miejsce
produkt
cechy produktu
1.  
IROBOT Roomba i6

IROBOT Roomba i6

poziom hałasu: 65 dB

czas pracy: 75 minut

wymiary (średnica i wysokość): 34 x 9,2 cm

waga: 3,4 kg

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

 

2.  
Dreame Z10 Pro

Dreame Z10 Pro

poziom hałasu: 71 dB

czas pracy: 150 minut

wymiary (średnica i wysokość): 35 x 9,7 cm

waga: 12,3 kg

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

 

3.  
MIELE Scout RX3

MIELE Scout RX3

poziom hałasu: 71 dB

czas pracy: 170 minut

wymiary (średnica i wysokość): 35,4 x 8,5 cm

waga: 3,2 kg

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

 

4.  
ROBOROCK S8

ROBOROCK S8

poziom hałasu: 68,5 dB

czas pracy: 180 minut

wymiary (średnica i wysokość): 35,3 x 9,6 cm

waga: 4,5 kg

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

 

5.  
ROIDMI Eve Plus

ROIDMI Eve Plus

poziom hałasu: 64 dB

czas pracy: 150 minut

wymiary (średnica i wysokość): 35 x 9,8 cm

waga: 3,6 kg

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

 

6.  
VIOMI S9 Alpha

VIOMI V5 Pro

poziom hałasu: 70 dB

czas pracy: 220 minut

wymiary (średnica i wysokość): 35 x 9,7 cm

waga: 3,2 kg

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

 

7.  
ROBOROCK Q Revo

ROBOROCK Q Revo

poziom hałasu: 63 dB

czas pracy: 180 minut

wymiary (średnica i wysokość): 35 x 9,6 cm

waga: 3,7 kg

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

 

8.  
XIAOMI Mi Robot Vacuum

XIAOMI Mi Robot Vacuum

poziom hałasu: do 65 dB

czas pracy: 90 minut

wymiary (średnica i wysokość): 34,5 x 9,6 cm

waga: tak

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

 

9.  
Karcher RCV 5

Karcher RCV 5

poziom hałasu: 66 dB

czas pracy: 120 minut

wymiary (średnica i wysokość): 35 x 9,9 cm

waga: 3,9 kg

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

 

10.  
XIAOMI Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro

XIAOMI Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro

poziom hałasu: do 75 dB

czas pracy: 180 minut

wymiary (średnica i wysokość): 35,3 x 9,65 cm

waga: 3,6 kg

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

 


Każdy — nawet osoby lubiące czynności związane ze sprzątaniem — marzy od czasu do czasu, by porządki zrobiły się same. Gdyby tak można było, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, sprawić, że znikną kurze i inne zanieczyszczenia, a podłoga znów zacznie lśnić… Marzenie nie do spełnienia? Wręcz przeciwnie! Na rynku nie brakuje urządzeń, które zrobią to za ciebie, i to z dokładnością, którą trudno osiągnąć w przypadku czyszczenia manualnego. Odkurzacz automatyczny, czy też inaczej robot sprzątający, to świetne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz odrobiny wytchnienia od domowych obowiązków.

 

Odkurzacze automatyczne

 

Zalety odkurzaczy automatycznych — dlaczego warto w nie zainwestować? 

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że już samo zastąpienie manualnej, żmudnej pracy zautomatyzowanym odkurzaniem jest sporą zaletą. Obowiązki domowe są czasochłonne i wyeliminowanie chociaż jednego (lub dwóch, w przypadku odkurzaczy samojezdnych z funkcją myjącą) to niebagatelne odciążenie. Jakie jeszcze korzyści możesz czerpać z wymiany odkurzacza tradycyjnego na automatyczny?

 • Dokładność w usuwaniu zanieczyszczeń — odkurzając manualnie, niełatwo jest precyzyjnie oczyścić podłogę, dbając o to, by każdy centymetr został oczyszczony;
 • ciche działanie — większość odkurzaczy automatycznych działa niemal bezszelestnie. Choć na rynku można znaleźć również warianty manualne, emitujące bardzo niski poziom hałasu, roboty sprzątające są w tym niedoścignione;
 • możliwość czyszczenia 2w1 — wiele robotów sprzątających umożliwia jednoczesne odkurzanie i mycie powierzchni płaskich, co znacznie skraca proces sprzątania;
 • kompaktowość — odkurzacze automatyczne są zazwyczaj dość niewielkie, o charakterystycznej spłaszczonej formie, przywodzącej na myśl statek kosmiczny. Pozwala to im bez problemu docierać w najdalsze zakamarki, pod meble. W dodatku ich format sprawia, że zajmują znacznie mniej miejsca, niż odkurzacze tradycyjne.

Odkurzacz automatyczny – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli stale sprzątasz po dzieciach, zwierzętach lub masz uczulenie na kurz, pomyśl o zakupie robota sprzątającego, któremu oddelegujesz czyszczenie podłóg. Zwróć uwagę na kilka kluczowych funkcji:

 • Odkurzanie i mycie – dla wygody warto wybrać model z funkcjami odkurzania i mopowania,
 • Rozmiar i minimalistyczna konstrukcja – pamiętaj, że robot niewielkich rozmiarów może dostać się pod niskie meble czy fotele i posprzątać w miejscach trudno dostępnych. Poza tym minimalistyczna konstrukcja stacji dokującej nie będzie zajmować dużo miejsca i odstawać od wystroju pomieszczenia,
 • Zdalne sterowanie – funkcje robotów sprzątających obsługiwane za pomocą aplikacji to niesamowita wygoda i oszczędność czasu,
 • Czujniki, nawigacja, ładowanie, automatyczne opróżnianie pojemnika na kurz – to funkcje, które docenisz, gdy zorientujesz się, że sprzątanie nie wymaga już twojej ingerencji.

Nie wszystkie roboty sprzątające są sobie równe, dlatego nasz ranking odkurzaczy automatycznych pomoże ci porównać parametry i wybrać odpowiedni model.

Ranking robotów sprzątających 2023

 • IROBOT Roomba i6 – odkurzacz samojzdny dla zapracowanych

Otwierając ranking odkurzaczy automatycznych, wypada zacząć od marki, którą zna każdy, kto kiedykolwiek szukał informacji na temat robotów sprzątających. Roomba to jeden z najbardziej znanych modeli odkurzaczy automatycznych, który ma swoich wiernych fanów. Najwyższej jakości 3-stopniowy system czyszczenia (rozdrabnianie, unoszenie i odsysanie) oraz zwiększona moc czyszczenia z funkcją Carpet Boost zostały połączone, aby poprawić wydajność odkurzania zarówno na dywanach, jak i na twardych powierzchniach.

Roomba i6 płynnie nawiguje od pokoju do pokoju, aby wyczyścić całą powierzchnię mieszkania. Ładuje się i wznawia sprzątanie, aż praca zostanie wykonana. Wysoko wydajny filtr HEPA sprawdzi się idealnie w domach ze zwierzętami, ponieważ wychwytuje 99% alergenów, pyłków i kurzu. Aplikacja iRobot Home umożliwia konfigurowanie sprzątania. Odkurzacz uczy się nawet twoich nawyków związanych ze sprzątaniem i oferuje spersonalizowane harmonogramy.

 

Odkurzacz automatyczny IROBOT Roomba i6

 

 • Dreame Z10 Pro – nawet 65 dni pracy bez opróżniania worka

Dreame Z10 Pro posiada kilka imponujących funkcji. Jedną z nich jest olbrzymi pojemnik na kurz o pojemności 4 litrów. To zdecydowanie największy worek w naszym rankingu odkurzaczy automatycznych, dzięki któremu Dreame Z10 Pro jest w stanie wyczyścić największe powierzchnie. Jak zapewnia producent, przy korzystaniu z odkurzacza 5 dni w tygodniu, worek na kurz trzeba wymienić dopiero po upływie 65 dni. Kolejną zaletą, którą warto podkreślić, jest skuteczność w czyszczeniu zarówno podłóg twardych, jak i wykładzin oraz dywanów. Z10 Pro dokładnie usuwa brud, kurz oraz myje podłogi, dzięki funkcji mopowania. Nawiguje za pomocą czujnika Lidar i 3D, które pomagają omijać małe przedmioty, takie jak skarpetki, kable, kapcie czy inne drobiazgi, które mogą leżeć na podłodze. Posiada wytrzymałą baterię, która pozwala na 150 minut nieprzerwanej pracy. Aplikacja do obsługi robota jest naprawdę łatwa w użyciu. Opcje konfiguracji dają możliwość ustawienia m.in. stref oraz harmonogramów sprzątania.

 

Odkurzacz automatyczny DREAME Z10 Pro

 

 • MIELE Scout RX3 – robot odkurzający dla wymagających

Marka Miele wzbudza respekt wśród producentów sprzętu AGD. Z odkurzaczem Scout RX3 nie jest inaczej. Model zawiera kilka dodatkowych ulepszeń w stosunku do poprzednich wersji urządzenia.

Dzięki wyjątkowej wydajności Miele Scout RX3 może odkurzać dom nawet przez dwie godziny na jednym ładowaniu. Sprząta podłogę bez wpadania na przeszkody. Skutecznie i szybko radzi sobie z zabrudzeniami, a obrotowe szczotki przednie sięgają głęboko w miejsca trudno dostępne. Wbudowane czujniki zapobiegają uderzaniu w meble, a dodatkowe kamery przednie pozwalają sprawdzić za pomocą aplikacji, co się dzieje, gdy nie ma cię w domu. Opróżnianie robota jest naprawdę łatwe, a pojemnik ma pojemność 400 ml. 

Miele Scout RX3 jest wyposażony w inteligentne funkcje, takie jak planowanie, mapowanie i indywidualne plany czyszczenia. Poza tym posiada opcję Home Vision, czyli przesyłanie obrazu wideo w wysokiej rozdzielczości do smartfona.

 

Odkurzacz automatyczny MIELE Scout RX3

 

 • ROBOROCK S8 – robot sprzątający z funckja mopowania

W rankingu robotów sprzątających to prawdziwa gwiazda. Jeśli szukasz urządzenia, które zaspokoi twoje potrzeby związane z czyszczeniem podłóg, możesz na nim polegać. Robot może jednocześnie odkurzać i mopować podłogi przy użyciu mycia sonicznego, czyli innowacyjnej technologii dźwiękowej, która szoruje podłogi z częstotliwością do 3000 razy na minutę. Roborock automatycznie podniesie mop przy czyszczeniu, aby uniknąć uszkodzeń i zamoczenia wykładzin. Zdolność unoszenia gumowej szczotki to jeden z elementów, który wyróżnia tego robota na tle konkurencji. Poza tym czas pracy na jednym ładowaniu wynosi aż 3 godziny.

Aplikacja Roborock pozwala zaplanować automatyczne czyszczenie różnych części domu, ustawić granice dla pracy robota czy niestandardowy harmonogram oraz trasę sprzątania. Można za jej pomocą ustawić wybraną intensywność sprzątania, zdalnie rozpocząć cykl czyszczenia jeszcze przed powrotem do domu.

 

Odkurzacz automatyczny ROBOROCK S8 biały

 

 • ROIDMI Eve Plus – idealny dla alergików

Jeśli masz astmę lub alergię na kurz, Roidmi EVE Plus będzie dla ciebie odpowiedni. Posiada automatycznie opróżniany pojemnik z antybakteryjnym systemem dezodoryzacji, który ogranicza wydostawanie się kurzu oraz eliminuje pleśń i nieprzyjemny zapach. Ponadprzeciętna moc ssania (do 2700 Pa) z łatwością zbiera sierść zwierząt oraz wszelkie inne zabrudzenia. Dzięki regulacji mocy można ustawić maksymalny tryb ssania w pomieszczeniu z dywanami, a tryb niskiego ssania w pomieszczeniu z twardymi podłogami. Robot oprócz odkurzania myje podłogi i posiada elektronicznie sterowany zbiornik na wodę. 

Roidmi Eve Plus jest wyposażony w zaawansowaną nawigację, 18 czujników, które chronią urządzenie, i automatycznie opróżniany kosz. W aplikacji można dostosować tryb ssania i przepływ wody, skorzystać z funkcji selektywnego sprzątania pomieszczenia, ustawić harmonogram, umieścić wirtualne strefy zakazu pracy i strefy bez mopa.

Odkurzacz automatyczny umożliwia mapowanie w czasie rzeczywistym, dlatego możesz nadzorować sprzątanie, nawet gdy nie ma cię w domu. Stosunkowo długa żywotność baterii – do 150 minut ciągłej pracy – umożliwia posprzątanie całego domu na jednym ładowaniu.

 

Odkurzacz automatyczny ROIDMI Eve Plus biały

 

 • VIOMI V5 Pro – precyzja i długi czas pracy

Dzięki sile ssania do 4000 Pa oraz funkcji odkurzania i czyszczenia na mokro, inteligentny robot Viomi V5 Pro skutecznie posprząta każde pomieszczenie. Szybko pozbędzie się kurzu, włosów oraz drobnych zanieczyszczeń. Jego szczotka główna jest wystarczająco blisko podłogi, aby skutecznie ją czyścić i zasysać brud nawet z niewielkich szczelin między płytkami lub panelami. Równie dobrze sprawdza się na dywanach. Skuteczne usuwanie kurzu jest wspierane przez zaawansowany system filtracji HEPA.

Viomi V5 Pro został wyposażony w potężną baterię o pojemności 5200 mAh. Dzięki temu urządzenie może działać przez około 3,5 godziny. W tak długim czasie skutecznie wyczyści podłogi o łącznej powierzchni wynoszącej aż 320 m2.

Odkurzacz posiada także twa czujniki – ścian oraz antykolizyjny, pomagający skutecznie omijać przeszkody, oraz dwa tryby sprzątania: odkurzanie i mopowanie. Poza tym opcje precyzyjnej nawigacji laserowej oraz sterowania głosem sprawiają, że korzystanie z tego urządzenia jest niezwykle łatwe i przyjemne. To jeden z ciekawszych modeli w naszym rankingu robotów sprzątających.

 

Odkurzacz automatyczny VIOMI V5 Pro

 

 • ROBOROCK Q Revo – drogi, ale warty swojej ceny

Roborock Q Revo to robot, który może myć i odkurzać z dużą wydajnością. Jest w stanie usuwać zabrudzenia na różnych typach podłóg. Potężne ssanie o mocy 5500 Pa gwarantuje, że nawet trudne w utrzymaniu dywany zostaną wyczyszczone. Dodatkowo odkurzacz jest wyposażony w mopy z podwójnym wirowaniem. Imponujący czas pracy – do 3 godzin na jednym ładowaniu – pozwoli wysprzątać cały, nawet duży. Na wszelki wypadek Q Revo jest wyposażony w technologię szybkiego ładowania.

Wykorzystanie nawigacji LiDAR daje temu modelowi fantastyczne możliwości mapowania oraz nawigacji. Poza tym robot potrafi rozpoznawać obiekty i omijać je, identyfikować wyznaczone obszary, a także dostosowywać ustawienia oraz podnosić mop podczas czyszczenia dywanu. Model ten ma wielofunkcyjna stacje dokującą, która opróżnia pojemnik na śmieci, czyści i suszy ściereczkę do mopa, a także napełnia pokładowy zbiornik na wodę.

 

Odkurzacz automatyczny ROBOROCK Q Revo

 

 • XIAOMI Mi Robot Vacuum Mop Essential – ekonomiczne rozwiązanie  

Bardzo przystępny cenowo odkurzacz samojezdny marki Xiaomi, cenionej za niedrogie sprzęty o jakości porównywalnej do urządzeń z wyższych półek cenowych. Ten model robota automatycznego gwarantuje wszystkie podstawowe funkcje: odkurzanie z mopowaniem, zautomatyzowane ładowanie (gdy poziom energii spada, urządzenie samo wraca do stacji dokującej), czy możliwość sterowania sprzętem z poziomu smartfona. Dzięki temu możesz uruchomić i wyłączyć odkurzacz nawet będąc poza domem — wystarczy dostęp do zainstalowanej aplikacji i połączenie z internetem.

Robota wyposażono w czujnik antykolizyjny, dzięki czemu nie zderza się z meblami. Omija wszystkie przeszkody, dzięki czemu nie musisz mieć go na oku — ze sprzątaniem upora się sam!

 

Odkurzacz automatyczny XIAOMI Mi Robot Vacuum Mop Essential

 

 • Karcher RCV 5 – dokładne czyszczenie dywanów

Kärcher to firma, która znana jest z produkcji dobrych odkurzaczy przemysłowych. Na szczęście dla użytkowników, na rynku pojawił się robot sprzątający tej marki, który jakością wykonania nie odbiega od innych urządzeń. W przypadku modelu RCV 5 szczególną zaletą jest stosunkowo niewielki rozmiar, dzięki czemu dociera on w najdalsze zakamarki, a także kompaktowa stacja ładująca, która zajmuje niewiele miejsca. Odkurzacz bez problemu posprząta pod szafami, lóżkami i innymi meblami na nóżkach. Dzięki wykorzystaniu czujnika ultradźwiękowego robot rozpozna dywany oraz zwiększy moc, by dokładnie je odkurzyć. Świetnie radzi sobie też z mopowaniem na mokro. Samodzielnie wykrywa przeszkody takie jak kable, skarpetki czy buty za sprawą podwójnego czujnika laserowego oraz kamery. Ma też czujnik zapobiegający upadkowi ze schodów. Urządzenie może się pochwalić mocą ssania o wartości 5000 Pa. Wszystkie te cechy sprawiają, że to jeden z ciekawszych modeli w rankingu robotów sprzątających.

Za pomocą dedykowanej aplikacji możesz zaprogramować harmonogram sprzątania, dzięki czemu robot każdego dnia będzie samodzielnie się uruchamiał, sprzątając wyznaczoną przez ciebie strefę. Więcej o funkcjonalnościach tego modelu przeczytasz w naszym artykule „Wiele funkcji w jednym urządzeniu – test robota sprzątającego Kärcher RCV 5

 

Karcher RCV 5 robot sprzątajacy z mopem

 

 • XIAOMI Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro – jakość w przystępnej cenie

Nasz ranking robotów sprzątających zamyka Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro. Urządzenie dobrze zaprojektowane, a przede wszystkim konkurencyjne cenowo. Posiada wszystkie funkcje i parametry składające się na sprzęt, który zaspokoi twoje potrzeby: dobra moc ssania, funkcja mopowania oraz możliwość jednoczesnego odkurzania i mycia. Robot bardzo dobrze pokonuje przeszkody, sprawnie porusza się po pomieszczeniach, a bateria wystarczy do posprzątania mieszkania o średniej wielkości. Dodając do tego system nawigacji laserowej, maksymalną moc ssania 3000 Pa i 16 rodzajów czujników, otrzymujemy naprawdę dokładnie sprzątającego robota, który dzięki bocznym szczotkom dotrze do każdego zakątka. Odkurzacz automatyczny Xiaomi szoruje podłogi na mokro z wykorzystaniem technologii sonicznej i posiada akumulator litowo-jonowy o pojemności 5200 mAh, zapewniający długi czas pracy na jednym ładowaniu. Dzięki aplikacji mobilnej – Xiaomi Home – możesz przeglądać mapy domu, śledzić harmonogram sprzątania, konfigurować wirtualne ściany, aby ograniczyć dostęp do niektórych miejsc czy ustawiać harmonogramy sprzątania.

 

Odkurzacz automatyczny XIAOMI Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro biały

 


Szuaksz odpowiedniego odkurzacza? Zapoznaj się z naszymi rankingami:


Więcej rankingów odkurzaczy znajdziesz w dziale AGD.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock