Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Rodzaj zasilania
  • więcej
Moc urządzenia
  • więcej
Funkcje dodatkowe elektronarzędzia
  • więcej
Pojemność akumulatora
  • więcej
Typ akumulatora
Funkcje narzędzia ogrodowego
Poziom hałasu w dB
  • więcej
Materiał
Kolor

Odkurzacze i dmuchawy do liści

Liście jesienią spadają z drzew, ścieląc się na ziemi grubą warstwą. Aby się ich pozbyć ze swojego tarasu, ogrodu, rabat kwiatowych czy po prostu z trawnika, trzeba albo regularnie wykorzystywać grabie, albo skorzystać ze specjalnych maszyn  – elektrycznych lub spalinowych.

Przyrządy do usuwania liści

Do szybszego i wygodniejszego usuwania zanieczyszczeń spod drzew na swoim podwórku i w innych miejscach, można wykorzystać elektryczne lub spalinowe urządzenia ogrodowe. W zależności od wybranego modelu może ono albo pozwolić na szybkie przemieszczenie martwych roślin w pożądanym kierunku, albo na ich zasysanie do pojemnika czy worka. Jeśli chodzi o pierwszy przypadek, to taki tryb działania mają ekshaustory, czyli dmuchawy do liści, zasysanie zaś zapewniają odkurzacze. Mogą one być też połączone. Warto wybrać taki sprzęt, który pozwoli na wykonywanie zaplanowanych prac na swojej posesji – dobrym pomysłem jest wybór aparatu z rozdrabnianiem, co pozwoli na mielenie suchych liści i tym samym zmniejszanie ich objętości.

Odkurzacze do liści – rodzaje

Z uwagi na to, że mogą one być zasilane w różny sposób, wyróżnia się wśród nich maszyny spalinowe, elektryczne lub wyposażone w akumulator. Odkurzacze do liści spalinowe mogą charakteryzować się wyższą na ogół mocą od modeli akumulatorowych i elektrycznych. Nie wymagają ładowania każdorazowo przed wykonaniem pracy, w przeciwieństwie do tych działających na baterie, ale spalają paliwo i wymagają jego uzupełniania.

Przy wyborze takiego urządzania warto sprawdzić, jaki ma zbiornik na paliwo. Im będzie większy, tym dłużej urządzenie będzie mogło bez przerwy działać, ale i jego masa wzrośnie, co może stanowić utrudnienie przy jego użytkowaniu. Ważne jest też, z czego powstało narzędzie i jakie ma możliwości dodatkowe, np. regulację obrotów, funkcję ssania.

Zanim wybierzesz, czym będziesz usuwać liście z ogrodu w czasie jesieni i o każdej innej porze roku, przejrzyj naszą ofertę. Możesz zdecydować się na połączenie w jednym narzędziu ogrodowym i dmuchawy do liści, i odkurzacza. Dodatkowo wybierz maszynę z rozdrabniaczem i workiem, dla wygody korzystania z niego.

Chcesz usuwać rośliny szybko i skutecznie? Za pomocą rozwiązań z tej kategorii będzie to jak najbardziej możliwe!

więcej