Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Typ grzejnika
  • więcej
Funkcje grzejnika
  • więcej
Regulacja w stopniach
  • więcej
Moc urządzenia
  • więcej
Zabezpieczenia
  • więcej

Grzejniki

Grzejniki to zasilane prądem elektrycznym urządzenia, przeznaczone do dogrzewania pomieszczeń. Często używa się ich poza okresem grzewczym oraz w pomieszczeniach, w których nie ma możliwości instalacji kaloryferów lub ich wydajność jest niewystarczająca. Nadają się zwłaszcza do ogrzewania małych mieszkań, łazienek czy warsztatów.

W naszym asortymencie można znaleźć grzejniki elektryczne oraz olejowe wielu znanych producentów, w tym Volteno, Sencor, Stiebel Eltron, Master, Adler, Radialight, Trotec, Stadler Form, Remko, Reer, Termex czy Mill.

Grzejniki elektryczne

Elektryczne grzejniki działają na zasadzie nawiewu ciepłego powietrza przez wbudowany wentylator. Ze względu na nieduże rozmiary i łatwość przenoszenia często są wykorzystywane jako grzejniki łazienkowe. Można wyróżnić grzejniki elektryczne ścienne oraz wolnostojące.

Rodzajem grzejników na prąd konwektory elektryczne, które zasysają i ogrzewają zimne powietrze. Następnie unosi się ono ku górze, zapewniając komfort termiczny w pomieszczeniu.

Grzejniki olejowe

W naszym asortymencie znajdują się również grzejniki olejowe. Są one zasilane energią elektryczną, lecz dodatkowo znajdują się w nich żeberka wypełnione olejem. Jest on podgrzewany przez umieszczone w grzejniku grzałki, a następnie oddaje ciepło. Grzejniki olejowe utrzymują temperaturę jeszcze przez jakiś czas po odłączeniu urządzenia od gniazdka elektrycznego. Pozwalają dzięki temu zmniejszyć rachunki za prąd.

Funkcje nowoczesnych grzejników

Grzejniki z naszej oferty są wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich jest termostat, pozwalający ustawić i automatycznie utrzymywać określoną temperaturę. W niektórych urządzeniach znajduje się timer – funkcja wyłączająca urządzenia o wybranej godzinie. Można także znaleźć grzejniki z trybem ECO, który minimalizuje zużycie energii.

Grzejniki elektryczne i olejowe umożliwiają regulowanie temperatury oraz mocy. Wybrane modele mają różnego typu zabezpieczenia, np. przed przegrzaniem, przewróceniem, mrozem czy skokami napięcia.

Porównaj grzejniki dostępne w naszym asortymencie i wybierz model, dzięki któremu szybko i wydajnie ogrzejesz pomieszczenia.

więcej