Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Liczba osób
Regulacja w stopniach
  • więcej
Moc urządzenia
  • więcej
Zabezpieczenia

Koce elektryczne

Koc elektryczny stanowi wyposażenie domu i mieszkania chętnie użytkowane w sezonie jesienno-zimowym. Pomaga szybko się rozgrzać nawet w najbardziej mroźną noc, jest przydatny nie tylko we własnych czterech kątach, ale także do wykorzystania przez pasażera podczas podróży. Koc podgrzewany elektrycznie może także pomóc rozprawić się z chorobą lub bólem kości, mięśni i stawów, w tym reumatoidalnym.

Koc elektryczny do przykrycia VS zwykły

Koce elektryczne przypominają wizualnie modele tradycyjne, różni je tylko wyposażenie w przewód zasilający oraz niewielki programator. Są więc wykonane z miękkich materiałów oraz osiągają takie same wymiary. Ich przeznaczenie również jest identyczne – mają przyspieszać ogrzewanie ciała w chłodne dni czy w trakcie choroby. Pranie także przebiega standardowo; producenci polecają zwykle czyszczenie w automacie przy temperaturze 30⁰C.

Różnica polega na tym, że koc elektryczny do przykrycia wykorzystuje nie tylko „własne” ciepło, czyli oferowane przez materiał, ale także generowane przez prąd. Dzięki temu pomaga się zdecydowanie szybciej rozgrzać, a także rozluźnia mięśnie. Gadżet nagrzewa się równomiernie, a osiągana temperatura oscyluje zwykle w granicach od 30 do 60⁰C, zależnie od modelu i liczby poziomów regulacji.

Koc podgrzewany elektrycznie z dodatkowymi funkcjami

Koc podgrzewany elektrycznie może być wyposażony w funkcje dodatkowe dostępne na programatorze. Znacznie ułatwiają one użytkowanie, sprawiając, że obsługa staje się intuicyjna. Wśród popularnych opcji można wyróżnić timer, czyli możliwość zaprogramowania konkretnego czasu grzania. Po jego upływie koc automatycznie się wyłączy, co może być przydatne podczas szykowania się do snu.

W naszej ofercie dostępny jest też koc elektryczny z automatycznym przełącznikiem temperatury. W przypadku ustawienia wysokiego poziomu grzania programator sam przełączy go na najniższy – po upływie godziny użytkowania. Taka opcja zmniejsza poziom poboru prądu i zabezpiecza użytkownika przed przegrzaniem.

A gdy zdecydujesz się na kupno swojego koca podgrzewanego elektrycznie, to zajrzyj również do naszego działu z książkami oraz komiksami – i wybierz wciągającą lekturę na chłodny wieczór!

więcej

Koce elektryczne - najczęściej zadawane pytania