Filtruj
Kategorie
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

iRobot

IRobot Corporation to amerykański koncern z branży robotyki i nowoczesnych technologii słynący z produkcji robotów sprzątających, w tym odkurzaczy i urządzeń mopujących. Firma została założona w 1990 roku w Bedford, w stanie Massachusetts przez trzech byłych pracowników Massachusetts Institute of Technology: Rodneya Brooksa, Colina Angle’a Helen Greiner. 

Pierwszy robot do użytku domowego stworzony przez markę powstał w 2002 roku i otrzymał znajomo dziś brzmiącą nazwę -  iRobot Roomba. Sprzęt charakteryzował się niewielkiego rozmiaru konstrukcją i okrągłym kształtem. Potrafił samodzielnie poruszać się po domu i zbierać zabrudzenia z podłóg i dywanów. Odkurzacz IRobot Roomba, który sam odkurza zdobył ogromne zainteresowanie wśród konsumentów, co spowodowało, że twórcy robota zaczęli tworzyć coraz to bardziej innowacyjne modele. W 2005 roku do sprzedaży trafił robot Scooba, którego zadaniem było samodzielne zmywanie podłóg na mokro. Skuteczność urządzenia była na tyle wysoka, że sprzęt doskonale radził sobie zarówno ze świeżymi, jak i zaschniętymi plamami oraz pozostawiał podłogę wyczyszczoną i idealnie suchą. 

Roboty sprzątające Roomba

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli robotów sprzątających od iRobot, w tym takie, które łączą funkcjonalność odkurzacza i mopa w jednym urządzeniu. 

Największą zaletą odkurzacza automatycznego iRobot jest to, że sprząta on całkowicie samodzielnie bez ingerencji człowieka. Może pracować o każdej porze dnia, nawet podczas nieobecności domowników. Możliwość personalizacji pozwala ustawić urządzenie na sprzątanie codziennie o tej samej godzinie. Dzięki specjalnie dedykowanej aplikacji, robot można też w pełni zintegrować ze smartfonem oraz zmieniać ustawienia i konfigurację urządzenia w dowolnym miejscu i czasie. Roboty odkurzające tak samo, jak tradycyjne odkurzacze wyposażone są w filtry, które doskonale zatrzymują kurz, sierść i inne alergeny.  

Produkty marki iRobot to innowacyjne technologicznie sprzęty, które odpowiadają na potrzeby współczesnych użytkowników. Pomagają zachować porządek w domu, a jednocześnie zaoszczędzić czas, który można przeznaczyć na relaks lub inne aktywności.

więcej

iRobot - najczęściej zadawane pytania