kurz: 450 ml

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 415,16 zł
sprawdź

 

Pionowe odkurzacze bezprzewodowe mają kilka cech sprawiających, że sprzątanie w domu jest przyjemniejsze. Ich konstrukcja to świetny przykład rozwoju technologii i ewolucji rozwiązań mających usprawniać codzienne czynności. Po jakie modele sięgnąć i czym się kierować przy wyborze? Podpowiadamy!

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe 2023 - nasz wybór

W naszym rankingu odkurzaczy bezprzewodowych umieściliśmy modele różnych rodzajów. Dzięki temu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zestawienie będzie również dobrym punktem wyjściowym do poszukiwania swojego faworyta.

Odkurzacz bezprzewodowy ADLER AD 7044

Pierwszy na liście znalazł się odkurzacz pionowy Adler AD 7044, który może się pochwalić nowoczesnym designem. Urządzenie cechuje moc 250 W oraz pojemność zbiornika na kurz wynosząca 800 ml. Producent postawił na praktyczne rozwiązania jak podświetlenie LED ułatwiające odkurzanie w zakamarkach czy odłączany moduł ręczny. W ten sposób można posprzątać samochód, a także odkurzyć meble. Dzięki funkcji Turbo w razie potrzeby można błyskawicznie zwiększyć moc ssania, co przydaje się m.in. podczas odkurzania dywanów. Wbudowany akumulator po pełnym naładowaniu ma wystarczać na ok. 40 minut pracy.

 

Odkurzacz pionowy ADLER AD 7044

 

Odkurzacz bezprzewodowy DREAME T20 PRO

Odkurzacz Dreame jest kolejnym w rankingu w konstrukcji pionowej. Ten model wyróżnia wydajny akumulator pozwalający na odkurzanie przez nawet 140 minut. Dodatkowo jego konstrukcja zapewnia bardzo cichą pracę. Hałas generowany przez odkurzacz ma nie przekraczać 70 dB, co jest bardzo dobrym wynikiem. Producent zadbał również o możliwość pracy na mokro, czyli wciągania cieczy, np. rozlanej wody. W ten sposób Dreame T20 PRO staje się bardzo przydatnym narzędziem w domu. Smukła sylwetka pozwala bez problemu schować urządzenie w niewielkich skrytkach. Całość funkcjonalności dopełnia możliwość odłączenia małego odkurzacza ręcznego.

 

Odkurzacz pionowy DREAME T20 PRO

 

Odkurzacz bezprzewodowy DREAME T30

Kolejny model Dreame w naszym rankingu odkurzaczy bezprzewodowych stawia na elegancję dzięki wykończeniu w srebrnym kolorze. Dreame T30 jest odkurzaczem wykorzystującym filtr cyklonowy. Jego moc (550 W) zapewnia bardzo wysoką wydajność, a wykorzystany akumulator pozwala na nieustanną pracę przez 90 minut. Urządzenie wyposażono w regulator mocy, co daje możliwość dostosowania siły ssania do konkretnych potrzeb. Zbiornik na kurz o pojemności 600 ml można łatwo wypiąć i opróżnić bez brudzenia sobie rąk. Podobnie, jak inne modele tego typu, tak i Dreame T30 umożliwia wypięcie ręcznego odkurzacza. Odkurzacz korzysta z naściennej stacji dokującej.

 

Odkurzacz pionowy DREAME T30

 

Odkurzacz bezprzewodowy XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G9

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G9 cechuje się charakterystycznym dla marki designem łączącym minimalizm z nowoczesną elegancją. Odkurzacz może się pochwalić mocą 400 W i pojemnikiem na kurz o pojemności 600 ml. Producent postawił na akumulator pozwalający na pracę przez ok. 60 min. Filtr HEPA oczyszcza powietrze przechodzące przez odkurzacz, co w dużym stopniu eliminuje alergeny pojawiające się w domu. Regulacja siły ssania pozwala na dostosowanie mocy odkurzacza do sprzątanych powierzchni. Dzięki odłączanemu modułowi odkurzacza ręcznego urządzenie umożliwia odkurzanie trudno dostępnych miejsc oraz przestrzeni poza mieszkaniem, jak choćby wnętrze samochodu.

 

Odkurzacz pionowy XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G9

 

Odkurzacz bezprzewodowy XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G11

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G11 jest bardzo eleganckim i minimalistycznym odkurzaczem. Został wyposażony w pojemnik na zabrudzenia o pojemności zaledwie 300 ml, dzięki czemu będzie idealny do niewielkich mieszkań, w których przestrzenie do sprzątania są małe, a schowki na sprzęt AGD ograniczone. Odkurzacz może się pochwalić wysoką mocą wynoszącą 500 W. Dużą zaletą tego modelu, która sprawiła, że znalazł się w naszym rankingu odkurzaczy bezprzewodowych, jest filtr HEPA wyłapujący kurz, roztocza i alergeny. Oprócz regulacji mocy ssania w obsłudze sprzętu pomaga wbudowany ekran LED. Standardowo po odłączeniu rury uzyskujemy mały odkurzacz ręczny do sprzątania zakamarków.

 

Odkurzacz pionowy XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G11

 

Odkurzacz bezprzewodowy ROBOROCK H7

Odkurzacz Roborock H7 przykuwa uwagę futurystycznym designem i czerwonym kolorem. Mimo wysokiej mocy wynoszącej 480 W sprzęt może się pochwalić relatywnie cichą pracą, generując hałas na poziomie 75 dB. Pojemnik na zabrudzenia o pojemności 500 ml jest wystarczający przy zachowaniu dość kompaktowej formy. Odkurzanie na różnych powierzchniach ułatwi wbudowana regulacja mocy. Parametry odkurzacza można śledzić na wyświetlaczu LED. Akumulator daje możliwość ciągłej pracy przez około 90 minut na pełnym naładowaniu, a zasilenie baterii za pomocą stacji dokującej trwa ok. 120 minut. Wszystkie te cechy sprawiają, że to jeden z lepszych modeli w rankingu odkurzaczy bezprzewodowych 2023.

 

Odkurzacz pionowy ROBOROCK H7

 

Odkurzacz bezprzewodowy XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G10

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10 jest kolejnym modelem odkurzacza pionowego z filtrem cyklonowym. Urządzenie cechuje moc 450 W, która dzięki regulacji siły ssania poradzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami. Odkurzacz w czasie pracy generuje hałas na poziomie 79 dB, co nie jest rekordowo cichą pracą, ale nadal stawia ten model w kategorii cichych. Zanieczyszczenia zbierają się w sporym pojemniku o pojemności 600 ml. Jedno ładowanie zapewnia pracę przez ok. 65 minut. Funkcjami odkurzacza steruje się za pomocą wygodnego panelu dotykowego z wyświetlaczem przedstawiającym wskaźnik zużycia baterii.

 

Odkurzacz pionowy XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G10

 

Odkurzacz bezprzewodowy AMICA VM7050

Ostatni w naszym rankingu odkurzaczy bezprzewodowych jest model Amica VM7050, który reprezentuje kategorię minimalistycznych odkurzaczy o niewielkiej mocy. Urządzenie korzysta z silnika o mocy zaledwie 150 W, co sprawia, że jest ono energooszczędne. Pojemnik na zabrudzenia ma 450 ml pojemności, dlatego odkurzacz spisze się doskonale w niewielkich mieszkaniach. Gabaryty urządzenia sprawiają, że łatwo go przechowywać w stosunkowo niewielkich schowkach. W szczotce odkurzacza umieszczono podświetlenie LED rozświetlające zakamarki podczas sprzątania. Nie zabrakło regulacji mocy ssania, co pozwala dostosować pracę odkurzacza do konkretnej powierzchni. Sprzętu można też używać jako odkurzacza ręcznego.

 

Odkurzacz Pionowy AMICA VM7050

 

Tak się prezentuje nasz ranking najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych. Powyższe modele pozwolą komfortowo i sprawnie posprzątać domowe przestrzenie. Dzięki swoim funkcjom są wszechstronne, a także przyjazne alergikom. Jeżeli nie znajdziecie wśród nich faworytów, to mogą posłużyć jako baza wyjściowa do poszukiwań!

Rodzaje odkurzaczy bezprzewodowych

Na rynku możemy znaleźć wiele modeli odkurzaczy bezprzewodowych. Zazwyczaj w tym kontekście mówi się o tzw. konstrukcjach pionowych. Głównym elementem takiego odkurzacza jest moduł z silnikiem i pojemnikiem na zanieczyszczenia umocowanym na rurze z uchwytem oraz końcówką ssącą. Sama konstrukcja jest dość lekka i można ją wygodnie obsługiwać jedną ręką. Najważniejsze jednak, że odkurzacze te są wyposażone w  akumulator. Ładowanie odbywa się za pośrednictwem specjalnych stacji dokujących lub tradycyjnych ładowarek sieciowych.

Bardzo popularnym rozwiązaniem odkurzaczy bezprzewodowych są konstrukcje 2 w 1, które umożliwiają wypięcie modułu ręcznego. Dzięki temu uzyskujemy mały odkurzacz pomocny np. w sprzątaniu samochodu czy mebli. Kolejnym rodzajem są odkurzacze 3 w 1 posiadające w zestawie końcówki mopujące. Z ich pomocą można nie tylko odkurzyć mieszkanie, ale także umyć podłogi. Niektóre modele oferują także opcję odkurzania na mokro, co pozwala zasysać rozlane płyny do pojemnika na zabrudzenia.

Szukasz innych odkurzaczy bezprzewodowych? Zobacz więcej produktów:

Odkurzacz Bezprzewodowy Z Mopem Sharp Sa-Vp4000Ws
Odkurzacz Bezprzewodowy Z Mopem Sharp Sa-Vp4000Ws Sharp
5/5
1049,00 zł
Promocja
1099,00 zł  najniższa cena

1199,00 zł  cena regularna

Robot sprzątający Ezviz RC3, z funkcją wykrywania dywanów
Robot sprzątający Ezviz RC3, z funkcją wykrywania dywanów ezviz
4.3/5
449,00 zł
Promocja
799,99 zł (-43%)  najniższa cena

799,99 zł (-43%)  cena regularna

Nowość
Robot sprzątający Xiaomi Robot Vacuum E5, z funkcją mopa
Robot sprzątający Xiaomi Robot Vacuum E5, z funkcją mopa Xiaomi
4.6/5
369,00 zł
Promocja
419,00 zł (-11%)  najniższa cena

449,00 zł (-17%)  cena regularna

Odkurzacz Bezprzewodowy Z Mopem Vestfrost Vfvm4301Wg
Odkurzacz Bezprzewodowy Z Mopem Vestfrost Vfvm4301Wg Vestfrost
0/5
1299,00 zł
Promocja
1399,00 zł  najniższa cena

1599,00 zł  cena regularna

Na co zwracać uwagę wybierając odkurzacz bezprzewodowy?

Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza, są jego gabaryty. Posiadając niewielką przestrzeń na przechowywanie sprzętów domowych, rozmiar może się okazać kluczowym parametrem. Oprócz tego istotne będą:

  • moc – wysoka sprawia, że odkurzacz poradzi sobie z wyzwaniami;
  • pojemność pojemnika – wpływa na częstotliwość opróżniania;
  • czas działania – im jest on dłuższy, tym większą przestrzeń można posprzątać w jednym cyklu ładowania;
  • czas ładowania – im krótszy tym szybciej odkurzacz będzie gotowy do pracy;
  • waga – wpływa na komfort użytkowania;
  • poziom hałasu – topowe modele cechują się głośnością wynoszącą ok. 75 dB.

Oprócz powyższych cech warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Istotna może być możliwość wypinania modułu ręcznego czy obecność nakładki mopującej. Dużą rolę odgrywają także różne końcówki, które pozwalają na sprzątanie zakamarków i sprawniejsze odkurzanie dywanów.

Więcej rankingów znajdziecie w dziale AGD.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock