Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
Moc urządzenia

Kawiarki elektyczne

Kawiarka elektryczna to bardziej nowoczesna wersja tradycyjnej kawiarki. Urządzenie służy do parzenia aromatycznej kawy łącząc w sobie zalety klasycznej, włoskiej kawiarki na gaz lub indukcję z możliwościami ekspresu ciśnieniowego

Jak działa kawiarka elektryczna? 

Kawiarka elektryczna, jak sama nazwa wskazuje, zasilana jest prądem. Na jej wyposażeniu znajduje się zbiornik na wodę, sitko na kawę, dzbanek oraz specjalna podstawa, która podgrzewa wodę. Kawiarki elektryczne zwykle wykonane są z aluminium. Tworzywa to łatwo przewodzą prąd i szybko się nagrzewają, co pozwala uzyskać aromatyczne espresso w zaledwie kilka minut. Aby uruchomić urządzenie, wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Dzięki temu woda zaczyna się podgrzewać i pod wpływem ciśnienia przechodzi przez sitko ze zmieloną kawą, gromadząc w dzbanku świeży napar. Gdy kawiarka zakończy pracę i kawa jest gotowa, wtedy urządzenie wyłącza się samoistnie. 

Kawiarki elektryczne - rodzaje

Producenci oferują kawiarki stalowe lub wykonane z aluminium. Te pierwsze cechują się dłuższą żywotnością i są łatwiejsze do zachowania w czystości. Urządzenia mogą mieć różną pojemność oraz moc, a także posiadać dodatkowe funkcje. 

Dostępne są modele pozwalające przygotować tylko 1 filiżankę espresso, a także takie, dzięki którym można zaparzyć nawet 18 filiżanek kawy jednorazowo. Wybierając sprzęt dla siebie warto zwrócić uwagę na moc. Im jest ona większa, tym krótszy czas parzenia kawy. Niektóre zaparzacze wyposażone są dodatkowo w spieniacz do mleka ułatwiający przyrządzenie cappuccino lub caffe latte. Wiele modeli posiada także funkcję timera pozwalającej zaprogramować urządzenie tak, aby uruchamiało się o wybranej godzinie. Możliwość utrzymywania temperatury naparu przez określony czas to dodatkowa zaleta kawiarki elektrycznej.

Kawiarka elektryczna doskonale sprawdzi się jako gustowy prezent na Walentynki dla fana aromatycznej kawy.

Zapoznaj się z naszą ofertą kawiarek elektrycznych i wybierz urządzenie najlepiej dopasowane do twoich potrzeb, dzięki któremu codziennie będziesz mógł cieszyć się esencjonalną i aromatyczną kawą.

więcej