Saturatory do wody gazowanej przechodzą prawdziwy renesans. Urządzenia tego typu nie są nowością i wiele osób pamięta podobne sprzęty z czasów PRL. Jednak technologia poszła do przodu i obecne wersje z nowoczesnymi nabojami i prostymi mechanizmami pozwalają przyrządzić napoje za pomocą jednego przycisku. Komfort użytkowania to tylko jedna z wielu zalet saturatorów.

Najlepsze saturatory do wody gazowanej – ranking 2024

Nasz ranking saturatorów do wody gazowanej ma przede wszystkim pokazać, jak bogaty wybór urządzeń tego typu mamy obecnie na rynku. Każdy miłośnik bąbelków w napojach powinien znaleźć poniżej sprzęt skrojony pod swoje potrzeby. Zapraszamy do przeglądu.

  1. Saturator do wody gazowanej SodaStream Terra

Nasz ranking saturatorów do wody gazowanej otwiera model SodaStream Terra, czyli jeden z popularniejszych sprzętów. Urządzenie może się pochwalić nowoczesnym, ale minimalistycznym designem pasującym do praktycznie każdego wystroju kuchni. Dużą zaletą tego modelu jest bardzo prosty montaż naboju z gazem CO2 i obsługa jednym przyciskiem. Po zamontowaniu butelki z wodą wystarczy nacisnąć przycisk do uwolnienia gazu. W zależności od liczby przyciśnięć uzyska się wodę o różnym stopniu nagazowania. Pojedynczy nabój ma wystarczyć na przygotowanie ok. 60 l napojów. Saturator jest dostępny w kolorze czarnym, białym i niebieskim oraz w zestawach obejmujących różne ilości i wersje butelek.


Zainteresował cię ten produkt? Zobacz nasz test: SodaStream Terra, czyli woda z bąbelkami na wyciągnięcie ręki – testujemy popularny saturator


  1. Saturator do wody gazowanej SodaStream Art

SodaStream Art jest w zasadzie pod względem funkcjonalności i wydajności kopią powyższego modelu. Urządzenie również korzysta z nabojów pozwalających przygotować ok. 60 l wody gazowanej. Jednak w tym przypadku postawiono na bardzo designerską obudowę w stylu retro. Ten model będzie doskonale pasował do stylizowanych pomieszczeń, gdzie każdy sprzęt ma nie tylko pracować, ale także dobrze się prezentować. Rolę przycisku zastąpiła efektowna dźwignia, którą wystarczy pociągnąć w celu uwolnienia gazu. W celu większego nagazowania wody należy kilkakrotnie pociągnąć dźwignię.

  1. Saturator do wody gazowanej Aarke Carbonator 3

Aarke Carbonator 3 można określić mianem saturatora klasy premium. Urządzenie zostało wykonane niemal w całości ze stali nierdzewnej i posiada bardzo solidną konstrukcję. Design sprzętu oraz takie smaczki, jak metalowa tabliczka z nazwą dodają całości elegancji. Saturator zapewnia łatwą obsługę wymagającą jedynie pociągnięcia dźwigni do uwolnienia gazu CO2 z naboju. W zestawie z urządzeniem znajduje się butelka o pojemności 0,8l. Naboje nie są częścią zestawu, a do działania można wykorzystać niebieskie butle z gazem marki SodaStream.

 

Carbonator MATT, saturator AARKE, czarny

 

  1. Saturator do wody gazowanej Philips ADD4901BK

Philips ADD4901BK to kolejny saturator do wody gazowanej w naszym rankingu, który nie wykorzystuje energii elektrycznej. Wszystko, czego potrzeba to nabój znajdujący się w zestawie, który wymaga wymiany co ok. 60 l nagazowanej wody. Obsługa odbywa się poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Dużą zaletą dla użytkowników może być minimalistyczny design prezentujący się ciekawie, ale nie dominujący przestrzeni. Samo urządzenie sprawia wrażenie bardzo kompaktowego i minimalistycznego w swojej formie. Saturator jest m.in. kompatybilny z butelkami o pojemności 1l, które znajdują się w zestawie.

 

Saturator do wody gazowanej Philips ADD4901BK

 

  1. Saturator do wody gazowanej Brita SodaOne

Brita SodaOne jest kolejnym saturatorem stawiającym na minimalistyczny, ale ciekawy design. W tym przypadku otrzymujemy urządzenie mające kształt zakrzywionej rury. Model ten jest dostępny w kolorze czarnym i białym, a elegancji obu wersjom dodają elementy stalowe. Podobnie, jak powyższe saturatory, tak i ten korzysta z jednego przycisku do gazowania. Jednak w tym wypadku stopień nagazowania zależy od długości przyciśnięcia klawisza. W zestawie znajduje się nabój zapewniający przygotowanie ok. 60 l wody oraz butelka o pojemności 0,8 l. Brita SodaOne jest też jednym z tańszych modeli w naszym zestawieniu.

  1. Saturator do wody gazowanej Spinel Soda BubbleON

Kolejnym ciekawym modelem w naszym rankingu saturatorów do wody gazowanej jest Spinel Soda BubbleON. Urządzenie korzysta z nabojów wystarczających na przygotowanie ok. 60 l napojów. Butle można napełniać, a producent sam prowadzi program wymiany zużytych nabojów na pełne. Urządzenie ma formę słupka o stonowanym designie, w którym można mocować butelki o pojemności do 1 l. W ofercie znajdują się zestawy z różnymi liczbami butelek oraz z syropami do tworzenia smakowych napojów. Ponownie mamy do czynienia z bardzo prostą i intuicyjną obsługą.

 

Saturator Spinel Soda Bubbleon Czarny

 

  1. Saturator do wody gazowanej Orion AquaDream

Orion AquaDream jest bardzo wydajnym i kompaktowym saturatorem do wody gazowanej. Smukła konstrukcja współpracuje z butelkami o pojemności 1,1 l. Producent zapewnia, że wykorzystane wkłady CO2 wystarczą na przygotowanie nawet 80 l napojów. Niestety wkładów nie ma w zestawie, ale używane naboje po zakupie można ładować w dowolnym punkcie nabijania CO2, co może być dużym ułatwieniem. Saturator wykonano z solidnego tworzywa oraz stali nierdzewnej. Matowa powłoka pozwoli uzupełnić wystrój niejednej kuchni.

 

Saturator do wody ORION AquaDream czarny

 

  1. Saturator do wody gazowanej Wessper S1 Sodamaker

Wessper S1 Sodamaker swoim wyglądem przypomina nowoczesny kran i tym samym wyróżnia się na tle konkurentów. Czarny saturator na wodę gazowaną z metalowymi elementami wykończenia prezentuje się po prostu ciekawie. W zestawie znajduje się butelka o pojemności 0,8 l oraz nabój CO2, którego pojemność wystarczy na nagazowanie ok. 60 l wody. Użytkownicy bez problemu będą mogli regulować stopień nagazowania, a cała obsługa odbywa się ponownie za pośrednictwem jednego przycisku. Nabój wielokrotnego użytku można nabijać lub wymieniać w odpowiednich punktach.

 

Zestaw Wessper: saturator do wody gazowanej S1 Sodamaker + nabój + butelka

 

  1. Saturator do wody gazowanej Philips ADD4902BK/10

Philips ADD4902BK/10 jest kolejnym bardzo prostym urządzeniem przykuwającym uwagę swoim wyglądem. Projektanci postawili na matowo-czarną obudowę, którą zwieńczono srebrnym elementem kranu do gazowania. Całość prezentuje się bardzo nowocześnie i elegancko. Szczególnie po zestawieniu z dostępną w zestawie butelką z metalowym wykończeniem o pojemności 1 l. Stosowane naboje pozwalają przygotować ok. 60 l napojów gazowanych i mogą być ponownie napełniane. Użytkownicy mogą regulować poziom nagazowania poprzez wielokrotne wciskanie przycisku odpowiadającego za uwalnianie gazu.

 

Saturator do wody PHILIPS ADD4902BK/10

 

  1. Saturator do wody gazowanej SodaStream Duo

SodaStream Duo kończy nasz ranking saturatorów do wody gazowanej. Urządzenie może się pochwalić konstrukcją, która wręcz uzasadnia nazwanie jej ekspresem do wody gazowanej. W tym wypadku nie posiadamy podwieszenia dla butelki, ale tę wkłada się do odchylanej tuby, a następnie zamyka w saturatorze. Głowica gazująca zjeżdża do szyjki butelki, a cała reszta procesu gazowania odbywa się, jak w powyższych modelach. Oznacza to, że obsługę zapewnia jeden przycisk, którego wielokrotne naciskanie pozwala zwiększyć natężenie gazu w napoju. Saturator korzysta z 1-litrowych butelek i nabojów pozwalających na wykonanie ok. 60 l napojów.

 

Saturator do wody SODASTREAM Duo czarny, 2 butelki + nabój

 

Tak się prezentują najlepsze saturatory do wody gazowanej, jakie obecnie znajdziecie w sprzedaży. Jak widać, jest w czym wybierać. Każde z urządzeń nie tylko zapewni dostęp do gazowanych napojów, ale też będzie się dobrze prezentować w kuchni.

Zalety saturatorów do wody gazowanej

Największą zaletą wydaje się możliwość prostego przygotowania wody gazowanej w domu. Jednak dla wielu osób bardziej istotne może być to, że będą w stanie nagazować wodę do stopnia, jaki im odpowiada. Kupując butelki w sklepie, otrzymujemy z góry narzucony stopień nagazowania wody. Co więcej, korzystanie z saturatorów przez osoby spożywające duże ilości gazowanej wody może się okazać dużo tańsze niż zakup butelkowanego napoju. W końcu korzystając z takiego sprzętu, zniwelujemy ilość produkowanych śmieci pod postacią plastikowych butelek.

Dzięki dostępowi do różnych syropów saturatory pozwalają na przygotowanie gotowych napojów smakowych. W sprzedaży znajdują się koncentraty najpopularniejszych marek. Dodajmy do tego, że część urządzeń korzysta z butelek turystycznych i bidonów, dzięki którym można przygotować napój od razu do naczynia zabieranego np. na wycieczkę.

Więcej rankingów i poradników znajdziecie w dziale AGD.

Zdjęcie okładkowe: mat. Promocyjne Philips / saturator o wody PHILIPS ADD4901BK czarny + butelka Philips